Reeglite sektsioon

Foorumi reeglid

Antud reeglid on selleks, et selgitada erinevaid kohustusi, mis on järgimiseks kõigile liikmetele Korteriühistu Abi foorumis. Et kõik foorumi lugejad ja liikmed tunneksid ennast hästi, palume järgida neid reegleid.

 1. Foorumi üldreeglid

  1. 1. FOORUMI KASUTAJATINGIMUSED (31.03.13):

   1.1 Enne postitamist tuleks kindlaks teha, kas sinu probleemi pole juba käsitletud. Selle kindlaks tegemisel kasuta OTSINGUT!
   1.2 Teema postita sobivasse alafoorumisse. Kui sobivat alafoorumit pole siis kasuta alafoorumit nimega „MUU”. Võid soovitada ka uusi alafoorumeid.
   1.3 Jää algses postituses olnud teema piiridesse.
   1.4 Teema pealkiri peab olema konkreetne. „aidake palun” või "küsimus" ei sobi pealkirjaks, kuna teistel foorumi kasutajatel oleks väga halb orienteeruda foorumis.
   1.5 Kui sul on aga rohkem kui üks probleem, võid julgelt teha mitu postitust. Näiteks kui sul on juhatuse liikme probleem siis ära hakka ka teist küsimust majahoidja kohta samas teemas arutlema.
   1.6 Topelt postitamine on keelatud, kui tahad midagi muuta kasuta MUUDA/EDIT nuppu.
   1.7 Tsiteerimisel jäta algsest jutust alles nii vähe kui võimalik, kuid samas nii palju et mõte jääks moonutamata.
   1.8 Postitades peab kasutaja hoiduma mõttetustest ja läbust. Postitused peavad olema sisukad, korrektsed ning vastama püstitatud teemale. Kui ei ole midagi tarka postitada, siis palume seda ka mitte teha. Rangelt on keelatud paarisõnalised mõttetud postitused, näiteks "Mul on", "Kui ülesse leian, siis räägin", "lahe" jne., ning postitused, mis sisaldavad ainult smaile.
   1.9 Ei ole lubatud postitada sündusetuid, solvavaid, viha õhutavaid, ähvardavaid, seksuaalseid või muid materjale, mis võivad olla vastuolus kehtivate seadustega. Ära alaväärista oma postitustega teiste kasutajate mõtteid/tundeid. Ära mine isiklikuks, ära solva teisi. Sellega näitad ainult oma IQ taset.
   1.10 Eraisikute ost, müük, vahetus käib selleks spetsiaalselt tehtud alafoorumis „Kuulutused“.
   1.11 Ei tohi kirjutada läbivalt suurte tähtedega.
   1.12 Firmad, äriühingud, FIE-d jne. ei tohi ennast tasuta foorumis reklaamida. Selleks on bännerid ja teised reklaamimise võimalused. Lähemalt reklaamiostust vaata menüüst „Reklaam“.
   1.13 Äriettevõtete kommentaarid foorumis ei tohi sisaldada otsest viidet, a’la „aga meie firmas on parem“ või „meilt saab odavamalt“. Selline postitus muudetakse kiirelt ja postitaja võib saada bänni.
   1.14 Administraatorite ja moderaatorite kustutused, muudatused, sulgemised jne. foorumis on lõplikud ja ei kuulu edasikaebamisele. #
 2. Alafoorumid

  1. ERAISIKUTE KUULUTUSED

   2.1.1. Kuulutuste rubriiki on lubatud postitada ainult eraisikute kuulutusi. Postitada võivad ainult portaali liikmed, kelle tuvastamine on lihtne (s.t., et on portaalis teinud eelnevalt vähemalt 10 muud postitust).
   2.1.2. Kuulutuse pealkiri peab algama kuulutuse tüübiga:
   M: (müük)
   O: (ost)
   V: (vahetus)
   K: (kinkida)
   T: (otsin tööd, pakun tööd)
   millele järgneb lühike, selge ja ülevaatlik kirjeldus pakutavast/soovitavast kaubast, nt.:
   M: kolm õuna
   O: majahoidja luua
   V: eesli lamba vastu
   2.1.3. Kuulutuse sisus tuleb ära märkida muud olulised andmed, mis kuulutuse pealkirjast ei nähtu.
   2.1.4. Väga soovitav on kuulutusele lisada tehingu hind/tingimused ja müüja kontaktinfo, kogu info ja pildid peaksid kuulutuses olema kohe selle postitamisel.
   2.1.5. Kuulutuse aegumisel on soovitav sellest teada anda, muutes esimese posti pealkirja järgnevalt:
   M: -> MÜÜDUD:
   O: -> OLEMAS:
   jne., nt:
   OLEMAS: kaks lammast
   2.1.6.Kuulutuste teemadele puudub võimalus vastuseid lisada, suhtlemine kuulutuse avaldajaga toimub kas läbi e-posti või kuulutuses sisalduvate kontaktandmete. Palume kuulutajatel veenduda, et nende foorumiga seotud e-mail on toimiv.
   2.1.7. Kuulutuse avaldaja omab õigust igal ajal enda kuulutust muuta.
   2.1.8. Kõik teised kuulutuse tüübid, mida siin pole määratletud on keelatud. Kui sa arvad, et midagi on puudu, anna sellest teada.
   2.1.9. Nendele nõuetele mittevastavad kuulutused võidakse kustutada ilma eelneva hoiatuseta.
   Kuulutus kustutatakse automaatselt 90-ne päeva möödudes. #
  2. 2.2. ÄRIKLIENDI KUULUTUSED, KOOLITUSED JA SEMINARID
   2.2.1. Rubriiki saavad postitada tasuliselt äriettevõtted ja kõik teised, kes soovivad reklaamida oma tooteid, teenuseid jne. Postitamine on tasuline.
   2.2.2. Keelatud on antireklaam.
   2.2.3. Võimalus on lisada pilte ja linke.
   2.2.4. Tasumata postitused kustutatakse koheselt ja selle postitanud kasutaja saab bänni.
   2.2.5. Täpsemalt vaata Reklaami lehelt või kirjuta info @ korteriyhistuabi.com #
  3. 2.3. SOOVITAN, EI SOOVITA
   2.3.1. Enne postitamist tuleb teha kindlaks kas sama ettevõtet pole juba kajastatud rubriigis. Selleks kasuta foorumi otsingut.
   2.3.2. Postituse pealkiri peab sisaldama fraasi "soovitan" või "ei soovita", millele järgneb täpne ettevõtte nimetus. Näiteks: Soovitan - Korteriühistu Abi.
   2.3.3. Postituse sisu peab sisaldama ettevõtte täpset nime. Lisada tuleb ka AS, OÜ, FIE või muu. Lisaks tuleb lisada firmast maksimaalselt täpsed kontakt andmed, nt. aadress, reg.nr. või muu.
   2.3.4. Postitus peab sisaldama vähemalt kahe lauselist iseloomustust sinu valiku kohta.
   2.3.5. Postitada võivad ainult portaali liikmed, kelle tuvastamine on lihtne (s.t., et on portaalis teinud eelnevalt vähemalt 10 muud postitust).
   2.3.6. Nendele kriteeriumitele mitte vastavad postitused kustutatakse koheselt.
   2.3.7. Antud reeglid jõustuvad alates 13. detsember 2008 ja enne seda postitatud teemad ei kuulu muutmisele. #
 3. 3. MUU
  3.1. Selle foorumi administraatorid ja moderaatorid annavad oma parima, et eemaldada siit ebasobilik materjal. Siiski on võimatu kõiki postitusi läbi vaadata. Seepärast pead sa nõustuma, et administraatorid, moderaatorid ja webmasterid ei vastuta siinsete postituste sisu eest ja need ei esinda nende huve.
  3.2. Sa nõustud, et webmasteritel, administraatoritel ja moderaatoritel on igal ajal õigus eemaldada, muuta, liigutada või sulgeda iga teemat, kui nad seda vajalikuks peavad.
  3.3. Kasutajana nõustud sa, et sinu informatsioon talletatakse andmebaasis. Ilma sinu nõusolekuta ei jagata seda informatsiooni kõrvalistele isikutele aga foorumi meeskond ei ole vastutav potentsiaalsete häkkimiste eest, mille kaudu võib infot lekkida.
  3.4. Kui sul tekib küsimusi loe läbi foorumi KKK sektsioon.
  3.5. Kui ka nüüd jäi midagi arusaamatuks kirjuta webmasterile, administraatorile või võta ühendust mõne moderaatoriga privaatsõnumi teel.
  3.6. Võid soovitada alafoorumeid ja teemasid. #
 4. 4. REEGLITE RIKKUJAD
  4.1. Olenevalt reeglite rikkumise raskuastmest võid sa saada hoiatuse või lausa kohese ja alatise banni. Iga postituse IP aadress salvestatakse, et aidata neid tingimusi täide viia.
  4.2. Enne bännimist kasutaja külmutatakse.
  4.3. Kui mingil põjusel ei saa enam oma nimega portaali siseneda siis eelduste kohaselt oled rikkunud reegleid või pole viimase aasta jooksul portaali sisenenud. #