Kogemused headest ja halbadest firmadest

Erinevad teated ja soovitused. Jäta siia ka oma ettepanekud. Alafoorumit saab lugeda ka anonüümselt

Moderaator:Heino

Vasta
uushelbeke
Üüriline
Üüriline
Postitusi:1
Liitunud:25 Juun 2006 03:00
Kogemused headest ja halbadest firmadest

Postitus Postitas uushelbeke » 25 Juun 2006 13:41

Teeks ettepaneku sisukorra alla luua üks link millele pealkirjaks näiteks SOOVITAN ja EI SOOVITA ja teatada oma kogemustest ,kui Teil on olnud neid igasuguste firmade kohta,kes on teinud hästi või lohakalt täid Teie ühistus



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Postitus Postitas Valge » 25 Juun 2006 21:17

See on üks väga delikaatne teema. Äkki peaks ikkagi alustama parimate firmade ja parimate kogemuste avaldamisega?
Ma leian, et halbu kogemusid võib kirjeldada, kuid kas firmade nimesid on õiglane kohe avalikustada? Ma ise arvan nii, et kes elab, tegutseb ja toimetab, selle ikka juhtub - juhtub ka parimates perekondades :) Kui kohe aga häbiposti panna, siis võib see jätta halva mulje ka üldjuhul tublist ja kvaliteetsest firmast.



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Postitus Postitas Heino » 26 Juun 2006 11:53

õks võimalus hinnata firmasid on "õlevaadete rubriigis". Menüüs on ta Top firmade nime all: http://www.korteriyhistuabi.com/ky/modu ... me=Reviews

... ja kuna foorumis rubriiki HEA JA HALB pole postitusi tehtud veel siis muudan tema nime nüüd SOOVITAN, EI SOOVITA nimeks.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Kogemused headest ja halbadest firmadest

Postitus Postitas leammj » 23 Juul 2007 15:46

See on väga hea teema.Kui KÜ-d juhivad ikkagi Korterelamu haldur II siis nad on ikkagi juba kogemustega.Mind näiteks teeb murelikuks see , et korteriühistute juhid ei tea , mis on MTR-majandustegevuse register kuidas teda kasutada,Seda peaksid ikkagi kõik korteriühistute juhid teadma.Selline nõue peaks olema kõikidel juhtidel, et nõuavad seda ikkagi firmadelt.Nii võib ju mis iganes firma teha tööd ilma litsensita.See on nii lihtne.Minna MTR lehele ja seal firma otsingusse. Ja kui otsing ei anna tulemusi siis on teada , et tegemist on liba firmaga.Siit ka tulebki välja need pahad firmad.Registrikoodi omavad kõik,Näiteks kasvõi BREM , kes on haldust-hooldust osutav firma.Kuid töid saavad teha ainult elektri töödele. Kuidas saavad nad teha santehnilisi töid.On teadmata. Santehnilistele töödele on vaja litsensi-luba.Kui ei ole luba siis ka garantiid nad anda ju ei saa.Kui lähete kohtusse siis teie ju kaotate.Miks võtsite sellise firma kellel ei ole tööde teostamisele luba.



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Kogemused headest ja halbadest firmadest

Postitus Postitas leammj » 23 Juul 2007 16:00

Head ja halvad firmad.Nendeks on jäätmekäitlejad.Siin tahaks nagu Korteriühistute juhte natuke paluda , et nad ikkagi kontrolliks jäätmete vedu.Olen sellega mitmel korral kokkupuutunud.Asi on selles , et keegi peaaegu ei kontrolli konteinerite täituvust ja nende väljavedu.Mitu konteinerit kuus viidi välja.Või seda , et kas konteinerivälinevedu oli ikkagi õigustatud.Või kas väravad olid ikkagi lahti ,Või KÜ-s puudub üldse värav.Kuidas sellega ikkagi võidelda.Või nagu nüüd tehti kohustus bio -jäätmetevedu.Ja ka veel iga nädal.Või siis paber konteineri vedu.Kui KÜ- kontrollib selle täituvuse sisu.Ja kui meie veame välja puhast paberit ja pappi,Küsimus , miks peame me maksma selle eest.See on puhas tulu jäätmekäitlejatele.KÜ-juhid peaksid sellest kuidagi ikkagi EKÜL-teavitama. Nad on ju meie huvide kaitsjad.



doris
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:313
Liitunud:14 Aug 2006 03:00

Re: Kogemused headest ja halbadest firmadest

Postitus Postitas doris » 23 Juul 2007 16:21

leammj-le
Miks peaks kontrollima konteinerite täituvust? Vahel on nad triiki, vahel poolikud. Veopäevadel tuleb auto ja tühjendab ära ja kõik. Kilode kaupa ju vastu ei võeta. On võimalus, et vedu toimub mitte regulaarselt vaid tellimuse peale, meil on nii paberkonteineri tühjendamisega. No ei täitu ta kuus kohe mitte. Ikka kord kvartalis saab täis. See tühjendamine on küll väga odav, aga pole ju mõtet. Kuurent on tunduvalt kõrgem. Väljavedusi tuleb aga kontrollida küll, nad teevad tõelist isetegevust. Konteinerivälise prahi vedu toimub tellimise/helistamise peale, keegi ei võta konteineri kõrvalt midagi niisama kaasa. Vähemalt Cleanawayga on nii.
Olen nõus, et paberivedu peaks olema tasuta ja biojäätmete vedu saab olema lolluse tipp. Neid haisvaid konteinereid saab olema terve eestimaa täis ja siis pead sa veel tellima ka pesu, mis maksab, muidu hais tapab või vahetatava koti sisse ja see jälle maksab ja kuurent maksab .......... see on tõeline terror. Kust neid saia-leivatükke võtta, aru ma ei saa. Kõik tarbitakse ju ära.



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Kogemused headest ja halbadest firmadest

Postitus Postitas Valge » 23 Juul 2007 17:14

Adelan prügiveod on meile küll külmiarveid teinud. Näietks esitasid nad konteineri välise prügi arve 700 krooni täiesti lambist väites, et need olid tuhablokid.
Vaielda nendega on aga mõttetu.


Tark teeb alguses seda, millega rumal lõpetab (Baltasar Gracian)

leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Kogemused headest ja halbadest firmadest

Postitus Postitas leammj » 02 Aug 2007 20:41

Miks mitte vaielda.Kui te nii lihtsalt alla annate siis võivad nad meid nii igakord petta.Ei tohi seda lubada.Ma igatahes ei nõustu sellega.Kui ikkaviidi oma teatud hulk konteinereid välja siis peab ka sellele jääma kindlaks.Ei saa lubada , et nad meile istuvad kukile.Seega tuleks ikkagi käia jälle sügisel nendel ümarlaudadel , mida organiseerib EKÜL.Need on iga viimane esmaspäev kell 17.00 ja venekeelne teisipäev viimane ja kell on samuti 17.00.Ja minuteada iga linnaosa teeb neid ümarlaudu iga kuu.Mustamäel on vist iga teine neljapäev ja kristiine on iga teine kolmapäev Haabersti linnaosa teeb neid vist reedeti või oli ma üldiselt ei tea.Kus ei tehta on Põhja-Tallinn. Lasnamäel ka tehaksneid.Nii, et võtke nendest aktiivselt osa.Ja tõstke kindlasti teile vajalikud teemad.Need ümarlauad on tasuta.Nii, et lugupeetud juhatuse liikmed kaitseme jäätmekäitluse eest oma korteriomanike.Nii nagu sa mainid , et ei saa tõestada.Selleks meil on vanurid , kes kõike näevad.Küll nemad ongi need kõige paremad tunnistajad.

doris-le
Hea on meil siin jahuda .Kuid ma soovitan sellistest asjadest ikkagi ka teavitada EKÜL-u.Sest nemad on ju meie kaitsjad.Ja teadaolevatest allikatest hakkavad liidu juhtkond seda küsimust kõrgemal tasemel ülestõstma.Ja kui meie siin ei teavita neid meie olukorrast siis kus nad teavad , kuidas meid kaitsta keskkonnaameti eest , kes neid seaduseid välja mõtleb seal lauataga istudes.Aga meie peame seda täitma.Ja siis kui midagi kallineb siis ka peame rahva ees seletama ,. miks see see on nii.Aga kui me siin kõik koondume ühte siis saame ka kuidagi aidata liitu ja omakorda liit meid.



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Kogemused headest ja halbadest firmadest

Postitus Postitas leammj » 02 Aug 2007 21:03

Teid huvitab küsimus head ja halvad firmad.No kuidas võtta.Vahest oleme ise süüdi , et ehitaja on halb.KUna meie ei tea kõike njuansse.Vaadake asjaolu on selline.Ehitaja esitab meile hinnapakkumise.Kuid igal hinnapakkumisel on ka oma sisu.On tarku juhatuse liikmeid .,.Vaadake nad ju kasutavad ehitamise ajal elektrit, vett.Kuna meil ei ole eraldi mõõtureid siis kuidas seda arvestada.Aga kindlasti pange sisse , et töövõtja maksab tarbitava elektri ja vee eest.Siis on teil ka lihtsam.Muidu nad kasutavadseda nii nagu ise tahavad,Vesui jookseb ojana.ja elektrit ka nii nagu jumalj uhatab.Ja tegelikult peab neid koguaeg kontrollima.Kuigi on olemaska järelvalve.Kuid järelvalvet ärge võtke , kes ei oma MTR-Majandustegevuseregister.Kui te vahetate radiaatoreid.Siis jätke meelde , et metall on teie- see tähendab KÜ vara.Seda ei saa niisam,a ära anda ehitajale.Kuigi see neile ei meeldi üks ribi kaalub 7 kg.ja üks tonn maksab 2400.Kui teil on vahetus 5-kordeses majas Siis teie metalli hind on oma 50 tuhat krooni.See on puhas teie kasum.Muidu nad toovad kohale teise firma , kes selle metalli maha lõikab , ära viib ja teilt veel omakorda võtab sama hinna .Kuna ta lõikab ja ultiliseerib.Ehitaja puhas kasum on 50tuhat krooni,Aga mida see teeb teie KÜ-le.Kahjumi.Kui te ise teete selle tõõ ära siis saate KÜ-leraha ja veel hinnaalanduse töödest.Kui ka ehitaja viib ise metalli ära siis vaadake , et teile ei märgi ultiliseerimine.Selle võtke raudselt hinnapakkumisest välja.Ehitajaid tuleb väga palju kontrollida.Kui me ei kontrolli siis ongi ka ta halb ehitaja.Nad kasutavad selle alati ära.



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Kogemused headest ja halbadest firmadest

Postitus Postitas leammj » 05 Aug 2007 21:07

Ma maadlen prügi-jäätmekäitlejatega juba maist siiani.Julmalt pannakse juurde kasvõi 1 konteineri aga peab panema.Nii, et ma loen , et jäätmekäitlejad peavad kuuluma halbade firmade nimekirjadesse.Nii, et juhatuse liikmed jälgime jäätmekäitlejaid ikkagi rohkem.Kui ma saan võidu siis saan vist ka infarkti kätte.Kui ma vestlen nendega nii e-posti teel kui ka telefoniga.Ja lepingus on sees , et 2-he tööpäeva jooksul on võimalik ainult protesteerida või siis kohtusse.Üks konteiner maksab 0,8m3 ne 110 + 18 %.Minu närvid maksavad küll rohkem.Seega lugupeetud KÜ-de juhatuse liikmed seisame oma õiguste eest.Kui te olete lugenud jäätmekäitlejate lepinguid Siis teil õiguseid ei ole on ainult kohustused.Aga jäätmekäitlejatel on õigused ja jääb veel ülegi.Tahaks siin mainida , et kuigi on see, et jäätmekäitlejad ei täida oma kohustusi on meil õigus nendest lahti öelda.Ega see küll nüüd nii ei ole.Kohtutee on otsemaid siis sul ees. Vedu oli 2 juulil kus viidi vastavalt lepingule minema konteinerid .Kuid ikkagi pandi üks juurde.Olen alati olnud juures.



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Kogemused headest ja halbadest firmadest

Postitus Postitas leammj » 05 Aug 2007 21:14

Aga on kiidetud seda adelain firmat.No kui te ei vaidlusta siis muidugi Kri neile ja koopia EKÜL-le Siis aitab Uskuge.,Ma siin maadlen nii AS VSA EESTI kirjad neile , kõiokidele juhatuse liikmetele ja EKÜL-le.Nii, et nendega tuleb julmalt võidelda.Ja ka oma probleemidega võiksite rohkem pöörduda EKÜL-li poole.Mida rohkem seda



Vasta