kü Eraldumine. kuidas ???

Korteriühistu asutamist puudutavad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
Kasutaja avatar
kwick
Üüriline
Üüriline
Postitusi:4
Liitunud:02 Mär 2009 22:09
Asukoht:tallinn
kü Eraldumine. kuidas ???

Postitus Postitas kwick » 26 Mär 2010 22:58

Tere !
Meil on selline mure:kuulume korteriuhistusse , mis koosneb neljast majasat,igas majas on 8 korterit.
Soovime oma majaga eralduda nendest,mida me peame selleks tegema !?

8) Lugupidamisega . . .



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: kü Eraldumine. kuidas ???

Postitus Postitas pimeloom » 27 Mär 2010 06:46

Kõigepealt võiksid lugeda mittetulundusühingute seaduse §65 kuni 74.



Kasutaja avatar
meelismih
Liige
Liige
Postitusi:132
Liitunud:19 Mai 2008 09:49

Re: kü Eraldumine. kuidas ???

Postitus Postitas meelismih » 27 Mär 2010 07:29

kwick kirjutas:Tere !
Meil on selline mure:kuulume korteriuhistusse , mis koosneb neljast majasat,igas majas on 8 korterit.
Soovime oma majaga eralduda nendest,mida me peame selleks tegema !?

8) Lugupidamisega . . .
Kui pangalaen on kaelas, siis tuleb lisaks ka laenulepinguga tutvuda. Arvatavasti on panga poolt sinna kirjutatud teatud punktid, millega tuleb arvestada.



Kasutaja avatar
kwick
Üüriline
Üüriline
Postitusi:4
Liitunud:02 Mär 2009 22:09
Asukoht:tallinn

Re: kü Eraldumine. kuidas ???

Postitus Postitas kwick » 27 Mär 2010 09:22

Meie põhikirjas on selline punkt :

8.ühistu uhinemine, jagunemine ja egevuse lõpetamine

8.1 Ühistu ühinemine,jagunemine ja tegevuse lõpetamine toimub seadusandlusega satestatud korras.

8.2 Ühistu tegevuse lõpetamisel jagatakse parast võlausaldajate nõuete rahulamist jarele jaanud ühistu vara liikmete vahel võrdeliselt nende osamaksuga suurussege.

* * *
ja ühes majas võeti krediit katuse jaoks.



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: kü Eraldumine. kuidas ???

Postitus Postitas leammj » 28 Mär 2010 11:05

Kui teil on tehtud nelja maja peale ühistu. Kas teil põhikirjas on sees , kuidas tehakse kõik arveldused.
Kui võeti ühele majale laen peale,. Siis loogiliselt peaks ka see maja ainult maksma pangalaenu. Mitte kõik ühiselt. Nii see ikka ei peaks olema..Ühine majandamine ei tähenda veel seda , et ma peaksin kellegi võlgu maksma. See peaks ikkagi kuidagi reguleerima kasvõi koostöölepinguga nelja maja vahel. Sest ei tea ju teie ühinemise põhjust. On ühistuid kus majandatakse ka ilma ühinemiseta ühiselt. Kuid need kas lepitakse kokku juhatuse protokollides. Kuidas midagi tasustatakse. Näiteks kui on neli maja koos. Siis on vist ühine majahoidja/koristaja. Siin peaks kuidagi reguleerima .Kuidas see teenus on tasustatav ühistute vahel.
Prügimajandus.Kas siis m2 põühiselt. Kui on ühine kanalisatsioon. Kuidas seda tasuda.
Siin peab vaatama igat asja eraldi, Kuid kui tehakse remonti majades. Siis siin peaks see olema ainult ikkagi eraldi. Renoveerimine on iga maja enda asi.
Kirjutan teile 4 maja ühise majandamise aluseid. Sest eraldi teostada väikeste majade haldamist ja hooldamist oleks kallis. Kuid sellised asjad on mõtekas ikkagi teha ühiselt. Kuid renoveerimise finantseerimine peab olema igale majale eraldi.
Kuid siin muidugi võib olla veel üks erand. Kui on ühine katlamaja.See , et majad on eraldi kantud kinnistusraamatusse, Kuid kõttesüsteem/trass on ühine. Või siis mitu maja on ehitatud kokku.
Siin peab igat asja vaatama eraldi.



Kasutaja avatar
kwick
Üüriline
Üüriline
Postitusi:4
Liitunud:02 Mär 2009 22:09
Asukoht:tallinn

Re: kü Eraldumine. kuidas

Postitus Postitas kwick » 18 Apr 2010 17:20

Tere !
1.Nelja maja peale olen ma ainus aktiivne inimine ja ka kandidatuur esimeheks.Nüüd kui mind valiti(mitte veel notariaalselt kinnitatud)ütleb ramatupidaja ja KÜ looja et ei usalda mind piisavalt et mulle panga kaart anda ja panka lubada.
Asi on selles et meil ramatupidamine on sassis.Kas saate meile soovitada mõnda riigikontrollöri? Seoses sellega ei julge ma ennast notariaalselt kinnitada kuna kardan et kogu süü langeb minu peale.

¤ ¤ ¤
2.Kaardi peal ma märgistasin rohelise joonega Tallinna Tee,kas koristus tööd peaksid olema meie kulu või linna kulu?
Manused
vao majad struktur.jpg
Meie uhistu majad(asukoht)
vao majad struktur.jpg (114.22KiB)Vaadatud 10566 korda



Kasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi:760
Liitunud:21 Mär 2006 02:00
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: kü Eraldumine. kuidas ???

Postitus Postitas ergon » 18 Apr 2010 22:07

Riigikontrolöri kohta leiab info riikontrolli kodulehelt http://www.riigikontroll.ee/

Juhul kui sa mõttega loed KÜ ja mittetulundusühinguid puudutavaid seadusi, siis sealt leiaksid vastused oma õiguste, vastutuse ja kohustuste kohta.



Kasutaja avatar
kwick
Üüriline
Üüriline
Postitusi:4
Liitunud:02 Mär 2009 22:09
Asukoht:tallinn

Re: kü Eraldumine. kuidas ???

Postitus Postitas kwick » 19 Apr 2010 18:48

ergon kirjutas:Riigikontrolöri kohta leiab info riikontrolli kodulehelt http://www.riigikontroll.ee/

Juhul kui sa mõttega loed KÜ ja mittetulundusühinguid puudutavaid seadusi, siis sealt leiaksid vastused oma õiguste, vastutuse ja kohustuste kohta.


Helistasin neile, nemad sellega ei tegele ja üldse keegi selles riigis ei tegele. Öeldi ,lahendake ise oma revisioniga.



Kasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi:760
Liitunud:21 Mär 2006 02:00
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: kü Eraldumine. kuidas ???

Postitus Postitas ergon » 19 Apr 2010 19:25

Anna andeks aga riigikonttrolli link oli mõeldud naljana sinu küsimusele. Eeldasin, et on aimu kuidas asjad käivad ja millega riigikontroll tegeleb. Juhul kui on konkreetseid tõendeid tuleb politseile avaldus teha aga enne seda peab seda kinnitama audit. Auditi saavad /võivad teha KÜ revisjonikomisjon või audiitor kelle teenus ostetakse sisse.



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: kü Eraldumine. kuidas ???

Postitus Postitas leammj » 21 Apr 2010 21:48

teil on neli maja ja kaks juhatuse liiget. Üks maja on kaugküte ja ülejäänud on puukütte.
Kuidas teil on põhikirjas. Tehke ümber oma pähikiri. Valige igast majast kasvõi üks korteriomanik juhatusse.
Teil on 8 korterit ja m2 on vähe. Kuid remondifond peab olema ikkagi eraldi Hea ja kergem on majandada selliste väikeste majade juures ühiselt. Võid mulle kirjutada. Võin oma kogemustest teiega vestelda . Kuna majandan väikseid maju. Kõik toimib.



Vasta