Kas yks trepikodadest v6ib iseseisvalt saada Korteryhistuks

Korteriühistu asutamist puudutavad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
uusna
Üüriline
Üüriline
Postitusi:8
Liitunud:25 Veebr 2011 15:11
Asukoht:Harjumaa
Kas yks trepikodadest v6ib iseseisvalt saada Korteryhistuks

Postitus Postitas uusna » 25 Veebr 2011 16:03

Tere, vabandan. Kahjuks ei oska asisemat pealkirja panna, samuti ei ole eriti p2dev mures2nastaja.

Sain kingituseks korterid majja, millel 2 trepikoda, kokku 8 korterit. Majas on paar aastat tagasi tehtud korteriyhistu, kuid see ei toimi. Tegutsetakse tegelikkuses yhisusena.
Yhes trepikojas elavad vingatsid, minu poolel m6istlikumad inimesed. Ei tee selgeks seda, et esimese korruse inimesel on ka vaja toetada katuse parandamist jne.
Kas selle maja jaotamine kaheks, ntx meie trepikoda eraldi t88tama panna on v6imalik?
Teeks need torud ja katuse ja trepikoja jms vaid meie poolel korda, teeks korteriyhistu, v6taks panga appi jne.

Vabandan, ei oma t2pit2hti, samuti vabandan, et selle teema pystitatasin, sest t6esti pole 4tunni m88dudes netis tuulates vastust leidnud.



MargusT
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:309
Liitunud:17 Juul 2008 02:57
Asukoht:Võru
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Kas yks trepikodadest v6ib iseseisvalt saada Korteryhistuks

Postitus Postitas MargusT » 25 Veebr 2011 16:30

Korteriühistuid saab asutada majade kaupa.

KÜS § 3. Korteriühistu asutamine
(5) Korteriühistu võib asutada ühe või mitme maja korteriomandite majandamiseks. Kui korteriühistu hõlmab rohkem kui üht maja, võib sellest eralduda üksnes majade kaupa. Eraldumisotsuse poolt peab olema rohkem kui pool eralduda sooviva maja korteriomanike häälte arvust. Eraldumisotsus peab olema notariaalselt kinnitatud.



uusna
Üüriline
Üüriline
Postitusi:8
Liitunud:25 Veebr 2011 15:11
Asukoht:Harjumaa

Re: Kas yks trepikodadest v6ib iseseisvalt saada Korteryhistuks

Postitus Postitas uusna » 25 Veebr 2011 16:56

Ait2h.
MargusT, palun soovitage mulle p2devat inimest, kelle poole mina kui v6hik, saaksin p88rduda.
Oman peot2is kysimusi, seoses passiivse Korteriyhistu aktiivseks tegemisega. Foorumites on liiga palju infomyra.
T2nan



MargusT
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:309
Liitunud:17 Juul 2008 02:57
Asukoht:Võru
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Kas yks trepikodadest v6ib iseseisvalt saada Korteryhistuks

Postitus Postitas MargusT » 25 Veebr 2011 22:00

uusna kirjutas:…palun soovitage mulle p2devat inimest, kelle poole mina kui v6hik, saaksin p88rduda.
Oman peot2is kysimusi, seoses passiivse Korteriyhistu aktiivseks tegemisega. Foorumites on liiga palju infomyra.
T2nan
Arvan, et siinses foorumis võiks asistele ja pikaajalise kogemustega korteriühistute juhtidele teha väike üleskutse, et kes oleks nõus aitama Sind selles ja järgnevates küsimustes.
Kindlasti tasuks ringi vaadata oma piirkonna korteriühistute juhtide seas ja küsida nende käest nõu.
Samuti tasuks tõsiselt mõelda ka kinnisvarafirmade pakkumiste üle, aga seal soovitaks olla keskmisest enam ettevaatlik, sest sealse abipakkumise taga on ka raha.
Ja kui Sinu tahtmine tõsine on, siis teadmiste kogumiseks tasuks siinne foorum risti-põiki läbi käia.



suisse
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:392
Liitunud:17 Mai 2007 12:37

Re: Kas yks trepikodadest v6ib iseseisvalt saada Korteryhist

Postitus Postitas suisse » 26 Veebr 2011 01:50

Alusta selles, et kui on selle maja haldamiseks juba asutatud KÜ, siis peab ju olema juhatus, siis:
Mis meelt on juhatus?
Kas juhatus üldse midagi teeb?
Lisaks on ju juhatusel kohustus aruandluse esitamiseks.



uusna
Üüriline
Üüriline
Postitusi:8
Liitunud:25 Veebr 2011 15:11
Asukoht:Harjumaa

Re: Kas yks trepikodadest v6ib iseseisvalt saada Korteryhistuks

Postitus Postitas uusna » 27 Veebr 2011 22:14

Ait2h kirjutajatele! Olen esimesteks sammudeks abi saanud. Silmad kipitavad siinse foorumi kammimisest:)
Aga j2tkan.
Suured t2nud, kyllap kysin veel abi.
:)



Vasta