dokumentatsiooni ja remondifondi ülevõtmine haldusfirmalt

Korteriühistu asutamist puudutavad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
anuly
Üüriline
Üüriline
Postitusi:3
Liitunud:20 Veebr 2012 09:31
Asukoht:Elva
dokumentatsiooni ja remondifondi ülevõtmine haldusfirmalt

Postitus Postitas anuly » 12 Dets 2012 19:55

Tere
Vastne KÜ vajab abi haldusfirmaalt haldamise ülevõtmisel.
Ühes seaduses oli vastav ülevõtmis-vastuvõtmis akt olemas. Ei suuda seda enam leida nagu ka sellele viitavat teemat siit foorumist.

Ette tänades!



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: dokumentatsiooni ja remondifondi ülevõtmine haldusfirmalt

Postitus Postitas ennkippel » 12 Dets 2012 21:12

Kas ei ole siin vasakus ääres uued dokumendid,avaldus korterelamu üleandmiseks ja vastuvötmiseks.



lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: dokumentatsiooni ja remondifondi ülevõtmine haldusfirmalt

Postitus Postitas lasnakas » 12 Dets 2012 21:38

anuly kirjutas:Tere
Vastne KÜ vajab abi haldusfirmaalt haldamise ülevõtmisel.
Ühes seaduses oli vastav ülevõtmis-vastuvõtmis akt olemas.
Selle akti peaks ette valmistama haldusfirma, sest tema ju annab kõik asjad üle ja teeb neist ning arveldustest nimekirjad. Teie vaatate selle akti üle ja kas kinnitate või vaidlete vastu, kuni saate tõese mõlemaid pooli rahuldava üleandmise akti.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: dokumentatsiooni ja remondifondi ülevõtmine haldusfirmalt

Postitus Postitas ennkippel » 13 Dets 2012 12:24

Tavaliselt pole haldusfirma sellest huvitatud,nad jäävad ju millegist ilma.Ikka ise peab algul avalduse tegema ja siis edasi sellest.... . Läbikäidud etapp.



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: dokumentatsiooni ja remondifondi ülevõtmine haldusfirmalt

Postitus Postitas leammj » 13 Dets 2012 12:56

Panen siia akti. Omal ajal selle tegi Minu Vara esindaja/jurist. Kui läheb kasuks. Mina olen vormistanud kõik ülevõtmis aktid selliselt. Kõik toimib. Selle akti näidisega võeti üle aasta tagasi Kesklinnas ISS-lt. Võid ju midagi ka mitte kirjutada . Mida rohkem nõuad , seda rohkem saad. Ega nad ei taha anda midagi. Kuid selle aktiga saad enamvähem kõik

OÜ Haldusfirma nimi
Firma aadress
Tallinn indeks
KÜ xxxxxxx
Elamu aadress
Tallinnindeks
Korteriühistu haldamise ja majandamise üleandmise- vastuvõtmise vormistamine.
Pöördume Teie poole ettepanekuga korteriühistule ÜHISTU NIMI, aadressiga XXXXXXX , elamu haldamise ja majandamise üleandmise-vastuvõtmise vormistamisel ( alus: Vabariigi valitsuse 03.11.95 määrus 345 ) ette valmistada ja kajastada järgmisi andmeid:
1. Elamut iseloomustavad andmed:
Elamu valmimise aasta
Elamu tüüp
Korruste arv
Korterite arv
1- toalisi
2- toalisi
Erastatud korterite arv -xxxx
KLOV korterite arv-1( märgid ära mitu korterit kuulub linnale , kui need on olemas
2. Elamu kohta käiv projektdokumentatsioon ja dokumendid ( või koopiad ) :
2.1 seletuskiri ;
2.2 üldehitus allpool 0.00;
2.3 üldehitus ülalpool 0.00;
2.4 elektrivarustus;
2.5 keskküte ;
2.6 vesi ja kanalisatsioon
2.7 madalpinge võrgud ( telefon, teleantenn ) ;
2.8 soojussõlme moderniseerimise projekt;
2.9 soojussõlme pass
2.10 soojusmõõtja pass
2.11 renoveerimisprojekt ( kui on ) või
2.12 AS EKK inseneribüroo poolt teostatud elamute põhikonstruktsioonide uurimisaruanne;
2.13 muud olemasolevad projektid ( soojussüsteemi ümberehitamine )
2.14 elamu juurde kuuluva koristuspinna kaart( asfalt, haljasala , hoov , mänguväljak jne.)
2.15 inventariseerimise akt ;
2.16 veevarustuse, kanalisatsiooni , keskkütte , soojus-, gaasi- ja elektrivarustuse õhuvõrkude teostuse joonised ;
217 soojus- ja veemõõdusõlmede kontrollžurnaalid , ettekirjutused , ja nende täitmised , samuti praegu teenindava hooldusfirma nimi ;
2.18 piiritlusaktid ;
2.19 korterisiseste veemõõtjate eksplutatsiooniaktid , projektid ja plommmimise aktid , näidud ;
2.20 elanike nimekiri ;
2.21 ühisantenni kasutavate korteriomanike nimekiri ;
2.22 veemõõtjate , soojusarvestite j elektriarvestite fikseerimise aktid ;
2.23 andmed teenustasu määramise kohta kululiikide lõikes ning andmed nende laekumistest ja kasutamisest elamu kohta kuude lõikes viimase kaheteistkümne kuu jooksul ;
2.24 remondirahade analüüs üleandmiseni määratud , remondiks ära kasutatud , remonttööde loend koos iga üksiku lepingu maksumusega ja garantiide äranäitamisega alates 01.01 1997 kuni üleandmiseni ( Vabariigi Valitsuse määrus 198 )
2.25 laenude tasumise analüüs ( arvutus , määramine , tasutud , jääk ) ;
2.26 eluasemetoetuste arvutuse üleandmise kokkulepe elamu üleandmise momendil korterite järgi ;
2.27 andmed rentnike ja nende maksete kohta koos lepingutega ( kui rentnikud asuvad elamu mõttelises osas) ;
2.28 korterimaksete arvestuse andmete väljatrükk ;, korteri nr.omaniku või kasutaja (erastamata korteri puhul) nimi, sissekirjutatute ja tarbijate arv , korteri üld- js köetav pind , võld- ettemaks ,märge veemõõtjaolemasolu kohta , samuti andmed maja kohta kokku.
2.29 andmed viimase aasta laekunud avariiteadete kohta ;
2.30 akt võtmete üleandmise kohta ( soojussõlm , veemõõtjaruum , elektrikilp ja kilbiruum , katus jne.
3. Lepingud.
3.1 Eluruumi ja eluruumi juurde kuuluva elamu mõttelise osa hoolduslepingute originaalid ( korteriomanike lepingud haldusfirma nimi )
3.2 Korterite veemõõtjajärgse vee ostu- müügilepingute originaalid ;
3.3 elamu ekspluatatsiooni ja elanike teenindamisega seotud lepimgud ;
3.3.1 elamu hooldus- ja avariiremonditöödr leping ;
3.3.3 prügiveoleping
3.3,4. elektrienergia ostu- müügileping ( üldelekter )
3.3.5. vee- ja kanalisatsiooniteenuste ostu- müügileping ;
3.3.6. kirjade koopiafd p-des 3.3,1 kuni 3.3.5. nimetatud lepingute lõpetamise kohta ;
3.4 Laenusummade tagasimaksmise leping ;
3.5 Maksete saldu seiauga.....................
3.6. Kokkuvõte elamu osas tervikuna võlgade j ettemaksete kohta , samuti võlgade sissenõudmise kokkulepete ja graafikute kohta.;
3.7. Kokkulepe üleandjale ja vastuvõtjale kuuluvate varaliste nõuete tasumise ja maksmise kohta ;
3.8. Muud kokkulepped , dokumendid ja lepingud , mis võivad ilmneda üleandmise- vastvõtmise käigus.
Ühtlasi teatame , et me ei sooviremondireservi summade kasutamist elamu projektdokumentatsioonist koopiate tegemise eest tasumiseks , kuna tegemist on Teie asutuse käsutuses oleva dokumentatsiooniga , mitte aga selle taastamise või koostamisega ( vt.KÜS§ 16(4) )
Käesoleva kirja tekst on läbi arutatud kirjas märgitud korteriühistu juhatuse liikmetega ja esitatakse teile selle korteriühistu ettepanekuna üleandmist- vastuvõtmist ettevalmistavate volitatud isiku kaudu.
Lugupidamisega
KÜ ühistu nimi
Juhatus:
Paned juhatuse liikmete nimed



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: dokumentatsiooni ja remondifondi ülevõtmine haldusfirmalt

Postitus Postitas ennkippel » 15 Dets 2012 14:15

KÜ seaduses ju sees,et dokumentatsioon tuleb 3 kuu jooksul üle anda.Kui see puudub,siis vastava elamu remondirahade eest taastada ja vastloodud KÜ-le üle anda.Kõik elamu majandamiseks sõlmitud lepingud lõpevad 3 kuu jooksul pärast nende üleandmist ühistule jne... .



elektrik
Revident
Revident
Postitusi:181
Liitunud:09 Veebr 2011 10:02
Asukoht:Tallinn

Re: dokumentatsiooni ja remondifondi ülevõtmine haldusfirmalt

Postitus Postitas elektrik » 16 Dets 2012 22:01

See akt , mis on pandud üles . On väga põhjalik. Kui arvad Enn , et seda pole vaja Eksid. Siin on sellsed firmad nagu ISS ja BREM. Kellele selline akt on aluseks. Ja kui seda neile ei esita. Ei saa sa midagi kätte. See akt , mis on siin foorumis . On tulenevalt sedausest. Ja mitte midagi nõudev. Kui toetuda sellele aktile , siis me ei saagi midagi kätte,.Olen ise antud doorumi aktiga võtnud vastu dokumente. Praktiliselt ei saanud midagi kätte. Hea , et oli mul rfirmas tutav. Siis ta andis mulle kõik. Ja veel näitas aktis ette , mida ma ei pidanud aktsepteerima. Aastaid hiljem tuli nõude kiri. Muidugi olin selle kirjale ka eelnevalt valmistunud . Akt millega ma ei olnud vastuvõtmisel nõus , esitati hiljem nõude. Ma ei allkirjastanud hooldustöid.
1.Lukuvahetus.
2.Ukse remont
3.Küttesüsteemi hooldus.
4.Katuse hooldus/remont.
5.sanitaarremont
Oli kokku kusagil 6000 EEK. Ja nii jäigi BREM nendest rahadest ilma. Kuna ma ei neid ei aksepteerinud vastu võtmisel. Kirjutasin ka nii aktile , et antud tööd kuuluvad hoolduse alla.
Tuleb teha endale selgeks mis on remont ja mis on hooldus.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: dokumentatsiooni ja remondifondi ülevõtmine haldusfirmalt

Postitus Postitas ennkippel » 17 Dets 2012 12:30

Elektrik ma tsiteerisin, mis KÜ seadus ütleb selle kohta ja olen sinuga täiesti nõus ning mida täiuslikum akt,seda parem.



elektrik
Revident
Revident
Postitusi:181
Liitunud:09 Veebr 2011 10:02
Asukoht:Tallinn

Re: dokumentatsiooni ja remondifondi ülevõtmine haldusfirmalt

Postitus Postitas elektrik » 17 Dets 2012 21:11

Tubli



Vasta