Lillevere kortermajad

Korteriühistu asutamist puudutavad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda
Lillevere kortermajad

Postitus Postitas ennkippel » 02 Mär 2014 11:04

01.03.2014 Toimus Põltsamaal MTÜ Lillevere,volinike koosolek kortermajade halduse lõpetamiseks.Sellega seoses on mitmed kortermajad valiku ees,mida edasi teha.Kõik kortermajad on 8-9 korterilised.Tähtajaks 31.05. peab valik tehtud olema.Mind kutsuti sellele koosolekule nõu andma ja aitama.Mis siis valikud on? 1.Jääda ühisuseks iseseisvalt,kuni uue seaduse jõustumiseni(saab jääda kassapõhise raamatupidamise juurde nüüd ja edaspidi).2 Jääda ühisuseks haldaja all(raamatupidamise ja majandamisega tegeleb haldaja,alati on võimalus lahkuda haldaja alt). 3.Teha korteriühistu oma majaga(tekib raamatupidamise teema(kergesti lahendatav),juhatuse liikmete leidmine(väheke keerulisem)jne.4.Kõlas ka mõte mitme maja peale korteriühistu teha,siis aga ei saa tulevikus kassapõhise raamatupidamise juurde jääda(uue seaduse punkt alla 10 korteriliste majade kohta). Nüüd küsimus:kuna ma lubasin neid kortermaju aidata,millised mõtted tekivad teil?



Natali
Liige
Liige
Postitusi:98
Liitunud:14 Okt 2007 19:25
Asukoht:Väike-Maarja

Re: Lillevere kortermajad

Postitus Postitas Natali » 02 Mär 2014 22:00

Milleks kassapõhine raamatupidamine hea on?



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Lillevere kortermajad

Postitus Postitas ennkippel » 02 Mär 2014 22:31

Kassapõhine raamatupidamine on palju lihtsam ja ei pea uue seaduse jõustumisel riigile aastaaruandeid esitama.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Lillevere kortermajad

Postitus Postitas ennkippel » 08 Mär 2014 09:37

MTÜ likvideerimisel jagatakse varad vastavalt iga maja sissemakstud osale selles.Nüüd aga völglased? Võlad on ju majadepõhised,võlad jäävad kas ühisustele või ühistutele üles võlgade likvideerimiseni ja võlgu jäänud elanik-omanik omakorda ühisusele või ühistule.Mina saan niimoodi sellest aru,olen ma õigel teel?



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Lillevere kortermajad

Postitus Postitas ennkippel » 09 Mär 2014 17:00

Ühel kortermajal on vaja sundvõõrandada korteriomanik(korter),kes keeldub veearveid maksmast.Peale selle on ta rikkumiste register väga pikk(pole remondirahasi maksnud,akna kuju muutmine,vanaraua kogumine maja ette(romula,mis häirib ka kõrvalmaja),ebaseaduslik küttekolle korteris(päästeameti luba pole),teise korteriomaniku vigastamine noaga(politseis registreeritud),majaelanike häirimine ebakaines olekus,ei võta osa kaasomandi korrashoiust)jne. Kas piisab kõigi teiste korteriomanike allkirjadest avaldusel kohtusse,mis üldkoosolekul vastu võetud?



Vasta