Korteriühistu asutamine elektrooniliselt

Korteriühistu asutamist puudutavad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
Rauno19
Üüriline
Üüriline
Postitusi:4
Liitunud:12 Veebr 2017 22:42
Asukoht:Tartu
Korteriühistu asutamine elektrooniliselt

Postitus Postitas Rauno19 » 12 Veebr 2017 23:22

Tere jõudu!

Selline küsimus (ilmselt mingil määral ka siit läbi jooksnud). Nimelt ei saa ma aru, kas on võimalik KÜ asutada 100% elektrooniliselt, nii et notarit ei kaasa.

1. Ma saan aru, et registrisse kandmise taotluse saab esitada ettevõtjaportaali kaudu. Avalduse peavad digiallkirjastama kõik korteriomanikud (majas 4 korterit, kõik omanikud juhatuses).

2. Minu küsimus tuleb aga kõigi teiste dokumentide kohta (protokoll, põhikiri, liikmete nimekiri, ühingu sidevahendite nimekiri, e-kinnistusraamatu väljavõtted korterite kuuluvuse kohta). Kas ma saan need ka sealt portaalist saata ja kas need peavad olema ka kõigi digiallkirjastatud? Või digiallkirjastame kõik teises punktis kirjutatud dokumendid ja saadame nad PDF formaadis registriosakonna meilile (registriosakond@kohus.ee).

3. Kas riigilõivu saab ka maksta selles ettevõtjaportaalis? (mulle jäi mulje, et see peaks olema võimalik) Või tuleb see maksta eraldi ja siis lisada sinna (või saata meiliga)?

Mõte selles, et tahaks vähendada võimalikult palju KÜ loomise kulutusi.

Suured tänud ette!

Rauno S.



MargusT
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:309
Liitunud:17 Juul 2008 02:57
Asukoht:Võru
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Korteriühistu asutamine elektrooniliselt

Postitus Postitas MargusT » 13 Veebr 2017 11:21

11
Viimati muutis MargusT, 13 Veebr 2017 14:29, muudetud 2 korda kokku.



MargusT
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:309
Liitunud:17 Juul 2008 02:57
Asukoht:Võru
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Korteriühistu asutamine elektrooniliselt

Postitus Postitas MargusT » 13 Veebr 2017 13:06

Nimelt ei saa ma aru, kas on võimalik KÜ asutada 100% elektrooniliselt, nii et notarit ei kaasa.
VASTUS: jah, on võimalik

Ma saan aru, et registrisse kandmise taotluse saab esitada ettevõtjaportaali kaudu.
VASTUS: jah

Avalduse peavad digiallkirjastama kõik korteriomanikud (majas 4 korterit, kõik omanikud juhatuses).
VASTUS: taotluse allkirjastavad juhatuse liikmed ettevõtjaportaali kaudu kasvõi kokku kogunemata oma arvuti kaudu.

Minu küsimus tuleb aga kõigi teiste dokumentide kohta (protokoll, põhikiri, liikmete nimekiri, ühingu sidevahendite nimekiri, e-kinnistusraamatu väljavõtted korterite kuuluvuse kohta). Kas ma saan need ka sealt portaalist saata ja kas need peavad olema ka kõigi digiallkirjastatud? Või digiallkirjastame kõik teises punktis kirjutatud dokumendid ja saadame nad PDF formaadis registriosakonna meilile (registriosakond@kohus.ee).
VASTSU: Protokolli koos registreerimislehe jms juurde kuuluvaga digiallkirjastavad koosoleku juhataja ja protokollija. Põhikirja digiallkirjastavad koosolekul asutamise poolt hääletanud isikud. Seejärel lisate eelnimetatud dokumendid ettevõtjaportaali kaudu registrile.

Kas riigilõivu saab ka maksta selles ettevõtjaportaalis? (mulle jäi mulje, et see peaks olema võimalik) Või tuleb see maksta eraldi ja siis lisada sinna (või saata meiliga)?
VASTUS: Riigilõivu saate tasuda ettevõtjaportaali kaudu.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Korteriühistu asutamine elektrooniliselt

Postitus Postitas ennkippel » 13 Veebr 2017 14:36

Kui tahate kõiki juhatusse, siis saab kõik teha elektroonselt, ka põhikirja. Siin on väike aga, põhikiri ei tohi ette antud andmeside mahtusid ületada. Tegelikkuses saab teha nii. Põhikiri ja koosoleku protokoll postiga registrisse(siis saab põhjaliku põhikirja ja ka kodukorra teha) ja juhatuse liikmed teevad avalduse ning allkirjastavad elektroonselt, sedasi õpetas mind Tartu registriosakond kohtumajas. Sellest on ka ennem siin kuskil juttu olnud.



Rauno19
Üüriline
Üüriline
Postitusi:4
Liitunud:12 Veebr 2017 22:42
Asukoht:Tartu

Re: Korteriühistu asutamine elektrooniliselt

Postitus Postitas Rauno19 » 13 Veebr 2017 20:29

Tere jälle!

Tänan ülikiire ja konkreetsete vastuste eest!

Põhikirjast - PDF formaadis on see hetkel 109 KB (8 lk) ma usun, et see ei tohiks ületada mahtusid.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Korteriühistu asutamine elektrooniliselt

Postitus Postitas ennkippel » 14 Veebr 2017 00:32

Põhikirjal peavad korteriomanike nimed ja allkirjad olema ning need tõstavad mahtu, vähemalt minul läks maht nendega lõhki. Kui aga panin ilma allkirjadeta elektrooniliselt(muidu ei peta süsteemi ära), siis oli ok ja allkirjadega variandi saatsin tähitud kirjaga, mille register hiljem tagasi saatis.



Rauno19
Üüriline
Üüriline
Postitusi:4
Liitunud:12 Veebr 2017 22:42
Asukoht:Tartu

Re: Korteriühistu asutamine elektrooniliselt

Postitus Postitas Rauno19 » 14 Veebr 2017 21:21

Aitäh abi eest!

Aga kas need allkirjad ei pea olema notariaalselt tõestatud vm (ma saan aru, et originaaldokumendi puhul ei pea vist olema) - piisab lihtsalt kui vajalikud allkirjad all ja need umbes samal ajal postiga saata kui ettevõtjaportaalis andmed esitada.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Korteriühistu asutamine elektrooniliselt

Postitus Postitas ennkippel » 15 Veebr 2017 14:14

Mina tegin enne elektroonilise avalduse ja siis saatsin originaal dokumendid postiga postkontorist. Postkontorist ise valid, kas kuller või tähitud.



Vasta