kinnistusraamatu kande ärakiri

Korteriühistu asutamist puudutavad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
Linnutee16
Üüriline
Üüriline
Postitusi:3
Liitunud:13 Juun 2017 17:32
Asukoht:Kopli küla
kinnistusraamatu kande ärakiri

Postitus Postitas Linnutee16 » 13 Juun 2017 17:36

Asutamisel on KÜ ettevõtte portaalis. Tekkis küsimus, millisel kujul peaks esitama kinnistusraamatu kande ärakirja korteriomandite kuuluvuse kohta? KAs piisab kinnisturaamatust katastritunnuste järgi iga korteri seotuse viitest korteri kohta või kuidas selle vormistamine käib?
Dago



MargusT
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:309
Liitunud:17 Juul 2008 02:57
Asukoht:Võru
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: kinnistusraamatu kande ärakiri

Postitus Postitas MargusT » 13 Juun 2017 19:30

Linnutee16 kirjutas:Asutamisel on KÜ ettevõtte portaalis.
Usun, et mõtlete avalduse esitamist Äriregistri ettevõtjaportaalis.
Linnutee16 kirjutas:Tekkis küsimus, millisel kujul peaks esitama kinnistusraamatu kande ärakirja korteriomandite kuuluvuse kohta?
Ei saa aru kellele ja mis dokumenti soovite esitada ning mis on esitamise põhjus.

Kui mõtlete asutamisdokumentide esitamist kohtu registriosakonnale, siis nõuded on täpselt kirjas Korteriühistuseaduses. Lugege.



Linnutee16
Üüriline
Üüriline
Postitusi:3
Liitunud:13 Juun 2017 17:32
Asukoht:Kopli küla

Re: kinnistusraamatu kande ärakiri

Postitus Postitas Linnutee16 » 13 Juun 2017 23:02

Jah, olen esitamas avaldust Äriregistri ettevõtja portaalis. Samuti olen lugenud korteriühistu seadust, kus ongi kirjas > kinnistusraamatu kande ärakiri korteriomandite kuuluvuse kohta. Kuna ei tegele igapäevaselt seadusandluse ja muu säärasega, siis küsingi, mida tähendab kinnisturaamatu kande ärakiri ? Millisel kujul see peaks olema? E-kinnistusraamatust saab vaadata 1€ eest katastrinumbri põhiselt korteri omaniku andmeid- kas peetakse seda silmas?



MargusT
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:309
Liitunud:17 Juul 2008 02:57
Asukoht:Võru
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: kinnistusraamatu kande ärakiri

Postitus Postitas MargusT » 14 Juun 2017 00:21

Kinnistusraamatu kande ärakiri korteriomandite kuuluvuse kohta saab küsida kohtu registriosakonnast. Esita pärimine e-kirjaga, milles näitad ära küsimise põhjuse ja paari päeva jooksul saad nimekirja. Nimekirja esitad koos muude dokumentidega registrile kü registreerimiseks. Mina pole neile nimetatud dokumenti veel esitanud ja kõik KÜ-d on registrinumbri saanud. Ettevõtjaportaali kaudu ära seda esita. Sealt esita ainult avaldus.
Kui esimest korda teed, siis soovitan kasutada targema/kogenuma abi, sest küsimusi ja arusaamatusi tekib sul veel hulganisti. Näiteks EKÜL pakub sellekohast teenust.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: kinnistusraamatu kande ärakiri

Postitus Postitas ennkippel » 15 Juun 2017 15:39

Sellest on varasemalt juttu olnud siin portaalis. Vaata varaseimaid postitusi.
Avaldus ettevõtjaportaalis, kus ainult nimekirjas juhatuse liikmed, kes allkirjastavad digitaalselt ja seal nõutud muud dokumendid pane lihtsad allkirjastamata mustandid näiteks, et elektrooniline süsteem avalduse vastu võtaks. Ülejäänud dokumendid saada postiga registrisse, originaalid saadetakse templitega pärast sulle tagasi. Toimingu postikulud esitad ühistule. Ma olen mitu ühistut nii teinud, Tartu registriosakond õpetas.



Linnutee16
Üüriline
Üüriline
Postitusi:3
Liitunud:13 Juun 2017 17:32
Asukoht:Kopli küla

Re: kinnistusraamatu kande ärakiri

Postitus Postitas Linnutee16 » 15 Juun 2017 16:20

Tänud vastamast



Vasta