1. leht 1-st

KÜ juhatus

Postitatud: 15 Nov 2017 19:11
Postitas maari25
Otsustasime, et oma 4 korteriga majas KÜ juhatust ei vali, kõik korteriomanikud juhivad ühiselt, volitades lihtsalt ühte korteriomanikest KÜ asjade ja lepingutega tegelema.
Uues "Korteriomandi- ja korteriühistuseaduses" on kirjas, et KÜ ei pea juhatust olema, kui korteriomandite arv ei ole suurem kui 10 korterit.
Kui proovisin ettevõtjaportaalis KÜ registreerida, selgus, et on vaja märkida juhatuse liige, helistasin sinna ja vastati, et peab vähemalt üks juhatuse liige olema. Mida antud juhul teha, kas panna kõik korteriomanikud juhatusse või oodata, kui uus seadus hakkab kehtima?

Re: KÜ juhatus

Postitatud: 15 Nov 2017 23:00
Postitas VASAR49
See uus seadus ei kehti veel. Aga pange see üks tegelane kirja juhatuse liikmena, juhatuses on üks liige.

Re: KÜ juhatus

Postitatud: 15 Nov 2017 23:43
Postitas maari25
Tean, et uus seadus veel ei kehti ja tegelikult ei taha me üldse juhatust moodustada. Kogu asja mõte on selles, et juhatuse puudumisel juhivad ja esindavad korteriomanikud KÜ ühiselt ja selle positiivne pool on see, et ühistu pääseb majandusaasta aruande esitamise kohustusest.

Re: KÜ juhatus

Postitatud: 16 Nov 2017 00:36
Postitas VASAR49
Lugemist.

Siis tuleb oodata seda aega, kui seadus juba kehtib.

Re: KÜ juhatus

Postitatud: 17 Nov 2017 20:11
Postitas ennkippel
Jälgige, et kõik juhatuse liikmed suudaks ID kaardiga KÜ dokumente allkirjastada. Mõni asutus ei aktsepteeri ainult ühte juhatuse liiget, näiteks pangalaen ühistule.

Re: KÜ juhatus

Postitatud: 18 Nov 2017 14:59
Postitas JevgeniT
Teie jaoks on kõige lihtsam oodata ära uue seaduse jõustumine, kuna te soovite juhtida korteriühistut ühiselt (juhatust valimata) ja pidades kassapõhist raamatupidamist.

Pooleteistme kuu pärast on teil korteriühistu olemas automaatselt - riigi poolt looduna. Kui ühistu on riigi poolt loodud, siis tehke ühele inimesele notarialselt kinnitatud volikiri ühistu nimel kõikide toimingute teostamiseks. Leppige omavahel ka kokku millal ja kuidas tema tegevust kontrollite.

See on nüüd juhul, kui teil ei ole hetkel kehtivate volitustega valitsejat. Kui valitseja on täna olemas ja tema volitused kehtivad ka uuel aastal, siis loetakse ta uue seaduse jõustumisel automaatselt juhatuse liikmeks. Kui soovite seda olukorda vältida, siis on lihtsaim viis teha koosolek ja otsustada, et valitseja volitused lõpevad 31.12.2017. Kui temaga on sõlmitud leping, siis vaadake lepingust ka järgi, mis tingimustel ja mis etteteeatamistähtajaga lepingu lõpetada saate ja juhinduge seal kokkulepitust.