Põhikirjast

Korteriühistu asutamist puudutavad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
kersti.h
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:13 Nov 2007 21:31
Asukoht:Tallinn
Põhikirjast

Postitus Postitas kersti.h » 02 Jaan 2008 12:08

Tere ja head uut aastat! Asutame oma majas korteriühistut. Esitasime dokumendid registriosakonnale ja saime vastuse, et kannet ei saa teha kuna põhikirjas ei ole märgitud vara jaotust ühistu lõpetamise korral.
Olen võtnud põhikirja siit korteriühistu abist ja võrrelnud mitme erineva põhikirjaga ka EKÜL leheküljelt võetuga. Kõik nad on üsnagi sarnased ja ei ole ka mina seal miskit muutnud, kui vaid pisut kohendanud liikmeid puudutavaid punkte oma maja silmas pidades.

Kas keegi oskab selles osas aidata ja ütleb kuidas see peaks olema konkreetselt siis märgitud olema?

Terv Kersti



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: Põhikirjast

Postitus Postitas Heino » 02 Jaan 2008 12:35

Meil on nii:
Ühistu lõpetamine, ühinemine ja jagunemine toimub õigusaktides sätestatud alustel, tingimustel ja korras. Kui ühistu lõpetamisel jääb pärast võlausaldajate kõigi nõuete rahuldamist ja raha deponeerimist ning osamaksude tagastamist vara üle, jaotatakse see ühistu lõpetamise ajal selle liikmeks olnud isikute vahel proportsionaalselt nende osamaksude suurusele ühistu osakapitalis lõpetamise otsuse tegemise momendil.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

kersti.h
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:13 Nov 2007 21:31
Asukoht:Tallinn

Re: Põhikirjast

Postitus Postitas kersti.h » 02 Jaan 2008 12:52

Aitähh!
Et siis tuleb mul lihtsalt lisada viimasele põhikirja punktile mis puudutab ühistu lõpetamist - Ühistu tegevuse lõpetamine ja selle likvideerimine toimub seaduses ettenähtud korras ja viisil.
Kui ühistu lõpetamisel jääb pärast võlausaldajate kõigi nõuete rahuldamist ja raha deponeerimist ning osamaksude tagastamist vara üle, jaotatakse see ühistu lõpetamise ajal selle liikmeks olnud isikute vahel proportsionaalselt nende osamaksude suurusele ühistu osakapitalis lõpetamise otsuse tegemise momendil.

Ja peaksin ka allkirjad põhikirjale uuesti korjama?

Kersti



Vasta