KÜ registreerimine

Korteriühistu asutamist puudutavad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
annca123
Üüriline
Üüriline
Postitusi:2
Liitunud:18 Mär 2008 09:45
Asukoht:lääne-viru
KÜ registreerimine

Postitus Postitas annca123 » 20 Juul 2008 09:16

Tere mure siis järgmine:Vallasekretär rääkis, et ennem tuleb registrisse dokumendid viija ja siit lugesin ,et notari juures vaja ennem käia.Nüüd olegi segaduses.

Teine küsimus oleks registrisse saadetava avaldusega-kas kusagilt ei saaks näidist?

Kolmas küsimus:kuna mina olen ainuke,kes neid KÜ dokumente ajab ja sedagi oma vanaema korteri eest, ning asutamiskoosolekul protokollisin ja rääkisin mina.Siis enda nime sinna kirjutada ei saa,aga kas mu vanaema nt või olla nii koosoleku läbiviija kui ka protokollija?


Neljandaks:kas keegi teab, kust kohast võiks leida riigilõivu suuruse(notari juures lepingu sõlmimisel)?


Suur aitäh vastajatele



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Palun abi

Postitus Postitas pimeloom » 20 Juul 2008 13:55

annca123 kirjutas:Tere mure siis järgmine:Vallasekretär rääkis, et ennem tuleb registrisse dokumendid viija ja siit lugesin ,et notari juures vaja ennem käia.Nüüd olegi segaduses.

Teine küsimus oleks registrisse saadetava avaldusega-kas kusagilt ei saaks näidist?

Kolmas küsimus:kuna mina olen ainuke,kes neid KÜ dokumente ajab ja sedagi oma vanaema korteri eest, ning asutamiskoosolekul protokollisin ja rääkisin mina.Siis enda nime sinna kirjutada ei saa,aga kas mu vanaema nt või olla nii koosoleku läbiviija kui ka protokollija?


Neljandaks:kas keegi teab, kust kohast võiks leida riigilõivu suuruse(notari juures lepingu sõlmimisel)?

Suur aitäh vastajatele
1. Enne mida tuleb dokumendid registrisse viia? Allkirjad registriavaldusel saab tüestada ka vallasekretär, notarit polegi vaja.

2. Siin portaalis Failihalduses on näidis olemas

3. Koosoleku läbiviija ja protokollija on need isikud, keda koosolek selleks valis(b).

4. Riigilõivu suurused leiab riigilõivuseadusest. Mis lepingut sa seal sõlmida kavatsed?



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Palun abi

Postitus Postitas leammj » 20 Juul 2008 19:25

KÜ - d võib vormistada ka kõrvaline isik,Juhatuses võib olla teovõimeline isik.loe MTÜS läbi.Ma muidugi ei tea kuidas on asi asutamisega.Kuid juhatuse liikme ümber registreerida võib B- kaardil olev isik.Oma id kaardiga.Ainult kohturegistrisse peab viima maksekorralduse , et Riigilõiv on makstud. Üldkoosoleku protokoll,osalejate nimk.kinnistusam.tõend.Ja kui teil oli korduv .koosolek.Siis mõlemad protokollid. Asutamisel on Riigilõiv 300 kr. Ja juhatuse liikme ümber vormistamine on 100 kr.
saaja RAHANDUSMINISTEERIUM konto 221023778606 Selgitusse Riigilõiv KÜ asutamine



annca123
Üüriline
Üüriline
Postitusi:2
Liitunud:18 Mär 2008 09:45
Asukoht:lääne-viru

Re: Palun abi

Postitus Postitas annca123 » 21 Juul 2008 19:52

Suur aitäh vastajatele



Vasta