Revidentide pädevus

Revidentidest ja revideerimisest

Moderaator: Heino

Vasta
klaabu
Üüriline
Üüriline
Postitusi: 2
Liitunud: 07 Nov 2007 12:07
Asukoht: Tallinn

Revidentide pädevus

Postitus Postitas klaabu » 16 Juun 2011 16:29

Mil määral tohivad revidendid juhatuse töösse sekkuda? Hetkel nõutakse juhatuse koosolekutel viibimist, kõikide otsuste kooskõlastamist revidentidega, üldkoosoleku protokolli ülevaatamist enne elanikele teadaandmist jne. Kas seda natuke palju pole? Seaduses on kirjas, et revidendid teostavad MAJANDUSLIKKU kontrolli, mitte juhatuse töö tegemise kontrolli.pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi: 1529
Liitunud: 02 Juul 2006 03:00
Asukoht: Tallinn

Re: Revidentide pädevus

Postitus Postitas pimeloom » 16 Juun 2011 16:42

klaabu kirjutas: Seaduses on kirjas, et revidendid teostavad MAJANDUSLIKKU kontrolli, mitte juhatuse töö tegemise kontrolli.
Millises seaduses?
Normaalne on ikka see, et revisjonikomisjon või revident kontrollib kogu juhatuse tegevust.

Revisjonikomisjoni liikme või siis revidendi kutsumises juhatuse koosolekule ei näe ma küll mingit probleemi. Meil olid nad alati kutsutud.
Juhatuse otsuste kooskõlastamiseks revidendiga ei ole mingit alust.Roland66
Haldur
Haldur
Postitusi: 826
Liitunud: 02 Jaan 2008 19:41
Asukoht: Tallinn, Kohtla-Järve
Kontakt:

Re: Revidentide pädevus

Postitus Postitas Roland66 » 16 Juun 2011 23:46

Revidendi pädevus on määratud põhikirjas, seadus ei ole revidendile andnud ei õigusi ega kohustusi, kahjuks ja määratlenud vastutust.

Revident teostab järelvalvet juhatuse tegevuse suhtes, kes on nagu vahendaja KÜ liikmete ja juhatuse vahel, kes omab ülevaadet ja on kursis juhatuse toimetamistes. Revidend teostab järelvalvet juhatuse tegevuse seaduslikkuse, KÜ põhikirja ja otsuste täitmise suhtes.

Kahjuks on meie KÜ-s revidentidel väär arusaam oma tööst, vastutusest, osalemisest juhatuse koosolekutel jne. Vene keeli on revisjonnaja komissija, kuid kahjuks muutuvad nad terrorisionaja komissijaks.

Revident võib osaleda juhatuse koosolekutel ilma hääleõiguseta, kooskõlastada ei oel temaga midagi vaja, nagu ka üldkoosolekute protokolle. Las ta nõitab ette, mille alusel ta tegutseb ning oma õigusi nõuab, näidaku põhikirjas ette punkt, et temaga peab juhatus kogu tegevuse kooskõlastama. Peale õiguste on olemas kohustused ja need peavad olema tasakaalus ja et revidendil tekiks vastutuse tunne, las esitab oma ettepanekud kirjalikult allkirjastatuna. Seaduse järgi vastutab juhatus oma tegevuse eest seaduse ning KÜ liimete ees, revidendile ei ole pandud mingit vatutust, seega ei ole tema ka õigusi otsustada. Minu teada revident esineb üldkoosolekul majandusaasta arunade kinnitamisel ettekandega KÜ tööst ja kõik. Jõudu ja jaksu terroristiga võitlemisel. Ole konkreetsem ja julge suhtelmisel revidendiga.

Revidendi nö õigused on meil vist Nõukogude ajast, kui too keelas käskis ja poos ning temast sõltus kõik,. Ajad on muutunud seltsimehed.


www.ekomliit.ee
Kommunismi lõpp kortermajades tulenevalt RIIGIKOHTU TSIVIILKOLLEEGIUMI KOHTUOTSUSEST Eesti Vabariigi nimel Kohtuasja number 3-2-1-146-10 ja 3-2-1-50-11
KÜ - palju toredaid inimesi!
Vox populi vox Dei

Vasta