Revisjoni järelotsus vaidluse all

Revidentidest ja revideerimisest

Moderaator:Heino

Vasta
Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn
Revisjoni järelotsus vaidluse all

Postitus Postitas Valge » 23 Mai 2006 10:54

Meil on lahendamata probleem. Revisjonikomisjonis on kolm liiget ja nad ei saa omavahel kokkuleppele kas majandusaasta tunnistada positiivseks või negatiivseks. Kaks liiget on positiivse tulemuse poolt ja üks negatiivse. õldkoosolekule viidi ühe inimese arvamus ehk negatiivne. Juhatuse järelotsust ette ei kantud. Juhatus andis suulisi selgitusi ja üldkoosolek jagunes omakorda kaheks.
Samas Kõ raamatupidamises on kõik korras ja raha ei ole nn „kõrvale” pandud

Püüdsin järge ajada seadusest, et millal akt loetakse kinnitatuks. Ma ei leidnud, et seda üldse keegi kinnitama otseselt peaks. Kas keegi oskab täpselt äelda, kes kinnitab järelotsuse? Kas revisjonis peaks toimuma ka hääletamine ja häälteenamus otsustab? Kahte järelotsust üldkoosolekule vii ei tohiks 

Kõ põhikirjast lähtuvalt
1.1. Revisjonikomisjon, revident või audiitor koostavad korralisele üldkoosolekule esitamiseks lõppenud majandusaastaaruandele oma aruande või audiitor järeldusotsuse.

MTõ §34
(3) Revidendid või audiitorid koostavad revisjoni või audiitorkontrolli tulemuste kohta aruande, mille esitavad üldkoosolekule.

MTõ §36
(2) Juhatus esitab aruanded üldkoosolekule kuue kuu jooksul, arvates majandusaasta lõppemisest. Kui mittetulundusühingul on audiitor või revisjonikomisjon, peab aruannetele lisama audiitori järeldusotsuse või revisjonikomisjoni arvamuse.



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Postitus Postitas Heino » 23 Mai 2006 11:28

Ma arvan, et selle kohta peaks ka revisjoni komisjonil olema ettekirjutus või tegevuse kirjeldus: kuidas, milleks ja kellele.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Postitus Postitas Valge » 23 Mai 2006 12:02

Vat selles ongi asi, et seadus ja põhikiri ütleb väga üldsõnaliselt mis ja kellele. Sellesk ma koostasingi reglemendi, kuid paraku olen ka mina tagant järgi targem ehk reglementei kehtinud aastal 2005 ja 2006 alguses kui kõik see toimus. Nüüd püüangi leida lahendust sellisele olukorrale



Vasta