kas saan hakkama raamatupidamisega?

Raamatupidamist arutlevad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
Kasutaja avatar
helevalge
Üüriline
Üüriline
Postitusi:6
Liitunud:09 Apr 2009 11:51
Asukoht:Põhja-Eesti
kas saan hakkama raamatupidamisega?

Postitus Postitas helevalge » 23 Juul 2009 20:32

Siiani on tegelenud Kü esimees igapäevaste arvetega ja tellinud ühelt raamatupidajalt teenust aastaaruande tegemisel. Kuna meil ainult 8 korterit ja pool neist tühjad (omanikud olemas reaalselt), nemad ei maksa prügi eest, ega üldelektri eest sentigi, ainult remondifondi kogutavat raha maksavad igakuiselt. Õpin raamatupidamist kõrgkoolis ja mõtlesin, et teen ise seda raamatupidamist ühistule (tasuta muidugi, sest esimees ei saa ka palka), natuke narr oleks nõuda raha selle töö eest, kui esimeeski ei saa . Kuigi ma vajan raha ja ka tööd. Mul arvutis algne variant "firstoffice" "triaad"
ja "merit aktiva". Millisega oleks hea rmp-d teha ja mida ma peaks siis nõudma ühistu esimehelt algselt. Kas eelmist aastaaruannet ja selle aasta sissetulekute ja väljaminekute tõestust. Või peaksin küsima ka pangaväljavõtet, sest edaspidi vastutan ju mina raamatupidamise eest. Head inimesed andke nõu.



lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: kas saan hakkama raamatupidamisega?

Postitus Postitas lasnakas » 23 Juul 2009 20:52

Kindlasti saaksid hakkama, kuid kas on sel mõtet. Erilisi kogemusi Sa sealt küll ei saa.
Ükski neist programmidest pole mu meelest KÜ-le soblik, ei jaga kulusid automaatselt korteritele. Mõttekam oleks nii väikese maja puhul excelis, mis äärmiselt tänuväärne programm, miskit välja nuputada.
Sisuliselt nelja korteri pärast ei ole küll vaja eraldi kusagil programmis raamatupidamist tegema hakata. Ainult kulu ja tegemise rõõm, ei mingit tulu. Palka teil keegi ei saa. Sissetulevad arved jaotab esimees korterite vahel ära, remondifondi summa surab juurde, tulud ja kulud lüüakse kord aastas kokku. Kui probleeme pole, siis milleks sissejuurdunud süsteemi rikkuda.



k24
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:491
Liitunud:21 Veebr 2007 02:00
Asukoht:Haapsalu

Re: kas saan hakkama raamatupidamisega?

Postitus Postitas k24 » 24 Juul 2009 09:25




Kasutaja avatar
helevalge
Üüriline
Üüriline
Postitusi:6
Liitunud:09 Apr 2009 11:51
Asukoht:Põhja-Eesti

Re: kas saan hakkama raamatupidamisega?

Postitus Postitas helevalge » 24 Juul 2009 19:54

KÜ esimees ei oska aastaaruannet teha, selles on mure. Laseb teha ühel võõral raamatupidajal raha eest, see 1000 krooni jääks olemat, kui ise selle tehtud saaksin. Kas kuskil on näidist?



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: kas saan hakkama raamatupidamisega?

Postitus Postitas pimeloom » 24 Juul 2009 21:07

Ega kõiki asju ei peakski siin ilmas tasuta saama. 1000 krooni aastaaruande eest teeb 10.41 krooni korteri pealt kuus. Ei ole hirmus suur summa.
Aga jah, näidiseid ikka on. Internet paistab sul olevat, alusta näidise otsimisest. See peaks ikka tunduvalt lihtsam olema kui aastaaruande tegemine.


LIhtsalt hea inimene :P

Kasutaja avatar
helevalge
Üüriline
Üüriline
Postitusi:6
Liitunud:09 Apr 2009 11:51
Asukoht:Põhja-Eesti

Re: kas saan hakkama raamatupidamisega?

Postitus Postitas helevalge » 24 Juul 2009 21:44

Kuna meil majas vähe kortereid ja vähe maksejõulisi inimesi, siis vaatame ikka kuidas igat senti kokku hoida, sest plaanis kogutud raha eest uus välisuks panna ja aknad.
Aitäh pimeloom, mul on internet ja otsin tõesti ise neid näidiseid.



Kasutaja avatar
meelismih
Liige
Liige
Postitusi:132
Liitunud:19 Mai 2008 09:49

Re: kas saan hakkama raamatupidamisega?

Postitus Postitas meelismih » 24 Juul 2009 23:40

Kui raamatupidamise haridus omandamisel/omandatud ning mõisted ja loogika selge, siis pole nende arvude kokkulöömine ja lahterdamine bilansitabeli abil mingi probleem :) Ise pidin osaliselt abi paluma tuttavalt raamatupidajalt ning osaliselt sain ise hakkama tänu raamatule.

Ühtlasi google.com abiga leiab päris palju aruandeid, mis erinevatel ühistutel oma kodulehekülgedele välja postitatud. Otsingusse "KÜ aastaaruanne" ning näidiseid terveks päevaks lugemiseks aastast 2000 või isegi varem :D Parem on 2008 lõppu otsingus lisada, saab mõned uuemad kah sekka.



Vasta