Tööleping?!?

Raamatupidamist arutlevad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
bizy
Üüriline
Üüriline
Postitusi:19
Liitunud:06 Juul 2009 15:06
Asukoht:Eesti
Tööleping?!?

Postitus Postitas bizy » 24 Juul 2009 10:07

Tere!

Olen olnud KÜ esinaine nüüdseks kuu aega. Paberimajandusega olen saanud järje peale. Enda üllatuseks avastasin, et eelnev esimees pole teinud töölepingut raamatupidajaga ja kojamehega. Ma leian, et kuna neil pole töölepingut siis pole ju mul õigust ka nõuda, et nad oma kohustusi täidaksid, sest neil pole midagi, mis kohustaks neid seda tegema. Minu arust on väär, et keegi nn "tänavalt" Meie maja rahadega tegeleb, kas pole????



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Tööleping?!?

Postitus Postitas pimeloom » 24 Juul 2009 14:20

Raamatupidaja ja kojamees oma töö eest tasu saavad? Ilmselt saavad.
Töölepingu seadus
§ 4. Töölepingu sõlmimise erisus
(2) Tööleping sõlmitakse kirjalikult. Tööleping loetakse sõlmituks ka juhul, kui töötaja asub tegema tööd, mille tegemist võib vastavalt asjaoludele eeldada üksnes tasu eest.
(4) Käesoleva paragrahvi lõikes 2 sätestatud vorminõude järgimata jätmine ei too kaasa töölepingu tühisust.

Sisuliselt on teie raamatupidajal ja kojamehel kõik töölepingust tulenevad õigused. Juhausel on aga jah raske konkreetselt neilt midagi nõuda, sest kokkulepet ju ei ole.
Loomulikult on korrektne sõlmida kirjalik leping.
Raamatupidamise eest vastutab nii-kui-nii juhatus kogu oma "saba ja sarvedega", seega ei ole erilist vahet, kas rahadega tegeleb keegi tänavalt või hoovist.



bizy
Üüriline
Üüriline
Postitusi:19
Liitunud:06 Juul 2009 15:06
Asukoht:Eesti

Re: Tööleping?!?

Postitus Postitas bizy » 26 Juul 2009 10:34

Jah mõlemad saavad tasu, aga ma ei tea palju, sest paberites seda kusagil näha ei ole. Aga see on minu arust imelik, et raamatupidaja võtab endale iga kuu lihtsalt arvelt raha välja sulas. Ma mõtlen seda, et kui miskit rahaga juhtub, et avastatakse mingi viga siis raamatupidaja pühib oma käed sellest puhtaks ja ta ei ole ju mitte keegi ja ei vastuta.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Tööleping?!?

Postitus Postitas pimeloom » 26 Juul 2009 12:18

bizy kirjutas:Jah mõlemad saavad tasu, aga ma ei tea palju, sest paberites seda kusagil näha ei ole. Aga see on minu arust imelik, et raamatupidaja võtab endale iga kuu lihtsalt arvelt raha välja sulas. Ma mõtlen seda, et kui miskit rahaga juhtub, et avastatakse mingi viga siis raamatupidaja pühib oma käed sellest puhtaks ja ta ei ole ju mitte keegi ja ei vastuta.
Vastutad sina ja teised juhatuse liikmed. Raamatupidaja ja kojamehe palga suurus peab olema otsustatud üldkoosolekul ja palgafond peab kajastuma ka igal aastal majanduse aastakavas.
Miks üldse on raamatupidajal võimalus pangaarvelt sularaha välja võtta? Ja igati on parem kui ühistus sularahaga üldse ei arveldata.



gerryxx
Üüriline
Üüriline
Postitusi:13
Liitunud:26 Veebr 2009 11:16
Asukoht:Tallinn

Re: Tööleping?!?

Postitus Postitas gerryxx » 04 Aug 2009 14:24

Minul probleem selles, et ühe töötajaga ning raamatupidajaga on sõlmitud korteriühistul kokkulepe, mitte tööleping. Kui nüüd töötaja tahab ära minna, kas siis tuleb talle ka puhkusetasu tagantjärgi maksta või ei?

Ette tänades



lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Tööleping?!?

Postitus Postitas lasnakas » 04 Aug 2009 14:39

gerryxx kirjutas:Minul probleem selles, et ühe töötajaga ning raamatupidajaga on sõlmitud korteriühistul kokkulepe, mitte tööleping. Kui nüüd töötaja tahab ära minna, kas siis tuleb talle ka puhkusetasu tagantjärgi maksta või ei?

Ette tänades
Kokkuleppes on ju kirjas milles kokku lepitud. Korteriühistus võib kõik töötajad palgata võlaõiguslepinguga. Antakse käsund kätte ja inimene valib ise aja, millal töö ära teeb.
Midagi ei pea lisaks maksma, kui töö töölepingu seadustele ei vastanud.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Tööleping?!?

Postitus Postitas pimeloom » 04 Aug 2009 14:55

lasnakas kirjutas: Kokkuleppes on ju kirjas milles kokku lepitud. Korteriühistus võib kõik töötajad palgata võlaõiguslepinguga. Antakse käsund kätte ja inimene valib ise aja, millal töö ära teeb.
Midagi ei pea lisaks maksma, kui töö töölepingu seadustele ei vastanud.
Milline seadus sätestab töötamist kokkuleppe alusel?
Korteriühistus võib kõik töötajad palgata võlaõiguslepinguga.
Miks korteriühistus võib ja näiteks Leiburis ei või?



tull6
Haldur
Haldur
Postitusi:521
Liitunud:08 Nov 2007 23:44
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Tööleping?!?

Postitus Postitas tull6 » 04 Aug 2009 22:33

Töölepingu seadus. Võib ka Leiburis kui mõlemad pooled on nõus ja ka suuliselt. Valmis tuleb olla riskide maandamiseks.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Tööleping?!?

Postitus Postitas pimeloom » 05 Aug 2009 07:05

tull6 kirjutas:Töölepingu seadus. Võib ka Leiburis kui mõlemad pooled on nõus ja ka suuliselt. Valmis tuleb olla riskide maandamiseks.
Töölepingu seadus §4 (2) Tööleping sõlmitakse kirjalikult. Tööleping loetakse sõlmituks ka juhul, kui töötaja nõustub tegema tööd, mille tegemist võib vastavalt asjaoludele eeldada üksnes tasu eest.
(4) Käesoleva paragrahvi lõikes 2 sätestatud vorminõude järgimata jätmine ei too kaasa töölepingu tühisust


Seega töölepingu seaduse mõistes on ka ilma lepingut sõlmimata töötamine töölepinguga töötamine. Mitte kokkuleppe alusel töötamine.

Et siis sinu arvates võib ka Leiburis kõik töölised suulise töövõtulepinguga tööle võtta?
Ma parem ei kommenteeri.

Töötajale pähe istumine ei ole riskide maandamine.



lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Tööleping?!?

Postitus Postitas lasnakas » 05 Aug 2009 16:46

[quote="pimeloom"

Miks korteriühistus võib ja näiteks Leiburis ei või?[/quote]

Näiteks Leiburis on töötajad ettevõttega laulatatud. Peavad käima kellast kellaajani tööl, lõunapaus on kindlal ajal, ei mingit isetegevust.
KÜ-s teeb raamatupidaja või koristaja oma töö siis, kui talle sobib, peaasi, et mingiks ajaks vajalikud tööd oleksid tehtud. Eriti KÜ raamatupidaja, kes saab valida ise aja ja koha, kus tööd teha, ei kuulu üldse töölepingu raamidesse.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Tööleping?!?

Postitus Postitas pimeloom » 05 Aug 2009 18:15

Jepp lasnakas, raamatupidaja koha pealt ma ei vaidle aga KÜ majahoidjal ja Leiburi majahoidjal ma vahet ei näe.


LIhtsalt hea inimene :P

leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Tööleping?!?

Postitus Postitas leammj » 09 Aug 2009 00:04

KÜ-a ikka ka see asi nüüd nii ei ole .Kohusetundlik majahoidja tuleb tööle ikkagi vara hommikul ja teeb oma töö ära enne kui elanikond hakkab tööle minema.Ja eriti see kohustus on neil lume aeg.Lumi lepingu järgi koristatak se ikka enne kella 07.00. Majahoidaja teeb oma tööd vastavalt lepingule.Ja ega ta nüüd küll tööl ei ole 8 tundi. Ma ei usu , et kinnisvara firmades maja hoidjad teevad hommikust õhtuni tööd. Pole need majahoidjad teinud kunagi tööd hommikust ühtuni. teevad siis kui on töö. Ka Leiburis majahoidaja ei tee seda tööd terve päeva.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Tööleping?!?

Postitus Postitas pimeloom » 09 Aug 2009 16:48

leammj kirjutas:KÜ-a ikka ka see asi nüüd nii ei ole .Kohusetundlik majahoidja tuleb tööle ikkagi vara hommikul ja teeb oma töö ära enne kui elanikond hakkab tööle minema.Ja eriti see kohustus on neil lume aeg.Lumi lepingu järgi koristatak se ikka enne kella 07.00. Majahoidaja teeb oma tööd vastavalt lepingule.Ja ega ta nüüd küll tööl ei ole 8 tundi. Ma ei usu , et kinnisvara firmades maja hoidjad teevad hommikust õhtuni tööd. Pole need majahoidjad teinud kunagi tööd hommikust ühtuni. teevad siis kui on töö. Ka Leiburis majahoidaja ei tee seda tööd terve päeva.
Äkkisa leammj selgitaksid nüüd selle postituse mõtet.



Vasta