Millest alustada?

Raamatupidamist arutlevad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
leevike
Üüriline
Üüriline
Postitusi:18
Liitunud:28 Sept 2007 17:17
Asukoht:Pärnu
Millest alustada?

Postitus Postitas leevike » 02 Okt 2009 13:27

Sain nüüd viimaks KÜ juhatuse liikmeks, et maja (8 krt mitteeestlasi) rahaasju natuke korrastada. Sain ka ühistu kontole ligipääsu ja lasin väljavõtted (nii mitmedki huvitavad sularaha väljavõtted olid seal). Juhatuse teist liiget pole trehvanud - vist varjab end ja ei kavatse arveid ja ülejäänud dokumente mulle anda. Panin meie ühistu ka korteriyhistu.net´i ja mis siis nüüd edasi? Ühtegi majandusaastaaruannet pole esitatud alates KÜ loomisest. Mõtlesin, et peaksin vähemalt alustama 2008 aastaga, aga mida ma võtan algsaldoks? Kas KÜ on tekkepõhine raamatupidamine - seega enamus jaanuari ja veebruari laekumisi on 2007 aasta omad.
Esimene asi on ikkagi teise liikme käest dokumendid kätte saada, aga siis - ma ei usu, et tal oleks mingi ülevaade, palju keegi aastate jooksul võlgu on jäänud. Portsu otsas.....



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: Millest alustada?

Postitus Postitas Heino » 02 Okt 2009 13:39

Pöörduda võiksid algatuseks raamatupidaja juurde, juhul kui teil see on.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Millest alustada?

Postitus Postitas lasnakas » 02 Okt 2009 14:23

leevike kirjutas: Mõtlesin, et peaksin vähemalt alustama 2008 aastaga, aga mida ma võtan algsaldoks? Kas KÜ on tekkepõhine raamatupidamine - seega enamus jaanuari ja veebruari laekumisi on 2007 aasta omad.
Esimene asi on ikkagi teise liikme käest dokumendid kätte saada, aga siis - ma ei usu, et tal oleks mingi ülevaade, palju keegi aastate jooksul võlgu on jäänud. Portsu otsas.....
Portsu otsas jah! Võlglaste väljaselgitamisega saad ehk arvete ja panga väljavõtete alusel hakkama, kuid raamatupidamise korraldamises kahtlen.
KÜ kui mittetulundusühingu raamatupidamine on tõepoolest TEKKEPÕHINE, mis tähendab seda, et raamatupidamises kajastatakse kõik tulud ja kulud nende tekkimise aja järgi, vastaval kuul. Raha laekumine, mis ei ole ei tulu ega kulu, kajastatakse alati just sel päeval, kui see laekub, mitte varasemas perioodis.



Vasta