Juhatuse esimehe telefoniarve

Raamatupidamist arutlevad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
gerryxx
Üüriline
Üüriline
Postitusi:13
Liitunud:26 Veebr 2009 11:16
Asukoht:Tallinn
Juhatuse esimehe telefoniarve

Postitus Postitas gerryxx » 24 Okt 2009 13:28

Tere!

Minul selline küsimus, kas korteriühistu võib mingi osa telefoniarvest kompenseerida juhatuse esimehele ( ühistuga seoses tehtud kõned)? Kas see kompenseeritav osa läheks siis erisoodustuse alla?

Ette tänades



Kasutaja avatar
imbi23
Üüriline
Üüriline
Postitusi:4
Liitunud:24 Okt 2009 20:04
Asukoht:pärnu

Re: Juhatuse esimehe telefoniarve

Postitus Postitas imbi23 » 24 Okt 2009 20:12

sõiduauto ja telefooni arve kompensatsioon on olemas küll .tuleb lihtsalt teha avaldus üldkoosolekule ja siis seal arutatakse



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: Juhatuse esimehe telefoniarve

Postitus Postitas Heino » 24 Okt 2009 20:13

Jah läheks küll.
Lihtsam on ühistul soetada oma telefoni number ja miks mitte ka odavam telefon.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Juhatuse esimehe telefoniarve

Postitus Postitas pimeloom » 24 Okt 2009 21:07

Ma kohe siirast huvist küsiksin, et palju neid kõnesi siis ühes kuus ka on, mida juhatuse esimees ühistu huvides teeb?

Minul oma ühistus üle 2-3 kõne kuus ilmselt küll ei tule.


LIhtsalt hea inimene :P

leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Juhatuse esimehe telefoniarve

Postitus Postitas leammj » 24 Okt 2009 22:34

Ega igat ühistut ei saa mõõta ühe mõõdupuuga . Kui on ühistus vaja teha remonttöid. Huvitav kelle telefoniga vestled.Kõike ikka ei aja läbi e-posti, Jah palju saab läbi meilide.See kulu on vaja ikkagi panna eelarvesse.Vahest on vaja ka vestelda korteriomanikega.Telefoni kõnesid on vähem kui oled igapäev maja juures ja vähe kortereid. Mina kasutan kõnekaarti.Et kui on võimalik tee üks telefon ühistu jaoks ja teine isiklik.Kui tahad oma telefoniarvet maksta tehes kõnede eristusi Siis see on erisoodustus. Maksad ise veel tulumaksu nende kõnede eest. Sellel pole mingit mõtet. Tuleb sulle kallim kui kõnekaart



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Juhatuse esimehe telefoniarve

Postitus Postitas pimeloom » 25 Okt 2009 08:23

Tänan leammj vastuse eest. Ma olen selle aja ka kenasti üle elanud, kui ühistus aktiivselt remonti tehti. Remondimehed oli meil ühistus koha peal ja ma sain nendega rääkida näost näkku. Ei tehtud meil remonti telefoni teel. Ja iga päev maja juures ma ka ei ole. Teen esimehetööd ikka oma põhitöö kõrvalt. Kortereid on sinu haardega võrreldes muidugi vähe, kõigest 90.

Aga gerryxxile võin soovitada sama mida Heino. Kõige lihtsam on nii, et ühistul on oma telefon ja leping on ühistu nimel.


LIhtsalt hea inimene :P

urmas88
Liige
Liige
Postitusi:71
Liitunud:04 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn, Harjumaa
Kontakt:

Re: Juhatuse esimehe telefoniarve

Postitus Postitas urmas88 » 25 Okt 2009 08:48

Ühistu huvides tehtud kõnede kompenseerimine on korrektne. Kuid see ei ole analoogne autokompensatsiooniga, kus otsustatakse näiteks maksta kompensatsiooni 1000.- kuus. Telefoni puhul tuleb esitada kõnede eristus ja märkida ära ühistu huvides tehtud kõned. Tegemist on sisult sama asjaga, kui ostate näiteks ühistule koristustarbeid ja esitate tseki, mis teile kinni makstakse.


Urmas Pikner
OÜ Ühistuabi
urmas@uhistuabi.ee

Vasta