Korteriühistu 2012.a majandustegevuse eelarve

Raamatupidamist arutlevad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
reelicca
Liige
Liige
Postitusi:61
Liitunud:23 Mai 2011 21:15
Asukoht:Tallinn
Korteriühistu 2012.a majandustegevuse eelarve

Postitus Postitas reelicca » 10 Dets 2011 13:38

On teil juba juhatuses valmis koostatud 2012. majandustegevuse eelarve?
Mina ikka väga noor ja roheline selles vallas. Koostate Te kogu juhatusega uue aasta majandustegevuse eelarve ning mis ajaks see peaks olema valmis? Uurisin siin failihalduses olevaid 2 näidist, kas keegi oleks nõus jagama veidi uuemaid majandustegevuse eelarveid.
NB: kuidas teil palgad on eelarvesse pandud? Meil brutopalgana ja siis eraldi riigimaksed. Kui nüüd vaatasin selle aasta eelarvet, siis seal oli riigimakse kuu summa vähem kui ma tegelikult makse maksan. Ma üsna võhik selles osas.



Roland66
Haldur
Haldur
Postitusi:826
Liitunud:02 Jaan 2008 19:41
Asukoht:Tallinn, Kohtla-Järve
Kontakt:

Re: Korteriühistu 2012.a majandustegevuse eelarve

Postitus Postitas Roland66 » 12 Dets 2011 19:06

Saada mail euroroland@hotmail.com, ma võin sulle ka ühe näidise saata.

KÜ on eelarveline ühistu e. juhatus peab eelarvest kinni pidama, kui mingid summad ületavad eelarves ettenähtud summasid, tuleb surema summa kulutamiseks KÜ liikmete üldkoosolekult küsida luba e läbida eelarve vastuvõtmise protsess uuesti läbi. Teine variant on selline, et kui 2012 aastal kinnitate 2011 a majandusaasta aruande KÜ liikmete üldkoosolekul, siis on juhatuse poolt tehtud kulutused kinnitatud ja heaks kiidetud KÜ liikmete poolt. Tegelikus elus on nii, kui keegi kisama ei hakka ja üldkoosolek kinnitab eelmise aasta aruande, ei ole probleemi. Kuid siiski soovitan jääda alati eelarve piiresse.

Eelarveid veel ei koosta, kuid jaanuaris hakkame koostama, et juba märtsi lõpuks oleks eelmise aasta aruanne kinnitatud ja uus eelarve vastu võetud. Jõudu!


www.ekomliit.ee
Kommunismi lõpp kortermajades tulenevalt RIIGIKOHTU TSIVIILKOLLEEGIUMI KOHTUOTSUSEST Eesti Vabariigi nimel Kohtuasja number 3-2-1-146-10 ja 3-2-1-50-11
KÜ - palju toredaid inimesi!
Vox populi vox Dei

reelicca
Liige
Liige
Postitusi:61
Liitunud:23 Mai 2011 21:15
Asukoht:Tallinn

Re: Korteriühistu 2012.a majandustegevuse eelarve

Postitus Postitas reelicca » 12 Dets 2011 21:38

Roland66 kirjutas:Saada mail euroroland@hotmail.com, ma võin sulle ka ühe näidise saata.

KÜ on eelarveline ühistu e. juhatus peab eelarvest kinni pidama, kui mingid summad ületavad eelarves ettenähtud summasid, tuleb surema summa kulutamiseks KÜ liikmete üldkoosolekult küsida luba e läbida eelarve vastuvõtmise protsess uuesti läbi. Teine variant on selline, et kui 2012 aastal kinnitate 2011 a majandusaasta aruande KÜ liikmete üldkoosolekul, siis on juhatuse poolt tehtud kulutused kinnitatud ja heaks kiidetud KÜ liikmete poolt. Tegelikus elus on nii, kui keegi kisama ei hakka ja üldkoosolek kinnitab eelmise aasta aruande, ei ole probleemi. Kuid siiski soovitan jääda alati eelarve piiresse.

Eelarveid veel ei koosta, kuid jaanuaris hakkame koostama, et juba märtsi lõpuks oleks eelmise aasta aruanne kinnitatud ja uus eelarve vastu võetud. Jõudu!
Tere õhtust, tänud vastuse eest.
Varasematel aastatel on aprillikuu üldkoosolekul kinnitatud eelmise aasta majandusaasta aruanne ja käesoleva aasta majandustegevuse eelarve. Ma homme raamatupidaja juurde, uurin mis ajaks tema selle aasta kokkuvõtted tehtud saab, et siis uue majandustegevuse eelarvega tegelema hakata..
Oskad ehk aidata ka palkade osas, et kuidas need eelarvesse planeeritud?!



lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Korteriühistu 2012.a majandustegevuse eelarve

Postitus Postitas lasnakas » 13 Dets 2011 07:45

reelicca kirjutas:Oskad ehk aidata ka palkade osas, et kuidas need eelarvesse planeeritud?!
Kõigepealt võta ette 2011 eelarve ja tegelik palkade arvestus ning uuri miks maksate makse rohkem, kui planeeritud.
Kui teil on töötajad põhitöökohaga ja saavad kuus alla alampalga, siis sotsiaalmaksu tuleb nende palgalt maksta siiski alampalga summalt. Ainult pensionäridest töötajate puhul makstakse sotsiaalmaksu täpselt nende brutosummalt, ei rohkem. Juhatuse liikmete tasud tuleb deklareerida TSD-s õiges veerus ja ei maksa neilt ühtegi töötuskindlustusemakset.
Palgaarvestuses tuleb üle vaadata KELLELE palka makstakse ja selle järgi eelarve teha. Arvestama peab ka puhkusetasu ja asendustasu jmt.



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: Korteriühistu 2012.a majandustegevuse eelarve

Postitus Postitas Heino » 14 Dets 2011 21:33

Abimeheks on ka kalkulaator.ee


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

reelicca
Liige
Liige
Postitusi:61
Liitunud:23 Mai 2011 21:15
Asukoht:Tallinn

Re: Korteriühistu 2012.a majandustegevuse eelarve

Postitus Postitas reelicca » 14 Dets 2011 21:53

lasnakas kirjutas:
reelicca kirjutas:Oskad ehk aidata ka palkade osas, et kuidas need eelarvesse planeeritud?!
Kõigepealt võta ette 2011 eelarve ja tegelik palkade arvestus ning uuri miks maksate makse rohkem, kui planeeritud.
Kui teil on töötajad põhitöökohaga ja saavad kuus alla alampalga, siis sotsiaalmaksu tuleb nende palgalt maksta siiski alampalga summalt. Ainult pensionäridest töötajate puhul makstakse sotsiaalmaksu täpselt nende brutosummalt, ei rohkem. Juhatuse liikmete tasud tuleb deklareerida TSD-s õiges veerus ja ei maksa neilt ühtegi töötuskindlustusemakset.
Palgaarvestuses tuleb üle vaadata KELLELE palka makstakse ja selle järgi eelarve teha. Arvestama peab ka puhkusetasu ja asendustasu jmt.
Palgad on kirjutatud eelarvesse koos maksudega koos. Meil vahetus maikuus juhatuse esimees, ja nagu ma raamatupidaja jutust aru sain, erineb eelmise ja minu palgasumma, sest mina noor, kuid tema pensionär. Sellest tulenevalt on ka eelarve real riigimaksud suur erinevus planeeritu ja tegelikkuse vahel.
Veel selline küsimus, et kui meil pole planeeritud eelarvesse avariideks raha (nt välisustelukkude vahetus), siis kas hiljem tohib selle raha siiski remondifondist nö maksta.?



Roland66
Haldur
Haldur
Postitusi:826
Liitunud:02 Jaan 2008 19:41
Asukoht:Tallinn, Kohtla-Järve
Kontakt:

Re: Korteriühistu 2012.a majandustegevuse eelarve

Postitus Postitas Roland66 » 14 Dets 2011 22:42

Ikka tohub


www.ekomliit.ee
Kommunismi lõpp kortermajades tulenevalt RIIGIKOHTU TSIVIILKOLLEEGIUMI KOHTUOTSUSEST Eesti Vabariigi nimel Kohtuasja number 3-2-1-146-10 ja 3-2-1-50-11
KÜ - palju toredaid inimesi!
Vox populi vox Dei

lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Korteriühistu 2012.a majandustegevuse eelarve

Postitus Postitas lasnakas » 15 Dets 2011 14:25

reelicca kirjutas: Palgad on kirjutatud eelarvesse koos maksudega koos. Meil vahetus maikuus juhatuse esimees, ja nagu ma raamatupidaja jutust aru sain, erineb eelmise ja minu palgasumma, sest mina noor, kuid tema pensionär. Sellest tulenevalt on ka eelarve real riigimaksud suur erinevus planeeritu ja tegelikkuse vahel.
Juhatuse liikmetele makstakse tasu VÕS alusel ja sotsiaalmaksu täpselt selle summa pealt, mis arvestuse aluseks. Nii et juhatuse liikme puhul ei saa olla vahet, kas tegemist pensionäriga või mitte.



tull6
Haldur
Haldur
Postitusi:521
Liitunud:08 Nov 2007 23:44
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Korteriühistu 2012.a majandustegevuse eelarve

Postitus Postitas tull6 » 15 Dets 2011 19:15

See et yhistusse vormistatakse töölepinguga töötaja, ei ole nüüd küll mõistlik tegu. VÕS alusel ikka võetakse tööle. Eelarvestatakse ikka palgafond s.o brutopalk+riigimaksud e 35,8%



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Korteriühistu 2012.a majandustegevuse eelarve

Postitus Postitas leammj » 15 Dets 2011 21:40

Huvitav millise lepinguga võetkse tööle majahoidja/koristaja. Siin on küll tööleping.



tull6
Haldur
Haldur
Postitusi:521
Liitunud:08 Nov 2007 23:44
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Korteriühistu 2012.a majandustegevuse eelarve

Postitus Postitas tull6 » 16 Dets 2011 18:36

Töövõtuleping.



reelicca
Liige
Liige
Postitusi:61
Liitunud:23 Mai 2011 21:15
Asukoht:Tallinn

Re: Korteriühistu 2012.a majandustegevuse eelarve

Postitus Postitas reelicca » 05 Jaan 2012 19:35

On Teil juba 2012 aasta majandustegevuse eelarve koostatud?



tull6
Haldur
Haldur
Postitusi:521
Liitunud:08 Nov 2007 23:44
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Korteriühistu 2012.a majandustegevuse eelarve

Postitus Postitas tull6 » 06 Jaan 2012 08:46

Mõtle nüüd loogiliselt. Detsembri kulu arved alles laekuvad,dets. rmp tegematta, siis vaja hakata kontode inventuuri tegema, siis tulevad lõpetamiskannete tegemine, kuidas saab siis olla uus eelarve tehtud.
Mismoodi Sinu rmp käib?



reelicca
Liige
Liige
Postitusi:61
Liitunud:23 Mai 2011 21:15
Asukoht:Tallinn

Re: Korteriühistu 2012.a majandustegevuse eelarve

Postitus Postitas reelicca » 07 Jaan 2012 21:03

tull6 kirjutas:Mõtle nüüd loogiliselt. Detsembri kulu arved alles laekuvad,dets. rmp tegematta, siis vaja hakata kontode inventuuri tegema, siis tulevad lõpetamiskannete tegemine, kuidas saab siis olla uus eelarve tehtud.
Mismoodi Sinu rmp käib?
Mina saan sellest täitsa aru, kuid kahjuks on inimesi kes seda ei mõista. Seepärast mõtlesingi et uurin siin asja ja saan kinnitust et olen ikka asjast õigesti arusaanud.



tull6
Haldur
Haldur
Postitusi:521
Liitunud:08 Nov 2007 23:44
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Korteriühistu 2012.a majandustegevuse eelarve

Postitus Postitas tull6 » 07 Jaan 2012 21:34

Oh jah miks peab KY-dega niipalju võitlema, olen palju mõelnud kuidas ikka tohutu hulk inimesi nii mõistmatud on /või mõtlemisvõimetud.



poogeno
Üüriline
Üüriline
Postitusi:43
Liitunud:19 Mär 2008 15:39
Asukoht:Kohtla-Järve

Re: Korteriühistu 2012.a majandustegevuse eelarve

Postitus Postitas poogeno » 07 Jaan 2012 23:37

onKulla Tull6! Päästan Sind Igavikulisest Peamurdmisest. Eesti on veits suurem kui ainult Tallinn. 80% rahvastikust elab kortermajades, mingi % alevikes ja ainult max 3-kordsetes majades a`la 24 krt. Esimeesteks on tavaelus erisugustes ametites volontäärid, kes püüavad päästa, mis päästa annab, sest KOVil on suva, millistes oludes ta rahvas elab ja abi sealt ei leia. Ja miks siis mitte aidata neid Sulle kummalisena tunduvate küsimuste puhul. Äkki nad teavad vastuseid küsimustele, millest Sul õrna aimugi pole. Loomisel uus seadus, tore, kui see oleks üheselt ja kõigile mõistetav, aga mitte jälle vesi foorumite veskile.



gr1sly
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:16 Juun 2011 10:10
Asukoht:Tallinn

Re: Korteriühistu 2012.a majandustegevuse eelarve

Postitus Postitas gr1sly » 16 Mai 2012 13:47

reelicca kirjutas:On teil juba juhatuses valmis koostatud 2012. majandustegevuse eelarve?
Mina ikka väga noor ja roheline selles vallas. Koostate Te kogu juhatusega uue aasta majandustegevuse eelarve ning mis ajaks see peaks olema valmis? Uurisin siin failihalduses olevaid 2 näidist, kas keegi oleks nõus jagama veidi uuemaid majandustegevuse eelarveid.
NB: kuidas teil palgad on eelarvesse pandud? Meil brutopalgana ja siis eraldi riigimaksed. Kui nüüd vaatasin selle aasta eelarvet, siis seal oli riigimakse kuu summa vähem kui ma tegelikult makse maksan. Ma üsna võhik selles osas.
Eelistan kõigepealt ikka pildi ette saada mis aasta jooksul on toimunud.
Lisasin tabeli, mis sai tegelikult alguse siit foorumist võetud failist :roll:

Mudisin seda tabelit vastavalt oma ühistu vajadustele ümber kasutades excel 2010.
Võtsin sensitiivsed andmed välja ning lisasin kommentaarid.

Igasugune kriitika on teretulnud, eriti täiendus ettepanekud. Siiani on see tabel ühistu juhatusele sobinud siit poolt öeldes.

:idea: Enne kui kritiseerima hakkate ütlen ära, et mul esimehe kogemust alles alates eelmise aasta (2011) oktoobrist alates.

p.s.
Raamatupidamise andmetega ei pruugi kokku minna kuna ma vaatan tabelis reaalselt kuu jooksul toimuvat.
Manused
2012 eelarve liikumine andmeteta.rar
(40.07KiB)Allalaaditud 231 korda



suisse
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:392
Liitunud:17 Mai 2007 12:37

Re: Korteriühistu 2012.a majandustegevuse eelarve

Postitus Postitas suisse » 16 Mai 2012 15:28

kahjuks pole võimalik lisatud faili sisu näha (mul kõigest excel 2007).



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: Korteriühistu 2012.a majandustegevuse eelarve

Postitus Postitas Heino » 16 Mai 2012 15:41

Selle faili nägemise jaoks peab ta eelnevalt lahti pakkima ja siis avama.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

suisse
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:392
Liitunud:17 Mai 2007 12:37

Re: Korteriühistu 2012.a majandustegevuse eelarve

Postitus Postitas suisse » 16 Mai 2012 18:41

Tänan info eest, kuid probleem oli arvutis (ju on mingi ekstraktimiseks vajalik proge osa installimata jäetud), sest koduarvutis avanes ilusti.



gr1sly
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:16 Juun 2011 10:10
Asukoht:Tallinn

Re: Korteriühistu 2012.a majandustegevuse eelarve

Postitus Postitas gr1sly » 17 Mai 2012 09:14

Heino kirjutas:Selle faili nägemise jaoks peab ta eelnevalt lahti pakkima ja siis avama.
"winrar 3.71"-ga kokku pakitud.
Kasutada võib siis winrar prooviversiooni (http://www.rarlab.com/),
või siis vabavaralist 7-zip (http://www.7-zip.org/)



suisse
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:392
Liitunud:17 Mai 2007 12:37

Re: Korteriühistu 2012.a majandustegevuse eelarve

Postitus Postitas suisse » 17 Mai 2012 19:02

tänan, kuid tööarvutis ma midagi teha ei või - kasutan seda, mis on seal.



Kasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi:760
Liitunud:21 Mär 2006 02:00
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Korteriühistu 2012.a majandustegevuse eelarve

Postitus Postitas ergon » 17 Mai 2012 23:01

Kulla gr1sly,
See sinu fail on juba raamatupidamis tarkvara - laekumised ja makse. Eelarve on tunduvalt lihtsam ja raamatupidamine võiks jääda ikka raamatupidajale. Mina kasutan KISS meetodit - keep it simple ehk asjad peavad olema lihtsad. Tulbas on mul kõik kululiigid ja veergudes kuud ning lõpuks kulu ruutmeetri kohta. Kõik see mahub ühele a4-le ja on enamusele ühistu liikmetele arusaadav.



gr1sly
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:16 Juun 2011 10:10
Asukoht:Tallinn

Re: Korteriühistu 2012.a majandustegevuse eelarve

Postitus Postitas gr1sly » 18 Mai 2012 12:06

ergon kirjutas:Kulla gr1sly,
See sinu fail on juba raamatupidamis tarkvara - laekumised ja makse. Eelarve on tunduvalt lihtsam ja raamatupidamine võiks jääda ikka raamatupidajale. Mina kasutan KISS meetodit - keep it simple ehk asjad peavad olema lihtsad. Tulbas on mul kõik kululiigid ja veergudes kuud ning lõpuks kulu ruutmeetri kohta. Kõik see mahub ühele a4-le ja on enamusele ühistu liikmetele arusaadav.
nõus, eks igaüks ise vaatab, kuidas silma peal hoida eelarvel ja numbritel. Mulle liiga lihtne ei sobinud, seetõttu genereerisin veidi täpsema. Seda tableit saan põhjaks ka võttakui üldkoosolekule mingit analüüsi vaja teha või graafikuid vaja genereerida näiteks võlgnike seisust jne.
Raamatupidaja loomulikult peaks sendi täpsusega arvet pidama. Minu tabel seda ei tee.



Roland66
Haldur
Haldur
Postitusi:826
Liitunud:02 Jaan 2008 19:41
Asukoht:Tallinn, Kohtla-Järve
Kontakt:

Re: Korteriühistu 2012.a majandustegevuse eelarve

Postitus Postitas Roland66 » 19 Mai 2012 18:00

Selle tabeli lugemiseks peaks vist ülikoli õppima minema. MIlleks teha lihtsad asjad nii keeruliseks. Kaasaegsed raamatupidamis programmid annavad väga täpse ülevaate tabelitena, et ei ole vaja endal jalgratast leiutada.


www.ekomliit.ee
Kommunismi lõpp kortermajades tulenevalt RIIGIKOHTU TSIVIILKOLLEEGIUMI KOHTUOTSUSEST Eesti Vabariigi nimel Kohtuasja number 3-2-1-146-10 ja 3-2-1-50-11
KÜ - palju toredaid inimesi!
Vox populi vox Dei

Vasta