viitenumbrid arvetel

Raamatupidamist arutlevad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
protees
Liige
Liige
Postitusi:95
Liitunud:18 Juun 2009 12:53
Asukoht:nissi vald
viitenumbrid arvetel

Postitus Postitas protees » 11 Mai 2014 21:57

kas keegi oskaks mulle selgitada, mis põhjusel elamu haldaja peab vajalikuks iga kuu arvetel vahetada viitenumbrit??? ja nii juba pool viimast aastat. Küsimuse peale vastab ta umbes nii, et "see ei puutu teisse" !



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: viitenumbrid arvetel

Postitus Postitas ennkippel » 12 Mai 2014 11:01

Ilmselt programm selline, Ragn-Sells teeb ka nii.



Kasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi:760
Liitunud:21 Mär 2006 02:00
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: viitenumbrid arvetel

Postitus Postitas ergon » 12 Mai 2014 11:07

Ma küsiks siis miks mitte? Viitenumbrid jagunevad mitmeks: on kliendipõhiseks ehk ühel kliendil on alati üks viitenumber, siis on veel arvepõhised ehk viidatakse konkreetsele arvele ja see muutub kogu aeg. Vajalik on see raamatupidamisele ja tuleb majandustarkvara võimalusestest ja põhimõtteliselt ei puutu see klienti, kes arve saab. Arvet tasudes tuleb igal juhul selgitusse märkida tasutav arvenumber ja vajadusel korral ka arvel olen viitenumber.



protees
Liige
Liige
Postitusi:95
Liitunud:18 Juun 2009 12:53
Asukoht:nissi vald

Re: viitenumbrid arvetel

Postitus Postitas protees » 12 Mai 2014 17:17

Tänan!



tull6
Haldur
Haldur
Postitusi:521
Liitunud:08 Nov 2007 23:44
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: viitenumbrid arvetel

Postitus Postitas tull6 » 14 Mai 2014 08:52

Muutuv viitenr. on raamatupidaja ja samuti maksja jaoks üks nuhtlus. Ise olen viitenumbreid genereerinud ühistutele panga liidu kaudu. Ette on antud kohtade arve numbri kombinatsioonis, ning viimase koha selles täidab pangaliit, ning on ka muutumatu. Ülejäänud kohad täitsin ise. kombinatsioon on muutumatu. Viimstel aastatel on programmi versioonid tehtud juba nii,et saab raamatupidaja ise genereerida numbri kombinatsioone. Ei tea ainult kas kõikide programmide puhul.
Muutuv nr.on ikka väga segav, sellisel puhul olen ise käitunud nii et esimesel korral sisestan nõutud nr. (kui ülekanne nõuab) järgmistel kordadel sama põhja kasutades pole enam küsitud.



Kasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi:760
Liitunud:21 Mär 2006 02:00
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: viitenumbrid arvetel

Postitus Postitas ergon » 14 Mai 2014 14:25

Muutuva viitenumbriga arve anna lisandväärtus, siis kui töödeldakse laekumisi (sh arveid) suurtes kogustes läbi pangalingi majandustarkvaras. Laekumisi pangast importidest seob majandustarkvara laekumised kohe õige arvega. See ei ole kellelegi kiusamiseks välja mõeldud. Mõelge suurelt. :-)



Vasta