Raamatupidaja raamatupidamisfirma vastu

Raamatupidamist arutlevad teemad

Moderaator: Heino

Vasta
JanaS
Üüriline
Üüriline
Postitusi: 3
Liitunud: 26 Sept 2007 17:02
Asukoht: Tallinn

Raamatupidaja raamatupidamisfirma vastu

Postitus Postitas JanaS » 13 Juul 2014 19:21

Tere!
KÜ raamatupidaja (pensionär) töötab töölepinguga ca 12 aastat (palk + autokompensatsioon).
Juhatus leidis raamatupidamisteenuseid osutav firma, nende teenused aastas on ca 800 EURi võrra odavamad (leiame neid veel, et üldkoosolekul min 3 erinevat pakkuda võiks).
Küsimus on: Kuidas saaks minimaalsete rahakuludega vahetada raamatupidaja raamatupidamisfirma vastu?.. Kas koondamine kompensatsiooniga? Sel juhul kas ainult palk ilma autokompensatsioonita?
Või on olemas ka muud variandid? Tänantull6
Haldur
Haldur
Postitusi: 521
Liitunud: 08 Nov 2007 23:44
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Raamatupidaja raamatupidamisfirma vastu

Postitus Postitas tull6 » 15 Juul 2014 20:22

Kui Tööleping siis ei ole muud varianti kui järgida seadust. Autokompensatsioon ei ole üldse mingi küsimus. Muidugi kui te pole ise määranud eluaegse! Tuleks anda vanale pakkumise võimalus.

Ma ka pensionär ja 13 aastat TL-ga töötanud,ei ole tahetud lahti saada, harjutud-usaldus ka tundub olema.lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi: 698
Liitunud: 18 Mai 2008 16:01
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Raamatupidaja raamatupidamisfirma vastu

Postitus Postitas lasnakas » 16 Juul 2014 08:05

Huvitav oleks teada mis asju üks KÜ raamatupidaja iga kuu oma autoga ajab? Täiesti põhjendamatu kulu. Alates 01.09.14 ei olegi enam sellist võimalust, et võiks lambist 64 eurot kuus maksta. Erandita kõik peavad oma kõik KÜ-ga seotud sõidud kirja panema, km maksab 0,30 eurot, ja alles sõidupäeviku alusel võib toimuda väljamakse. Praeguse 64 euro saamiseks tuleks iga kuu vähemalt 213 km maha sõita, KÜ huvides.
KÜ-s töölepinguga raamatupidaja hoidmine on liigne luksus. Võib-olla on praegune ise nõus oma töölepingu vahetama käsunduslepingu vastu?
Raamatupidamisfirmade väiksemad tasud on tingitud tihtipeale sellest, et osa praegustest rp. töödest jääb KÜ juhtkonna teha. Keegi KÜ-st peab kokku koguma kõik näidud ja olenevalt programmist need ka sinna sisestama. Samuti keegi KÜ-st teeb kõik pangaülekanded, saadab kõik dokumendid rp.firmasse jmt. Praegune palgaline rp. on tõenäoliselt kõik need lisatööd teinud ise.Vasta