Raamatupidaja ei anna dokumente

Raamatupidamist arutlevad teemad

Moderaator: Heino

Vasta
Tsurakas
Üüriline
Üüriline
Postitusi: 2
Liitunud: 03 Juun 2015 14:24
Asukoht: Tallinn

Raamatupidaja ei anna dokumente

Postitus Postitas Tsurakas » 03 Juun 2015 14:30

Korteriühistul muutus juhatus. Raamatupidaja ei anna uuele juhatusele dokumente tutvumiseks. Ei lepinguid, sh töölepinguid, ei võlgnike nimekirju jne. Telefonikõnedele raamatupidaja ei vasta, kirjalikele pöördumistele ei vasta, ust lahti ei tee. Kontrollisime, õnneks on ta elus :)
Mida teha antud olukorras???lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi: 697
Liitunud: 18 Mai 2008 16:01
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Raamatupidaja ei anna dokumente

Postitus Postitas lasnakas » 04 Juun 2015 07:10

KÜ raamatupidamise eest vastutab KÜ juhatus. Eelmisele raamatupidajale, õigeminigi küll juhatusele või siis mõlemale, tuleb saata tähitud kiri nõudega esitada kogu KÜ-d puudutav dokumentatsioon ja raamatupidamisest kõikide kontode saldod koos analüütikaga (kellele konkreetselt võlgu ollakse ja kes võlgu on) xx kuupäevaks. Juhul, kui dokumente selleks tähtajaks ei esitata, esitab uus juhatus avalduse Kriminaalpolitsei majanduskuritegude büroole.

Uus juhatus peab ligi pääsema pangakontodele, e-maksuametile (TÖR-ist saab teada kes millise lepinguga tööl on ja TSD-dest palju kellelegi millist palka makstud), muutma kõigi lepingupartneritega oma uued kontaktisikud ja e-mailid jne, lõpetama lepingud ebapädevate inimestega jne. Korteriomanikele tuleb eelneva kuu eest arved esitada. Lihtsaim viis oleks neilt saada kätte eelneva kuu arved ning vaadata mille eest ja kui suures ulatuses varemalt raha võeti (hooldus, haldus, remont jne). Kinnistusregistrist saab omanike nimed ja korteri pinna suuruse.

Sellist "jama" juhatuse ja raamatupidaja vahetusega ei tekiks, kui kogu dokumendihaldus, üüriarvestus ja raamatupidamine oleks kõigile korteriomanikele pidevalt nähtavas ning kontrollitavas internetipõhises programmis http://www.korteriyhistu.net/Vasta