KÜ põhivara

Raamatupidamist arutlevad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
dan-er
Üüriline
Üüriline
Postitusi:2
Liitunud:29 Mär 2018 14:21
Asukoht:Võrumaa
KÜ põhivara

Postitus Postitas dan-er » 29 Mär 2018 14:29

Tere,
01.01.2018 loodi KÜ. KÜ loodi ja võeti oma varade hulka ka majas olev soojussõlm. Kas ma selle peaksin võtma põhivarasse ja hakkama sealt amorti arvestama? Amort tekitab aga ju kulu. Tulu mul KÜ kusagilt ei teki. Remonfondi ja haldusfondi ei tahaks ka selle pärast vähendama hakata. KÜ ei tasu seda ju siis üldse oma varasse võtta? Või olen ma valesti aru saanud ja saan seda soojussõlme ikkagi kuidagi varades kajastada?



VASAR49
Revident
Revident
Postitusi:178
Liitunud:27 Veebr 2008 21:26
Asukoht:Tartu
On tänatud: 5 korda

Re: KÜ põhivara

Postitus Postitas VASAR49 » 29 Mär 2018 15:46

Tegemist on hoone tehnosüsteemi osaga. See on korteriomanike kaasomandis sõltumata KÜ olemasolust või puudumisest. KÜ ei saagi olla selle omanik, seega ei pea ta bilansis kajastuma.
Mismoodi "võeti oma varade hulka"? Kas KÜ ostis kaasomanikelt kõik selle sõlme osakud ära või kuidas see "Võtmine" dokumentaalselt vormistati?


Nõunik.

ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: KÜ põhivara

Postitus Postitas ennkippel » 29 Mär 2018 15:49

See on ju maja tehnosüsteem, siis peaks ka vee, kütte ja kanalisatsioonitorustiku arvele võtma või ka maja aknad ja fassaadi elemendid, ventilatsiooni seadmed? Milleks asja keeruliseks ajada? Oh, Vasar kirjutas samal ajal, kui mina ja hästi kirjutas lahti olukorra.



dan-er
Üüriline
Üüriline
Postitusi:2
Liitunud:29 Mär 2018 14:21
Asukoht:Võrumaa

Re: KÜ põhivara

Postitus Postitas dan-er » 29 Mär 2018 17:07

Selge. suured tänud teile.



Vasta