raamatupidaja tasu

Raamatupidamist arutlevad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
anne
Üüriline
Üüriline
Postitusi:6
Liitunud:14 Juun 2006 03:00
raamatupidaja tasu

Postitus Postitas anne » 05 Sept 2018 19:19

Sooviksin teada, kui palju maksate KÜ raamatupidajale. Meil 30 korteriga maja, raamatupidaja brutopalk on 50 eurot juba väga kaua. Peaks vist tõstma?



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: raamatupidaja tasu

Postitus Postitas ennkippel » 06 Sept 2018 14:21

Kui vaatate korteriyhistu.net lehekülge, siis kaugraamatupidamine on 2 eurot korter. Arvestada tuleb sellega, et seal maksavad arved ühistujuhid ja arved laekuvad neile. Nii, et osa tööd ühistujuhtidel. Sellest siis minu arvamus, kui raamatupidaja teeb kogu raamatupidamise ja tasub arved, võiks see olla alates 2,20 € korter kuus. Minu juhatuse liikme teenust kasutavas 30 korteriga majas saab praegu raamatupidamise firma 108 € ja ühistu juht 80 € kuus. Peame seda natuke kalliks(muidugi oleneb ka asukohast hind) ja alates 1 jaanuarist 2019 liitume ky.netiga, ning siis raamatupidamine 60 € ja ühistu asjaajamist tegev juhatuse liige 80 € kuus.



JevgeniT
Üüriline
Üüriline
Postitusi:21
Liitunud:26 Aug 2017 05:54
Asukoht:Eesti
Kontakt:

Re: raamatupidaja tasu

Postitus Postitas JevgeniT » 08 Sept 2018 13:21

Anne, Teil maksab raamatupidamine hetkel täpselt turuhinda. Kui arvutame Teie puhul raamatupidaja brutotasu 50 eurot - KÜ kogukuluks, siis saame ligikaudu 67 eurot kuus. See on täpselt seesama, mis Enn Teile kirjutas - 2,20 eurot kuus korteri kohta. Arbalansi "KÜ raamatupidamise hinnakalkulaator" näitab ka sama. Mina küsin samuti selles suurusjärgus. Väiksematele, kui 30 korteriga majadele kehtib kahjuks paljudel miinimumhind, mis on minu teada 40 ja 60 euro vahel kuus.

Samas, ei pea palgalisele raamatupidajale maksma tingimata turuhinna madalamat otsa. Kui korteriomanikud on nõus, siis võib alati ka nendest numbritet rohkem maksta, kui raamatupidaja ja tema töö meeldib ning sellega rahul ollakse. Tean ühte 10 korteriga maja, kus palgalisele raamatupidajale makstakse sedasama 50 eurot brutotasuna kuus + majandusaasta aruande eest veel eraldi ja ollakse rahul. Ka korteriomanike jaoks mõeldud veebikeskkonna kasutamise võimalust selle näite puhul ei ole. Valiku küsimus.



k6rra
Üüriline
Üüriline
Postitusi:2
Liitunud:28 Jaan 2020 21:43

Re: raamatupidaja tasu

Postitus Postitas k6rra » 28 Jaan 2020 22:12

Meie maksame raamatupidajale 3€ korteri pealt, ehk siis 36€ kuus. Tööd tal õnneks vähe teha, arved maksame ise ära mis vaja. 🙂



Vasta