Majandusaasta aruanne.

Raamatupidamist arutlevad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
jassi
Liige
Liige
Postitusi:99
Liitunud:05 Veebr 2011 19:02
Asukoht:viljandimaa
On tänatud: 2 korda
Majandusaasta aruanne.

Postitus Postitas jassi » 24 Apr 2019 11:00

Tere. Olen iga aasta jaanuaris kohe ära teinud ühistu majandusaasta aruande ja selle ka registrile esitanud. Koosolek toimus siis nüüd aprillis ja seal siis kinnitasime selle üldkoosoleku poolt. Aga üks liige ei olnud sellega rahul ja väitis, et juhatus on petnud ja registrile esitanud ju üldkoosoleku poolt kinnitamata aruande, seega valetanud. Olen sedasi juba aastaid teinud, sest mõnikord koosolek toimunud ka alles suvel. Kas olen käitunud valesti, kas seaduse järgi nii tohib? Tänan.


jassi

Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: Majandusaasta aruanne.

Postitus Postitas Heino » 24 Apr 2019 11:09

Täpselt nii ongi. Kinnitab üldkoosolek ja alles peale seda tohib juhatus esitada. See, et koosolek toimub suvel, on ka ju juhatuse korraldada. Kui aruanne on juba jaanuaris tegelikult valmis, saab sama edukalt ka koosoleku korraldada.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

jassi
Liige
Liige
Postitusi:99
Liitunud:05 Veebr 2011 19:02
Asukoht:viljandimaa
On tänatud: 2 korda

Re: Majandusaasta aruanne.

Postitus Postitas jassi » 25 Apr 2019 10:39

Tere. Ega see koosoleku korraldamine nii lihtne ei olegi. Kui koosolek selle ikka hiljem kinnitab, siis mis sellest ikka muutub. Ega kulud-tulud muutuda ei saa ju ? Ja registrile võib selle nüüd ju esitada ka raamatupidaja. Aga registris saan ju aruande lõpetamisel sisestada ka kuupäeva, millal see avalikuks, kõigile nähtavaks muutub. Tänan.


jassi

lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Majandusaasta aruanne.

Postitus Postitas lasnakas » 25 Apr 2019 12:54

Korteriomandi- ja korteriühistuseadus
§ 20. Korteriomanike üldkoosolek
(1) Käesoleva seaduse või korteriomanike kokkuleppe kohaselt häälteenamusega tehtavad otsused võetakse vastu korteriomanike üldkoosolekul....
(3) Kui korteriomanike üldkoosoleku päevakorras on põhikirja muutmine, majanduskava kehtestamine või majandusaasta aruande kinnitamine, tuleb üldkoosoleku teates märkida koht, kus on võimalik tutvuda põhikirja või majanduskava eelnõuga või majandusaasta aruandega, ning nende dokumentidega tutvumise kord.
==========
Niisiis, kõigepealt esitatakse aastaaruanne juhatusele, seejärel omanikele. Juhatus kutsub kokku üldkoosoleku ja viimane kas kinnitab või ei kinnita aastaaruannet. Teisalt on aga nüüd nii, et äriregister ei nõua enam ammu aastaaruandes üldkoosoleku kuupäeva, mil see aruanne seal kinnitati. Aastaaruande saab registris kinnitada ja esitada üks juhatuse liige igal ajal, isegi jaanuaris, enne üldkoosolekute üldist toimumisaega.



MargusT
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:309
Liitunud:17 Juul 2008 02:57
Asukoht:Võru
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Majandusaasta aruanne.

Postitus Postitas MargusT » 25 Apr 2019 17:30

lasnakas kirjutas:
25 Apr 2019 12:54
Teisalt on aga nüüd nii, et äriregister ei nõua enam ammu aastaaruandes üldkoosoleku kuupäeva, mil see aruanne seal kinnitati. Aastaaruande saab registris kinnitada ja esitada üks juhatuse liige igal ajal, isegi jaanuaris, enne üldkoosolekute üldist toimumisaega.
Nõus ülalkirjutatu osas.
Kuigi seaduses on kirjas mõte, et üldkoosolek peab aruande kinnitama ja KÜ esitab kinnitatud aruande registrile kuue kuu jooksul peale majandusaasta lõppemist (KrtS § 51 lõige 4), siis tegelikkuses selle nõude täitmise üle kontroll registri poolt puudub. Register võtab vastu aruandeid, mis pole KÜ üldkoosoleku poolt kinnitatud.
Register on küll sellest puudusest teadlik, aga hetkel puudub minul teadmine, et kas ja kes selle puuduse likvideerimisega ja seaduse täitmise tagamisega tegeleb.



Natali
Liige
Liige
Postitusi:98
Liitunud:14 Okt 2007 19:25
Asukoht:Väike-Maarja

Re: Majandusaasta aruanne.

Postitus Postitas Natali » 04 Mai 2019 14:10

Ma ei saa aru, mis hea pärast sa pead siis ta esitama äriregistrile enne kinnitamist. Ma olen ka jaanuaris andmed sisestanud ja teinud aruande kuni allkirjadeni valmis ning see jääb koosolekut ootama. Kui koosolek peetud, lisan allkirja ja esitan aruande. See võtab ju vaid mõne minuti.



Vasta