1. leht 1-st

Majandusaasta aruanne.

Postitatud: 24 Apr 2019 11:00
Postitas jassi
Tere. Olen iga aasta jaanuaris kohe ära teinud ühistu majandusaasta aruande ja selle ka registrile esitanud. Koosolek toimus siis nüüd aprillis ja seal siis kinnitasime selle üldkoosoleku poolt. Aga üks liige ei olnud sellega rahul ja väitis, et juhatus on petnud ja registrile esitanud ju üldkoosoleku poolt kinnitamata aruande, seega valetanud. Olen sedasi juba aastaid teinud, sest mõnikord koosolek toimunud ka alles suvel. Kas olen käitunud valesti, kas seaduse järgi nii tohib? Tänan.

Re: Majandusaasta aruanne.

Postitatud: 24 Apr 2019 11:09
Postitas Heino
Täpselt nii ongi. Kinnitab üldkoosolek ja alles peale seda tohib juhatus esitada. See, et koosolek toimub suvel, on ka ju juhatuse korraldada. Kui aruanne on juba jaanuaris tegelikult valmis, saab sama edukalt ka koosoleku korraldada.

Re: Majandusaasta aruanne.

Postitatud: 25 Apr 2019 10:39
Postitas jassi
Tere. Ega see koosoleku korraldamine nii lihtne ei olegi. Kui koosolek selle ikka hiljem kinnitab, siis mis sellest ikka muutub. Ega kulud-tulud muutuda ei saa ju ? Ja registrile võib selle nüüd ju esitada ka raamatupidaja. Aga registris saan ju aruande lõpetamisel sisestada ka kuupäeva, millal see avalikuks, kõigile nähtavaks muutub. Tänan.

Re: Majandusaasta aruanne.

Postitatud: 25 Apr 2019 12:54
Postitas lasnakas
Korteriomandi- ja korteriühistuseadus
§ 20. Korteriomanike üldkoosolek
(1) Käesoleva seaduse või korteriomanike kokkuleppe kohaselt häälteenamusega tehtavad otsused võetakse vastu korteriomanike üldkoosolekul....
(3) Kui korteriomanike üldkoosoleku päevakorras on põhikirja muutmine, majanduskava kehtestamine või majandusaasta aruande kinnitamine, tuleb üldkoosoleku teates märkida koht, kus on võimalik tutvuda põhikirja või majanduskava eelnõuga või majandusaasta aruandega, ning nende dokumentidega tutvumise kord.
==========
Niisiis, kõigepealt esitatakse aastaaruanne juhatusele, seejärel omanikele. Juhatus kutsub kokku üldkoosoleku ja viimane kas kinnitab või ei kinnita aastaaruannet. Teisalt on aga nüüd nii, et äriregister ei nõua enam ammu aastaaruandes üldkoosoleku kuupäeva, mil see aruanne seal kinnitati. Aastaaruande saab registris kinnitada ja esitada üks juhatuse liige igal ajal, isegi jaanuaris, enne üldkoosolekute üldist toimumisaega.

Re: Majandusaasta aruanne.

Postitatud: 25 Apr 2019 17:30
Postitas MargusT
lasnakas kirjutas:
25 Apr 2019 12:54
Teisalt on aga nüüd nii, et äriregister ei nõua enam ammu aastaaruandes üldkoosoleku kuupäeva, mil see aruanne seal kinnitati. Aastaaruande saab registris kinnitada ja esitada üks juhatuse liige igal ajal, isegi jaanuaris, enne üldkoosolekute üldist toimumisaega.
Nõus ülalkirjutatu osas.
Kuigi seaduses on kirjas mõte, et üldkoosolek peab aruande kinnitama ja KÜ esitab kinnitatud aruande registrile kuue kuu jooksul peale majandusaasta lõppemist (KrtS § 51 lõige 4), siis tegelikkuses selle nõude täitmise üle kontroll registri poolt puudub. Register võtab vastu aruandeid, mis pole KÜ üldkoosoleku poolt kinnitatud.
Register on küll sellest puudusest teadlik, aga hetkel puudub minul teadmine, et kas ja kes selle puuduse likvideerimisega ja seaduse täitmise tagamisega tegeleb.

Re: Majandusaasta aruanne.

Postitatud: 04 Mai 2019 14:10
Postitas Natali
Ma ei saa aru, mis hea pärast sa pead siis ta esitama äriregistrile enne kinnitamist. Ma olen ka jaanuaris andmed sisestanud ja teinud aruande kuni allkirjadeni valmis ning see jääb koosolekut ootama. Kui koosolek peetud, lisan allkirja ja esitan aruande. See võtab ju vaid mõne minuti.