KÜ aastaaruanne

Raamatupidamist arutlevad teemad

Moderaator:Heino

leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00
Re: KÜ aastaaruanne

Postitus Postitas leammj » 19 Veebr 2009 21:11

Mina näiteks kirjutan korteriomanikele lahti kogutud tulud eraldi tulbana ja siis kõrval kulutatud rahavood
Haldus tulud ja kulud. Kirjutan etraldi välja tulumaks, sotsmaks,. töötuskind.
Hooldus samuti.
Remondikulud kirjutan samuti kõik lahti.
Avariitööd eraldi.
Kontoritarbed,
Majahoidja tarbed, Üldiselt kirjutan korteriomanikele kogu majandusarunde lahti.
Eks see on mahukas töö kuid siis on mul koosolekul kergem seda neile seletada. Muidugi panen selle infotahvlile üles.
Majandusaruanne , mis me esitame maksuametile . seda ma ei esita rahvale, Sest sellest nad ei saa aru.Eriti pensionäärid.
Kuna mul on kaks laenu peal siis kirjutan neile palju makstud ja palju on veel maksta. Tegeölikult on mul see ka tehtud tabelina ja pandud välja kuni 2010 aastani, Võibolla te ei ole minuga nõus. Kuid teisiti loen ei ole mõtet teha. Korteriomanikele peab see esitama arusaadavas keeles.



tull6
Haldur
Haldur
Postitusi:521
Liitunud:08 Nov 2007 23:44
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: KÜ aastaaruanne

Postitus Postitas tull6 » 20 Veebr 2009 01:53

Majanduskava on aluseks eelarve koostamisel, nii on meil pea 12 aastat ühistus toimitut.
Majanduskavas nähakse ette mida järgmisel majandusaastal tuleb teha ja sellejärgi koostatakse eelarve:haldus-,hooldus-,heakorra vahendeid (tariif m² kohta) ja sihtotstarbelised vahendid:remondifond,kindlustus ning maamaks. Järgmisel üldkoosolekul esimees kannab ette seisu mis sai tehtud, mis teoksil jne. Nii see läheb aastast-aastasse.
Majandustegevus toimib nagu äriühingus.



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: KÜ aastaaruanne

Postitus Postitas leammj » 21 Veebr 2009 10:41

See ongi teie KÜ strateegia.Teete eelarve mitmeks aastaks ette.See ongi kõige targem tegu.Sellega olete juba teinud endale ette eeltöö majanduskava koostamisel. On kergem kinnitada sellist eelarvet koosolekul. Kuid ühes KÜ-s teavitas mind ühistu liige , et mingit hinnatõusu ei tule. Põhjuseks tõi , et meil on tulemas suurim majanduskriis.Eks sellega tuleb ka arvestada. Paljud on jäänud tööta .
Kahju , et Korteriühistuid ei võeta kui suur tarbija.Pangad kohtlevad meid kui üksik klient. Kui olekls intress kusagil 4 % koos kõikide lisadega. Julgeksid korterelamud võtta ka laenu. Kuid laenukoormus meil klasvab iga aastaga.
Meie Riigikogu peaks kuidagi ikkagi kaitsma korterelamuid selles osas pankade ees. Panga intress ei tohiks olla suurem kui 4 %.



Lennujaam
Üüriline
Üüriline
Postitusi:37
Liitunud:01 Apr 2009 22:58
Asukoht:Tallinn

Re: KÜ aastaaruanne

Postitus Postitas Lennujaam » 14 Okt 2010 15:23

Palun öelge,kuidas saab tellida elektroonilise MTÜ majandusaastaaruande ?
Vanasti oli see Maksuametis aga kas nüüd on ligipääs ka tavalisele KÜ liik-
mele? Küsin seda sellepärast,et juhatuse poolt esitatud teave tuleb kahtluse
alla panna.Tegelikult esitatud ja allkirjastatud aruannet ei ole liikmetest
keegi näinud.



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: KÜ aastaaruanne

Postitus Postitas Heino » 14 Okt 2010 16:28

Ikka saad. Rik.ee-st aga see maksab vist 25 krooni.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

Vasta