Keldriakende vahetus!

Korteriühistu juhatuse, üldkoosoleku ja teised teemad

Moderaator:Heino

Vasta
merlin05
Üüriline
Üüriline
Postitusi:3
Liitunud:15 Juun 2009 12:31
Asukoht:Jõgevamaa
Keldriakende vahetus!

Postitus Postitas merlin05 » 24 Nov 2009 13:51

Kas üldkoosoleke on vajalik, kui on plaanis keldriakende vahetus.Kas seda võib ka ühistuesimees ilma koosolekuta otsustada ise.

Muutis Heino. Pealkiri ei vastanud reeglitele!!!



Kasutaja avatar
meelismih
Liige
Liige
Postitusi:132
Liitunud:19 Mai 2008 09:49

Re: Tere.

Postitus Postitas meelismih » 24 Nov 2009 14:21

merlin05 kirjutas:Kas üldkoosoleke on vajalik, kui on plaanis keldriakende vahetus.Kas seda võib ka ühistuesimees ilma koosolekuta otsustada ise.
Oleneb, kuidas teil ühistus asju aetakse. Kui on pandud näiteks paika rahalised piirid, alates millistest finantseeringutest peab olema üldkoosoleku nõusolek, siis tuleb koosolek teha.

Keegi ei keela ühistu esimel ukselt uksele käia ning nõusolekut küsida ning see siis kenasti fikseerida (allkirjadega näiteks) ja ost ära teha.

Peamine asi, mida pead meeles pidama, on see, et ühistu esimees esindab majas elavaid korterite omanike. Kui hakatakse raha raiskama, siis ta ei raiska mitte müstilist puu otsas kasvavat raha, vaid reaalset korterite omanike ühiselt kogutud summat. Seega ise selle üle otsustada mida, kui palju ning millises mahus, ei ole õige vaid otsus peab olema kooskõlastatud ning loomulikult majaelanike huvide eest seistes.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Keldriakende vahetus!

Postitus Postitas pimeloom » 24 Nov 2009 18:20

merlin05 kirjutas:Kas üldkoosoleke on vajalik, kui on plaanis keldriakende vahetus.Kas seda võib ka ühistuesimees ilma koosolekuta otsustada ise.

Muutis Heino. Pealkiri ei vastanud reeglitele!!!
Põhimõtteliselt peavad kõik planeeritavad remonditööd olema üldkoosoleku poolt vastu võetud majanduse aastakavas sees. Ja ühistu juhatuse esimehel ei ole mingit sellist "ise"otsustamise õigust. Otsustab ikka juhatus.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Tere.

Postitus Postitas pimeloom » 24 Nov 2009 18:21

meelismih kirjutas: Keegi ei keela ühistu esimel ukselt uksele käia ning nõusolekut küsida ning see siis kenasti fikseerida (allkirjadega näiteks) ja ost ära teha.
Remonditööde otsustamine rahvaküsitluse korras. Uskumatu!



Kasutaja avatar
meelismih
Liige
Liige
Postitusi:132
Liitunud:19 Mai 2008 09:49

Re: Tere.

Postitus Postitas meelismih » 24 Nov 2009 18:59

pimeloom kirjutas:
meelismih kirjutas: Keegi ei keela ühistu esimel ukselt uksele käia ning nõusolekut küsida ning see siis kenasti fikseerida (allkirjadega näiteks) ja ost ära teha.
Remonditööde otsustamine rahvaküsitluse korras. Uskumatu!
Rahu, see jutt ei käi konkreetselt remonditööde ning ainult remonditööde kohta. Ma ei kutsu koosolekut kokku näiteks iga reha, kühvli, telliskivi ning mullakoti ostmise pärast. Sellised otsused kooskõlastan koosolekuväliselt ning dokumenteerin. Kui nõusolek olemas, teen ostud. Tõsisemad ostud/tööd loomulikult üldkoosoleku otsusega.

Ära ole ringis kinni.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Keldriakende vahetus!

Postitus Postitas pimeloom » 24 Nov 2009 19:21

Kurb saatus sul, meelismih. Minul juhatuse esimehena on niipalju otsustusõigust ja -julgust, et iga reha, ämbri või mullakoti võin ka ilma ühistuliikmete käest luba küsimata osta. Milleks siis ühistule juhatust vaja, kui reha ostmiseks peab ka käima korteriuste taga luba küsimas. Ja teemaalgatus ehk merilin05 mure ei olnud reha ostmises.


LIhtsalt hea inimene :P

Kasutaja avatar
meelismih
Liige
Liige
Postitusi:132
Liitunud:19 Mai 2008 09:49

Re: Keldriakende vahetus!

Postitus Postitas meelismih » 24 Nov 2009 19:32

pimeloom kirjutas:Kurb saatus sul, meelismih. Minul juhatuse esimehena on niipalju otsustusõigust ja -julgust, et iga reha, ämbri või mullakoti võin ka ilma ühistuliikmete käest luba küsimata osta. Milleks siis ühistule juhatust vaja, kui reha ostmiseks peab ka käima korteriuste taga luba küsimas. Ja teemaalgatus ehk merilin05 mure ei olnud reha ostmises.
Mul aina rohkem tekib tunne, et käid siin foorumis ironiseerimise eesmärgil. Olgugi, et need näited ei olnud täpsed tegevused ja toimingud minu ostude ja tegevuste kohta, suutsid ikka leida võimaluse, kuidas ära panna. Mina sinu tööd ei kritiseeri ning selle üle ei ironiseeri ... veelvähem nokin iga lause pärast võttes kõike 1:1. Püüa õppust võtta.

Igal ühistul omad viisid, kuidas asju aetakse. Tähtis on see, et toimingud ja meetodid oleksid seadustega kooskõlas ning majaelanike huvides. Kui see sisaldab majaelanikega näost näkku suhtlemist ja nende nõusoleku saamist ostude tegemiseks, siis olgu nii. Me ei ole linna inimesed ning ühistu on alles aasta ja pool vana. Enne seda luges igaüks ise oma raha ning otsustas ise, mida ja kuidas teeb ainult enda hüvanguks. Seega tõesti, ma küsin luba ning hoian kõike läbipaistvana, et asi edasi toimiks ning tulevikus kellelgi, kes mind asendama hakkab, ei oleks enam nii raske ostude tegemisel ja asjade ajamisel ning tekiks usaldus sellise imelise asja nagu "ühistu" suhtes.

Vabandan teemavälise jutu pärast.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Keldriakende vahetus!

Postitus Postitas pimeloom » 24 Nov 2009 21:15

meelismih kirjutas: Mul aina rohkem tekib tunne, et käid siin foorumis ironiseerimise eesmärgil. Olgugi, et need näited ei olnud täpsed tegevused ja toimingud minu ostude ja tegevuste kohta, suutsid ikka leida võimaluse, kuidas ära panna. Mina sinu tööd ei kritiseeri ning selle üle ei ironiseeri ... veelvähem nokin iga lause pärast võttes kõike 1:1. Püüa õppust võtta.

Igal ühistul omad viisid, kuidas asju aetakse. Tähtis on see, et toimingud ja meetodid oleksid seadustega kooskõlas ning majaelanike huvides. Kui see sisaldab majaelanikega näost näkku suhtlemist ja nende nõusoleku saamist ostude tegemiseks, siis olgu nii. Me ei ole linna inimesed ning ühistu on alles aasta ja pool vana. Enne seda luges igaüks ise oma raha ning otsustas ise, mida ja kuidas teeb ainult enda hüvanguks. Seega tõesti, ma küsin luba ning hoian kõike läbipaistvana, et asi edasi toimiks ning tulevikus kellelgi, kes mind asendama hakkab, ei oleks enam nii raske ostude tegemisel ja asjade ajamisel ning tekiks usaldus sellise imelise asja nagu "ühistu" suhtes.

Vabandan teemavälise jutu pärast.
Vaata hea meelismih, see ei ole nüüd küll sinu asi mis eesmärgil mina siin foorumis käin.

Aga mulle meeldib ja loodan, et paljudele teistele ka, kui teemas püstitatud probleemile vastatakse konkreetselt. Mitte ei hakata teab millest kirjutama. Merilin05 küsis konkreetselt, kas keldriakende vahetuseks on vaja üldkoosoleku otsust või võib seda otsustada juhatuse esimees. Sina hakkasid oma vastuses talle rääkima ukse taga küsimas käimisest. Pärast minu imestust ilmnes, et sa käid mööda uksetaguseid rehaostmiseks luba küsimas. Milleks seda selles teemas vaja teada oli?
Keldriakende vahetus ja rehaostmine on ikka kaks väga erinevat asja.

Mulle jääb sinu viimases postituses ikka täiesti arusaamatuks, miks sa halvustad maainimesi. Ära mõõda kõiki oma mõõdupuuga. Ja selleks, et hoida ühistu majandamist läbipaistvana ja kõigile liikmetele arusaadavana, on palju paremaid mooduseid, kui mööda uksetaguseid rehaostmiseks luba küsimas käimine.



Kasutaja avatar
meelismih
Liige
Liige
Postitusi:132
Liitunud:19 Mai 2008 09:49

Re: Keldriakende vahetus!

Postitus Postitas meelismih » 25 Nov 2009 08:46

pimeloom kirjutas:
meelismih kirjutas: Mul aina rohkem tekib tunne, et käid siin foorumis ironiseerimise eesmärgil. Olgugi, et need näited ei olnud täpsed tegevused ja toimingud minu ostude ja tegevuste kohta, suutsid ikka leida võimaluse, kuidas ära panna. Mina sinu tööd ei kritiseeri ning selle üle ei ironiseeri ... veelvähem nokin iga lause pärast võttes kõike 1:1. Püüa õppust võtta.

Igal ühistul omad viisid, kuidas asju aetakse. Tähtis on see, et toimingud ja meetodid oleksid seadustega kooskõlas ning majaelanike huvides. Kui see sisaldab majaelanikega näost näkku suhtlemist ja nende nõusoleku saamist ostude tegemiseks, siis olgu nii. Me ei ole linna inimesed ning ühistu on alles aasta ja pool vana. Enne seda luges igaüks ise oma raha ning otsustas ise, mida ja kuidas teeb ainult enda hüvanguks. Seega tõesti, ma küsin luba ning hoian kõike läbipaistvana, et asi edasi toimiks ning tulevikus kellelgi, kes mind asendama hakkab, ei oleks enam nii raske ostude tegemisel ja asjade ajamisel ning tekiks usaldus sellise imelise asja nagu "ühistu" suhtes.

Vabandan teemavälise jutu pärast.
Vaata hea meelismih, see ei ole nüüd küll sinu asi mis eesmärgil mina siin foorumis käin.

Aga mulle meeldib ja loodan, et paljudele teistele ka, kui teemas püstitatud probleemile vastatakse konkreetselt. Mitte ei hakata teab millest kirjutama. Merilin05 küsis konkreetselt, kas keldriakende vahetuseks on vaja üldkoosoleku otsust või võib seda otsustada juhatuse esimees. Sina hakkasid oma vastuses talle rääkima ukse taga küsimas käimisest. Pärast minu imestust ilmnes, et sa käid mööda uksetaguseid rehaostmiseks luba küsimas. Milleks seda selles teemas vaja teada oli?
Keldriakende vahetus ja rehaostmine on ikka kaks väga erinevat asja.

Mulle jääb sinu viimases postituses ikka täiesti arusaamatuks, miks sa halvustad maainimesi. Ära mõõda kõiki oma mõõdupuuga. Ja selleks, et hoida ühistu majandamist läbipaistvana ja kõigile liikmetele arusaadavana, on palju paremaid mooduseid, kui mööda uksetaguseid rehaostmiseks luba küsimas käimine.
Kohe kindlasti ei halvusta maainimesi. Järjekordselt tirid kontekstist välja ühe lõigu, mille alusel hea rünnata ja paika panna. Kogu teksti mõte oli see, et meie ühistus on maainimesed, kellele "ühistu" on võõras mõiste ning pole harjutud sellega, kus ühiselt otsustatakse raha koguda ning seda siis kaaselanike heaolu nimel raisata.

Nõiaring, liigume edasi.

Kasutaja merlin05'le vastasin samuti õigesti :
Peamine asi, mida pead meeles pidama, on see, et ühistu esimees esindab majas elavaid korterite omanike. Kui hakatakse raha raiskama, siis ta ei raiska mitte müstilist puu otsas kasvavat raha, vaid reaalset korterite omanike ühiselt kogutud summat. Seega ise selle üle otsustada mida, kui palju ning millises mahus, ei ole õige vaid otsus peab olema kooskõlastatud ning loomulikult majaelanike huvide eest seistes.
Arvan, et teemat pole mõtet rohkem risustada. Kui soovid, kontakteeru privaatselt ning arutleme edasi kuigi minu silmis on asi ammendatud.



Vasta