1. leht 1-st

Allkirjad - kui palju ja kuhu?

Postitatud: 28 Juun 2011 17:50
Postitas Thom
Et saaks teha muudatuse B-kaardil juhatuse liikmete kohta, siis esitan registrile vastavasisulise üldkoosoleku protokolli, millele on alla kirjutanud protokollija ja koosoleku juhataja.
Lisalehtedena läheb kaasa ka registreerimisleht. Kas sellel peab ka mingeid eraldi allkirju olema veel tõendamaks selle nö. õigsust?
Või kui see on esimese koosoleku regimisleht, kus kvoorumit kokku ei tulnud... kes siis peaks protokollile ja regimislehele alla kirjutama?

Re: Allkirjad - kui palju ja kuhu?

Postitatud: 28 Juun 2011 22:07
Postitas Roland66
Äriregister tahab tavaliselt korduskoosoleku registreerimisleht originaalina koosoleku juhataja ja protokollija allkirjadega ning volitused ka. Protokolli võid saata digitaalselt allakirjutatuna protokollija ja koosoleku juhataja poolt.

Esimese koosoleku protokollile ja registreerimislehele kirjutab juhatus liige alla, nemad ju koosoleku kokku kutsusid.

Re: Allkirjad - kui palju ja kuhu?

Postitatud: 12 Juun 2012 11:32
Postitas Kytt
Vaat kus lops, meil pole kunagi allkirjastatud registreerimislehte eraldi. See on olnud koos osalejate volitustega ÜK protokolli lisa. Minu arust pole põhikirjas ka juttu sellest, et juhataja ja protokollija peaksid registreerimislehte "autentima" oma allkirjadega. Vastasel juhul peaksid nad seda tegema ka iga volitusega eraldi jne jne. Registreerimislehel olevate allkirjade hulk peab klappima lihtsalt protokolli kantud häälte arvuga. Protokoll on see, millele nõutakse allkirju.

Re: Allkirjad - kui palju ja kuhu?

Postitatud: 12 Juun 2012 13:17
Postitas lasnakas
Protokollil on ainult protokollija ja koosoleku juhataja allkirjad. Osalejate kohta on eraldi registreerimislehed, mis protokolli juures, kus korteri number, KÜ liikme nimi ja allkiri. Kui osavõtja on volitusega, siis peab olema lisaks ka omaniku kirjalik volikiri.
Registris jälgitakse ka konkreetse KÜ põhikirja. Kui seal on kirjas, et üle 50% liikmetest (mitte kohalolijaist) peab olema otsuste poolt, siis kui see 51% kohal ei ole, tee või 10 järgnevat üldkoosolekut, põhikirja järgi kvoorumi puudumisel register midagi ei kinnita.
Mõningatel juhtudel kontrollitakse ka seda, et oleks olemas kirjalik kokkulepe näiteks üht korterit omava 3 omaniku vahel, et kes neist KÜ liige on.

Re: Allkirjad - kui palju ja kuhu?

Postitatud: 12 Juun 2012 14:35
Postitas Kytt
Muuseas, see on sul hea tähelepanek, lasnakas. Mul endal naisega kahe peale korter, koosolekutel käin volitusega. Kuid eraldi kirjalikku kokkulepet, kumb meist KÜ liige on, ei ole üldse vormistanud. Neine on registris kirjas kui laenutaotleja ja mina kui kaaslaenutaotleja (korter ostetud laenuga). Peab selle paberi igaks juhuks ära tegema.