puudulik protokoll

Korteriühistu juhatuse, üldkoosoleku ja teised teemad

Moderaator:Heino

Vasta
Uutma
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:274
Liitunud:12 Aug 2006 03:00
Asukoht:Tallinn, Roopa 12
puudulik protokoll

Postitus Postitas Uutma » 29 Juul 2011 11:24

Meil toimus KÜ üldkoosolek. Kuna ühistus meil mitu maja, siis on vaikiv kokkulepe, et majade siseasjade üle otsustavad ainult konkreetse maja korteriomanikud.
Peale seda kui üldkoosoleku päevakorrapunktid olid läbi arutatud ja otsused vastu võetud, lahkus koosoleku juht ja jäime arutama veel üht oma maja teemat (üldelektri jaotus korterite vahel. soojendame vett nimelt elektriboileriga). Antud teemat päevakorras üldse muidugi polnud esitatud ja üldkoosolekul ei osalenud ka kõiki korteriomanikke.

Paar naabrit lahkus mingil momendil öeldes, et nad on ettepanekuga nõus kui mina nõus olen.
Kuna mind valiti uude juhatusse, siis saadeti minu suureks üllatuseks juhatuse liikmetele protokoll, milles seisab, et ühehäälselt on ettepanek vastu võetud, kuigi tegelikult hääletamist ei toimunud ega kokkulepet ei sõlmitud.

Koosoleku juhil palusin protokollile sellisel kujul mitte alla kirjutada ja tundub, et ta sai asjast aru. Aga mis nüüd edasi teha tuleb? Protokollija keeldub protokolli muutmast.
Ma saan aru, et avalikustatud seda protokolli veel pole. Kuskil oli sätestatud nagu, et avalikustada tuleb 2 nädala jooksul peale koosoleku toimumist. Kas keegi teab kus?


See on kõigest minu arvamus. Teistel võivad olla erinevad arvamused. Vastavalt PS § 146-le mõistab õigust ainult kohus.

MargusT
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:309
Liitunud:17 Juul 2008 02:57
Asukoht:Võru
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: puudulik protokoll

Postitus Postitas MargusT » 29 Juul 2011 13:01

Uutma kirjutas:Kuskil oli sätestatud nagu, et avalikustada tuleb 2 nädala jooksul peale koosoleku toimumist. Kas keegi teab kus?
Jah, selline säte on kirjas Mittetulundusühingute seaduses.

§ 21. Üldkoosoleku läbiviimine
(7) Pärast 14 päeva möödumist üldkoosoleku lõppemisest peab protokoll olema liikmetele kättesaadav. Liikmel on õigus saada üldkoosoleku protokolli või selle osa ärakirja.



Uutma
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:274
Liitunud:12 Aug 2006 03:00
Asukoht:Tallinn, Roopa 12

Re: puudulik protokoll

Postitus Postitas Uutma » 29 Juul 2011 13:42

Aga seadus ei ütle mitte midagi selle kohta, et mis siis juhtub kui see ei ole peale 14 päeva kättesaadav :?

Tehtud otsused on kehtetud? Mis siis juhtub kui see näiteks kolme nädala pärast kättesaadavaks tehakse?


See on kõigest minu arvamus. Teistel võivad olla erinevad arvamused. Vastavalt PS § 146-le mõistab õigust ainult kohus.

Kytt
Revident
Revident
Postitusi:184
Liitunud:19 Juul 2011 23:48
Asukoht:Harjumaa

Re: puudulik protokoll

Postitus Postitas Kytt » 29 Juul 2011 19:15

Hea küsimus tõepoolest.
Meil ongi paljud seadused "võiks, peaks ja tuleks" stiilis. Samas polegi mingeid mehhanisme, mis reguleeriksid nii spetsiifilist ja delikaatset valdkonda nagu faktilise dokumentatsiooni kaaperdamine oma valdusesse.

Ma lihtsalt oletan, et kui nädal või kaks hiljem avaldatakse ning sellest ei sünni KÜ-le otsest materiaalset kahju (eks tõesta), siis ei juhtugi midagi. Mis... meie korteriühistus ei toiminud asjad üldse sinnamaale välja, et üldkoosolekuid ei toimunud 2a järjest, raamatupidaja ei esitanud aastaaruandeid mitu aastat jne jne. Räägi mulle ühest nädalast ja mingist protokollist:)

Teoorias on asi muidugi huvitav. Nimelt on protokollijal võimalik terve ÜK ära nullida - pole ju võimalik temalt kätte saada dokumenti, mis tõestaks, et koosolek üldse toimus. Ainus lahendus, mida mina siin näen, on kasutada elementaarset topeltsüsteemi - kõik dokumendid pildistatakse/kopeeritakse koosoleku lõppedes kohe üle referentsi mõttes. Aga probleem viitab pigem usalduskriisile sel juhul.



Roland66
Haldur
Haldur
Postitusi:826
Liitunud:02 Jaan 2008 19:41
Asukoht:Tallinn, Kohtla-Järve
Kontakt:

Re: puudulik protokoll

Postitus Postitas Roland66 » 29 Juul 2011 22:45

Ega sul muud üle jää, kui pöörduda kohtusse, tunnistajate oleamasolu korral KÜ liikmete üldkoosoleku ebaseadusliku otsuse tühistamise nõudes. Esmalt kirjuta koosoleku protokollijale eriarvamus seoses faktivigadega protokollis. Sa oled juhatuse liige ja kohtusse saad pöörduda kui juh. liige ja isegi riigilõivu maksad KÜ arvelt.

Egas sa esimene õnnetu ole. Tavaliselt lisatakse, et kui ei meeldi, pöördu kohtusse.


www.ekomliit.ee
Kommunismi lõpp kortermajades tulenevalt RIIGIKOHTU TSIVIILKOLLEEGIUMI KOHTUOTSUSEST Eesti Vabariigi nimel Kohtuasja number 3-2-1-146-10 ja 3-2-1-50-11
KÜ - palju toredaid inimesi!
Vox populi vox Dei

Roland66
Haldur
Haldur
Postitusi:826
Liitunud:02 Jaan 2008 19:41
Asukoht:Tallinn, Kohtla-Järve
Kontakt:

Re: puudulik protokoll

Postitus Postitas Roland66 » 29 Juul 2011 22:49

Uutma kirjutas:Koosoleku juhil palusin protokollile sellisel kujul mitte alla kirjutada ja tundub, et ta sai asjast aru. Aga mis nüüd edasi teha tuleb? Protokollija keeldub protokolli muutmast.
Ma saan aru, et avalikustatud seda protokolli veel pole. Kuskil oli sätestatud nagu, et avalikustada tuleb 2 nädala jooksul peale koosoleku toimumist. Kas keegi teab kus?
MTÜS § 21 lg 7 Pärast 14 päeva möödumist üldkoosoleku lõppemisest peab protokoll olema liikmetele kättesaadav. Liikmel on õigus saada üldkoosoleku protokolli või selle osa ärakirja.

Protokolli avalikustamisest ei räägi keegi, protokoll peab olema kättesaadav ja KÜ liikmel on õigus saada protokoll.


www.ekomliit.ee
Kommunismi lõpp kortermajades tulenevalt RIIGIKOHTU TSIVIILKOLLEEGIUMI KOHTUOTSUSEST Eesti Vabariigi nimel Kohtuasja number 3-2-1-146-10 ja 3-2-1-50-11
KÜ - palju toredaid inimesi!
Vox populi vox Dei

Roland66
Haldur
Haldur
Postitusi:826
Liitunud:02 Jaan 2008 19:41
Asukoht:Tallinn, Kohtla-Järve
Kontakt:

Re: puudulik protokoll

Postitus Postitas Roland66 » 29 Juul 2011 22:52

Uutma kirjutas:Aga seadus ei ütle mitte midagi selle kohta, et mis siis juhtub kui see ei ole peale 14 päeva kättesaadav :?

Tehtud otsused on kehtetud? Mis siis juhtub kui see näiteks kolme nädala pärast kättesaadavaks tehakse?
Mitte midagi ei ütle seadus. Kohtusse, seda ütleb seadus.

S.t. sellest hetkest hakkab jooksma kolme kuuline kohtusse pöördumise tähtaeg KÜ koosoleku otsutste tühistamise suhtes. Jõudu!


www.ekomliit.ee
Kommunismi lõpp kortermajades tulenevalt RIIGIKOHTU TSIVIILKOLLEEGIUMI KOHTUOTSUSEST Eesti Vabariigi nimel Kohtuasja number 3-2-1-146-10 ja 3-2-1-50-11
KÜ - palju toredaid inimesi!
Vox populi vox Dei

Uutma
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:274
Liitunud:12 Aug 2006 03:00
Asukoht:Tallinn, Roopa 12

Re: puudulik protokoll

Postitus Postitas Uutma » 30 Juul 2011 01:33

Roland, protokoll on tõend otsusest. Seni kuni kehtivat protokolli pole, ei ole ka tõendit, et üldse mingi otsus tehti -- kohtul ei ole seega mingit alust midagi tühistada, ega isegi mitte otsuse tühisust tuvastada.


See on kõigest minu arvamus. Teistel võivad olla erinevad arvamused. Vastavalt PS § 146-le mõistab õigust ainult kohus.

Vasta