Koosoleku registreerimislehele alla kirjutamata hääletamine

Korteriühistu juhatuse, üldkoosoleku ja teised teemad

Moderaator:Heino

Vasta
ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda
Koosoleku registreerimislehele alla kirjutamata hääletamine

Postitus Postitas ennkippel » 12 Mai 2013 13:20

Teema selline,volitatud isik keeldub koosoleku registreerimislehele alla kirjutamast,aga sõna võtab küll ja hääletab ka.Minu arvamus,et ta võib vabakuulajana koosolekul olla,aga sõna võtta ja hääletada ei tohi.On mul õigus?



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Koosoleku registreerimislehele alla kirjutamata hääletamine

Postitus Postitas pimeloom » 12 Mai 2013 16:51

Eks ta ole selline huvitav probleem.
Seadus ei sätesta, et üldkoosolekul osalemiseks peab volitatu või ka ühistu liige registreerimislehele alla kirjutama.

KÜS ütleb, et Üldkoosolekul võib osaleda ja hääletada korteriühistu liige või tema esindaja, kellele on antud lihtkirjalik volikiri.

MTÜS aga sätestab, et Protokolli lahutamatuks lisaks on üldkoosolekust osavõtnute nimekiri koos igaühe allkirjaga

Seega minu rikutud fantaasiaga mõeldes ta kvoorumi hulka ei lähe aga hääleõigust piirata ei saa.


LIhtsalt hea inimene :P

ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Koosoleku registreerimislehele alla kirjutamata hääletamine

Postitus Postitas ennkippel » 12 Mai 2013 18:06

Seega siis,koosolekust osavõtjaid nagu registreerimislehel 7,aga otsuse poolt hääletab näiteks 8(jama ju).Kes pärast usub,et see nii oli?Järelikult tuleb koosoleku protokollis situatsiooni selgitada.



elektrik
Revident
Revident
Postitusi:181
Liitunud:09 Veebr 2011 10:02
Asukoht:Tallinn

Re: Koosoleku registreerimislehele alla kirjutamata hääletamine

Postitus Postitas elektrik » 13 Mai 2013 09:47

Panete protokolli , et osales üldkoosolekul ja keeldus allkirja panemast .Panete tema esinemise kirja.Hääletas poolt või vastu ja panete tema korteri nr.Teil on ju olemas volikiri.Ka selle lisate protokolli juurde



Vasta