Juhatuse liige volitatud KÜ liikme poolt

Korteriühistu juhatuse, üldkoosoleku ja teised teemad

Moderaator: Heino

Vasta
Natali
Liige
Liige
Postitusi: 91
Liitunud: 14 Okt 2007 19:25
Asukoht: Väike-Maarja

Juhatuse liige volitatud KÜ liikme poolt

Postitus Postitas Natali » 17 Juun 2015 09:03

Lugesin siin ühest teemast, et juhatuse liige, kes pole KÜ liige ei või esindada korteriomanikku üldkoosolekul. Millises seaduses see selline asi kirjas on?

Tegelikult tahtsin küsida seda, et kui juhatuse liige (olgu siis kas ise kü liige või mitte) esindab teist liiget, kas siis ta võib aruande kinnitamise poolt hääletada või mitte? Kui juhatuses olija on ise ka korteriomanik, siis ta ei või.



MargusT
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi: 308
Liitunud: 17 Juul 2008 02:57
Asukoht: Võru
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Juhatuse liige volitatud KÜ liikme poolt

Postitus Postitas MargusT » 17 Juun 2015 11:15

Enne 2009 aasta seadusemuudatust oli tõesti esindusõigus piiratud kitsa ringiga, kus esindajaks võis olla korteriomaniku abikaasa, täisealine perekonnaliige, korteri kaasomanik või teine ühistu liige. Alates 01.07.2009 kehtib esindusõigust puudutav sõnastus järgnevalt: " KÜS § 101. Osalemine üldkoosolekul.
Üldkoosolekul võib osaleda ja hääletada korteriühistu liige või tema esindaja, kellele on antud lihtkirjalik volikiri. Põhikirjaga ei või piirata korteriühistu liikme õigust esindaja määramiseks. Põhikirjaga võib määrata sama isiku poolt esindatavate korteriühistu liikmete ülemmäära."
Siit leiad kõigile püstitatud küsimustele vastused. Täiendavate esindusküsimuste korral uuri Tsiviilseadustiku üldosa seadust.



Vasta