Koosolek ja hääletamine.

Korteriühistu juhatuse, üldkoosoleku ja teised teemad

Moderaator:Heino

Eike36
Üüriline
Üüriline
Postitusi:5
Liitunud:01 Sept 2010 19:25
Asukoht:Ida-Virumaa
Re: Koosolek ja hääletamine.

Postitus Postitas Eike36 » 18 Sept 2010 12:10

KÜ üldkoosolek toimus ära. Ühe päevakorra punktina arutati (meie) rõdu kinni ehitamist. Kohal olid enamus korteriomanikud. Peale ühe inimnese polnud keegi vastu, et rõdu kinni ehitati. Tõstatati küsimus, et kas kandev sein on alles? Ja kui üks rõdu kinni on ehitatud, kas siis peavad ülejaanud ka seda tegema. Kandev sein on alles ja otsustati, et teised ei pea rõdusid kinni ehitama.
Ehitusjärelvalvega tegelev inimene käis ehitusjärelvalvet tegemas ja ütles, et kandev sein on alles ja kõik on korras.
Kuidas nüüd koostada (KÜ protokollile lisaks) vastav paber ja võtta kohalkäinud inimeste poolt/vastu allkirjad, et see siis valda viia ja näidata, et antud küsimuses saadi 50+1 poolthäält ja inimesi ei häiri, et rõdu kinni ehitasime ?



rubenovich
Üüriline
Üüriline
Postitusi:17
Liitunud:20 Mär 2011 09:51
Asukoht:Keila vald

Re: Koosolek ja hääletamine.

Postitus Postitas rubenovich » 10 Mär 2012 14:12

pimeloom kirjutas:Lugupeetud leammj. Oled viimasel ajal usinasti sõna võtma hakanud. Sinust on tihti raske aru saada ja sellest postitusest ei saa kohe üldse aru.
Milline seadus keelab KÜ juhatuse liikmel olla üldkoosolekul kellegi poolt volitatuna? Loomulikult peab juhatuse liige sel juhul ikka KÜ liige olema. Milline seadus keelab KÜ liikmetest juhatuse liikmeid lugemast üldkoosoleku kvoorumi hulka?
Äratan ellu vana teema.
Küsimus lähtuvalt pimelooma postitusest:
Miks peaks olema volitatav KÜ liige? Kas ma ei või siis ennast esindama volitada mõnd juristi? MTÜS § 21 lg 5 ei ole öeldud, et esindaja peaks olema MTÜ liige. On öeldud, et koosolekul saab osaleda ja hääletada MTÜ liige, kes võib volitada lihtkirjaliku volituse alusel seda tegema ka kedagi teist.

Teine küsimus hääletamisest taandamise kohta.
Päevakorrapunkt: Majandusaasta aruande kinnitamine.
Selge see, et juhatuse liikmed selle otsuse korral taandavad ennast hääletusest, aga kui juhatuse liikmel on volitus esindada teist liiget, kas siis tema eest võib hääletada?

Tervitades,
Rubenovich



Roland66
Haldur
Haldur
Postitusi:826
Liitunud:02 Jaan 2008 19:41
Asukoht:Tallinn, Kohtla-Järve
Kontakt:

Re: Koosolek ja hääletamine.

Postitus Postitas Roland66 » 10 Mär 2012 16:42

2009 muutus MTÜS ja KÜS, siis lubati koosolekul esindama ainult KÜ liiget, peale 2009 a selline piirang kaotati, ning sinu esindaja valikule enam piiranguid ei seata. Piirang säilib esindaja suhtes, kus KÜ põhikirjaga võib määrata esintatavate isikute piirarvu.

Kui juhatuse liige esindab koosolekul kedagi, siis ta esindab nimelt esintatavat, kes talle volituse andis, ning hääletamisel ei seata piire. Volitus on õiguste kogum, mille volitaja annab enda esindamiseks ja hääletamiseks. Volituse välja andja võib volitatava õigusi piirata, määratledes kas nimetatud küsimuse poolt või vastu hääletada.


www.ekomliit.ee
Kommunismi lõpp kortermajades tulenevalt RIIGIKOHTU TSIVIILKOLLEEGIUMI KOHTUOTSUSEST Eesti Vabariigi nimel Kohtuasja number 3-2-1-146-10 ja 3-2-1-50-11
KÜ - palju toredaid inimesi!
Vox populi vox Dei

pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Koosolek ja hääletamine.

Postitus Postitas pimeloom » 10 Mär 2012 19:22

rubenovich kirjutas: Äratan ellu vana teema.
Küsimus lähtuvalt pimelooma postitusest:
Miks peaks olema volitatav KÜ liige? Kas ma ei või siis ennast esindama volitada mõnd juristi? MTÜS § 21 lg 5 ei ole öeldud, et esindaja peaks olema MTÜ liige. On öeldud, et koosolekul saab osaleda ja hääletada MTÜ liige, kes võib volitada lihtkirjaliku volituse alusel seda tegema ka kedagi teist.
Minu postitus, mida Sa tsiteerisid, on viis aastat vana. Vahepeal on seadus muutunud.
Teine küsimus hääletamisest taandamise kohta.
Päevakorrapunkt: Majandusaasta aruande kinnitamine.
Selge see, et juhatuse liikmed selle otsuse korral taandavad ennast hääletusest, aga kui juhatuse liikmel on volitus esindada teist liiget, kas siis tema eest võib hääletada?

Tervitades,
Rubenovich
Miks ei või juhatuse liige hääletada majandusaasta aruande kinnitamisel? Milline seadus seda piirab?



rubenovich
Üüriline
Üüriline
Postitusi:17
Liitunud:20 Mär 2011 09:51
Asukoht:Keila vald

Re: Koosolek ja hääletamine.

Postitus Postitas rubenovich » 12 Mär 2012 10:15

Esiteks tänan Rolandit ja Pimelooma vastuste eest.

Pimelooma küsimusele vastuseks. Minu meelest keelab juhatusel majandusaasta aruande kinnitamise hääletusel osaleda MTÜS § 22 lõige 4.

§ 22. Üldkoosoleku otsus
(4) Igal mittetulundusühingu liikmel on üks hääl. Liige ei või hääletada, kui otsustatakse tema vabastamist kohustusest või vastutusest, liikme ja mittetulundusühingu vahel tehingu tegemist või liikmega õigusvaidluse pidamist ning selles tehingus või õigusvaidluses mittetulundusühingu esindaja määramist või küsimusi, mis puudutavad liikme või tema esindaja juhatuse või muu organi liikmena tegutsemise kontrollimist või hindamist. Esindatuse määramisel selle liikme hääli ei arvestata.

Minu meelest on majandusaasta aruande heakskiitmine hinnangu andmine (hindamine) ühistu juhatuse tegevusele. Võib-olla ma eksin. Palun kommenteerige.



Kasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi:760
Liitunud:21 Mär 2006 02:00
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Koosolek ja hääletamine.

Postitus Postitas ergon » 12 Mär 2012 11:49

Majandusaasta aruanne ei ole kohe mitte hinnangu andmine juhatusele vaid see on finantsaruanne, mis näitab ühistu finantsolukorda aastalaõpu seisuga.



rubenovich
Üüriline
Üüriline
Postitusi:17
Liitunud:20 Mär 2011 09:51
Asukoht:Keila vald

Re: Koosolek ja hääletamine.

Postitus Postitas rubenovich » 12 Mär 2012 12:12

Tänan, ergon.

Filosofeeriks edasi...
Mina olen nii aru saanud, et
- koostatakse majandustegevuse aastakava(eelarve) ning kinnitatakse see üldkoosoleku poolt;
- juhatuse kohustus on viia majandustegevuse aastakava ellu
- koostatakse majandusaasta aruanne, mis peegeldab eelarve elluviimist (juhatuse kohustuste täitmist).

Kui aastaaruanne ei kinnitata, siis põhjuste eest vastutab juhatus.
Finantsseis ja bilansiaruanne, mis ühsitu finantsseisu näitab, on vaid üks osa aastaaruandest.
Tegevusaruanne on minu meelest otsene juhatuse tegevust ja majandustegevuse aastakava täitmist kirjeldav osa aastaaaruandes.



Kasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi:760
Liitunud:21 Mär 2006 02:00
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Koosolek ja hääletamine.

Postitus Postitas ergon » 12 Mär 2012 12:58

hinnanguid saab juhatuse tööle aasta ringi anda aga majandusaasta aruanne eelkõige finantsaruanne mille kinnitab üldkoosolek. Üldkoosleolekul osalevad kü liikmed ja nad võivad ka samal ajal olla juhatuse liikmed.

http://www.aktiva.ee/12951/Majandusaast ... ff888d46eb



Vasta