Hansa REM / kuidas katkestada lepingut?

Probleemid ja teised teemad, mis on seotud haldusfirmadega

Moderaator: Heino

Vasta
antsh
Üüriline
Üüriline
Postitusi: 16
Liitunud: 15 Juun 2011 12:03
Asukoht: Tallinn

Hansa REM / kuidas katkestada lepingut?

Postitus Postitas antsh » 25 Aug 2011 09:56

Tere,

Hansa REM on meil peaegu 5 aastat haldab maja ja mitte midagi ei ole tehtud sel perioodil, haldurit on laisk ja kõik nõutud aruannet nad kunagi ei antud.

Otsustasime nendega leppingut katkestada. Meil on korteriomanikke ühisus, tegime üldise koosoleku koos haldus firma halduritega, andsime soov katkestada leppingut sest ei ole rahul nende teenusega, protokoolisime, ja leppisime kokku et pärast 2 kuud Hansa REM lõppeb meie tööd. Nüüd 2 kuud on läinud, leidsime uue haldus firmat ja kui need läksid Hansa REMile dokumendid võtma -> Hansa REM ütles et nad meid ei anna, sest meie maja ei ole teinud avaldust et tahame katkestada leppingut.

Kas üldise koosoleku otsus ei ole piisav ja koosoleku juhatas haldus firma haldur?Kasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi: 757
Liitunud: 21 Mär 2006 02:00
Asukoht: Tallinn

Re: Hansa REM / kuidas katkestada lepingut?

Postitus Postitas ergon » 25 Aug 2011 12:58

Tavaliselt on lepingus kirjeldatud selle lõpetamise viis ja vorm.Roland66
Haldur
Haldur
Postitusi: 826
Liitunud: 02 Jaan 2008 19:41
Asukoht: Tallinn, Kohtla-Järve
Kontakt:

Re: Hansa REM / kuidas katkestada lepingut?

Postitus Postitas Roland66 » 25 Aug 2011 19:00

Sinu haldaja kasutab JOKK süsteemi, kuna sul puudub dokumentaalne tõestus koosoleku otsuse üleandmise kohta või, et nad on mingil muul viisil saanud teada korteriomanike ühisuse otsusest. Otuse oleks sa pidanud allkirja vastu üle andma. On muidugi muid võimalusi haldajaga tegelemiseks, kuid sinu uus haldaja ei paista targem olevat.


www.ekomliit.ee
Kommunismi lõpp kortermajades tulenevalt RIIGIKOHTU TSIVIILKOLLEEGIUMI KOHTUOTSUSEST Eesti Vabariigi nimel Kohtuasja number 3-2-1-146-10 ja 3-2-1-50-11
KÜ - palju toredaid inimesi!
Vox populi vox Dei

antsh
Üüriline
Üüriline
Postitusi: 16
Liitunud: 15 Juun 2011 12:03
Asukoht: Tallinn

Re: Hansa REM / kuidas katkestada lepingut?

Postitus Postitas antsh » 27 Veebr 2012 15:19

Tahaks postida siia vestlus mis toimus minu ja kasutaja "mersine" vahel, las inimesed teavad kes on Hansa REM ja nende juht Vello Mäesepp.

mersine:
"Mina elan Viimsis Tammepollu teel. Meil on jargmisel nadalal maja kordus uldkoosolek, kus otsustatakse, kas luuakse uhistu voi mitte ja kas jatkame Hansa Remiga voi valime kedagi uut.
Ma ei tea mis saab nuud sellest, et 27.01 pidi saama tais 5-aastane valitsusaeg. Samal paeval oli esmane uldkoosolek, mis ei olnud otsustusvoimeline. Kas nuud leping pikenes automaatselt 1 aasta vorra voi mitte? Kui majanoukogu tegi ettepaneku teha esmane koosolek 12.01, siis haldur keeldus sellest, sest tema oli kindel, et 51% elanikest tuleb koosolekule. Ja maaras esmase koosoleku 27.01, mis oli reedene paev! See on ju teada, et reedeti soidavad koik ara ja koosolekule ei tule praktiliselt kedagi. Ja otseloomulikult tuli haldur koosolekule ette valmistamata.
Hansa Rem juhataja V.Maesepp utles suvel, et tal on meie majast korini ja ei teha meiega enam mingit tegemist teha. Aga miks nad siis meid minema ei lase? Ja vaitis, et ainult meie maja viriseb ja ei ole rahul, koik teised majad on vaga rahul nendega ja mitte uhelgi teisel majal ei ole probleeme. Nagu ma naen, siis see ei ole ikka nii.
Ausalt, olukord on vaga nutune. Enda moistus saab siikohal juba otsa."

antsh:
"Meil oli niimodi, et uldkoosolekul tegime otsus et Hansa REMiga me tahame nendega katkestada suhted, sest elanikud ei ole rahul nende haldusega ja siis Hansa REM utles: "ok, leidke uus firma ja parast 2 kuud me anname temale kõik dokumendid". 2 kuus on lainud, leidsime firmat ja Hansa REM nuud utleb et me ei anna dokumendid sest me ei teinud "avaldust" et me soovime nendega katkestada suhted ja mitte midagi ei anna teisele firmale.\ Seda firmat ma paneks musta nimekirja koos Vello Maeseppiga, et keegi ei teeks nendega tood."lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi: 696
Liitunud: 18 Mai 2008 16:01
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Hansa REM / kuidas katkestada lepingut?

Postitus Postitas lasnakas » 27 Veebr 2012 20:39

Keegi samanimeline juhtis kunagi BREM-i.
Hämmastav on see, et ootate oma nö. vihavaenlaselt Teie ootustele vastava üldkoosoleku korraldamist. See on ulme!
Tahate oma majas midagi muuta, siis peate ise asja algatajaks olema või laskma asju korraldama Teile sobiva uue haldusfirma esindajad, kes oskavad asju seaduslikult ajada ja dokumente korrektselt vormistada.volvo
Liige
Liige
Postitusi: 78
Liitunud: 10 Apr 2009 22:07
Asukoht: tallinn

Re: Hansa REM / kuidas katkestada lepingut?

Postitus Postitas volvo » 27 Veebr 2012 21:42

antsh kirjutas:Ausalt, olukord on vaga nutune. Enda moistus saab siikohal juba otsa."

antsh:
"Meil oli niimodi, et uldkoosolekul tegime otsus et Hansa REMiga me tahame nendega katkestada suhted, sest elanikud ei ole rahul nende haldusega ja siis Hansa REM utles: "ok, leidke uus firma ja parast 2 kuud me anname temale kõik dokumendid". 2 kuus on lainud, leidsime firmat ja Hansa REM nuud utleb et me ei anna dokumendid sest me ei teinud "avaldust" et me soovime nendega katkestada suhted ja mitte midagi ei anna teisele firmale.\ Seda firmat ma paneks musta nimekirja koos Vello Maeseppiga, et keegi ei teeks nendega tood."
Kui asi nutune, siis tuleb nutta, peale seda on pea selge ja saab ka asjaga tegeleda. Olen ise haldusfirma alt ära tuleku kadalipu läbi teinud.
Esmalt juhatus koostagu lepingu ülesütlemise avaldus, saatku see e-mailile ja paberkandjal tähitud postiga. Kui uus haldaja leitud siis istuge halduriga maha ja pange dokumentide ülevõtmiseks plaan paika. 2 kuud peate nende teenust ära kannatama, kuid dokumendid on juhatusel võimalik varem kätte saada. Dokumentidele ligipääsu takistada neil õigust ei ole. Dokumentide ülevõtmiseks oleks hea moodustada 2-3 liikmeline komision ja kõik ülevõetavad dokumendid tuleb aktis fikseerida ja see allkirjastada kahepoolselt

Selle firma käes on olnud Tammeõue 1, 3 ja 7 . Hetkel Tammeõue 7 Linna Halduse hallata. Võiksite uurida naaberühistu rahulolu Hansa Rem/ Viimsi Valduste halduse osas ja koos selle firma alt ära minekut. Selline tegevus paneb juba ühe firma omaniku mõtlema, kui leib laualt ära võetakse.antsh
Üüriline
Üüriline
Postitusi: 16
Liitunud: 15 Juun 2011 12:03
Asukoht: Tallinn

Re: Hansa REM / kuidas katkestada lepingut?

Postitus Postitas antsh » 28 Veebr 2012 10:50

Enne me ei saanud teha KÜ: pool maja oli tühi ja omanik pankrotis, ei olnud 51% KÜ loomiseks. Nüüd KÜ tehtud, juba ootame dokumendid Hansa REMist, ehk siis nendega probleem on lahendatud.Vasta