Kõiki vaimselt terroriseeriv kodanik ja mida sellisega teha

Tahad kurta oma head või halba saatust või on mingi muu probleem? Aga palun.

Moderaator: Heino

Vasta
Fucs
Üüriline
Üüriline
Postitusi: 42
Liitunud: 29 Jaan 2009 17:13
Asukoht: Virumaa

Kõiki vaimselt terroriseeriv kodanik ja mida sellisega teha

Postitus Postitas Fucs » 06 Nov 2012 09:56

Jutt saab pikk, kuigi üritan lühendada seda nii palju kui saan.

Üle öö tekkinud kummaline olukord.
Nimelt omandas ühistus korteri kodanik, kes käitub enam kui kummaliselt (hoiduksin siinkohal teadlikult meditsiinilistest terminitest, kuna ei ole meditsiinitöötaja ja ei ole pädev kodaniku vaimsele tervisele diagnoosi panema). Põhimõtteliselt on ta esimeste kuudega, mil ta on olnud korteriühistu liige, keeranud "kõrvade peale" kogu ühistu. Trepikojas kus ta elab, on ta ajanud hulluks juhatuse liikmest trepikoja vanema, kes nõuab nüüd, et teda vabastataks juhatusest ja trepikoja vanema kohustustest, sest ei suuda enam taluda proua vaimset terrorit (käib hommikust õhtuni tema ukse taga). Samasuguse avaldusega esines ühistu raamatupidaja. Juba esimestel päevadel jõudis ta minna maja hoovis lambist konflikti ühe teise trepikoja vanemaga. Naaberkorteri omanik peidab ennast, sest kardab temaga kohtuda (hakkas tema elu organiseerima). Minu, kui ühistu juhatuse esimehe, on ta suutnud metoodiliselt sõna otseses mõttes vaimselt terroriseerides, viia endast nii välja, et ma ei suuda enam oma põhitööd korralikult teha. Kui mind ei ole kätte saada KOHE, siis terroriseerib kodanik minu pereliikmeid.

Milles seisneb see terror?
Seda, mis toimub, ei saa kõike siia kirja panna, sest nagu ütles kunagi M.Laar "internetis saab ruum otsa". Põhimõtteliselt seisneb terror pidevas helistamises, ukse taga käimises, sõimamises, karjumises, süüdistamises. Kusjuures mitte keegi ei saa aru, mis põhjustel. Küsimuse peale, milles on probleem saab vastuse, et kõik on valetajad, vargad, pätid ja kõik on vale. Mis asi on vale, jääb arusaamatuks. Tema küsimustele suuliselt vastata ei ole võimalik, kuna ta ei suuda kuulata, vaid esitab küsimuse küsimuse järel.
Tema kõnemaneer on "default" ründav, tänitav ja halvustav.

Näide viimasest vestlusest:
Proua: Miks ühistu maksab koristajale kõnnitee korrashoiu eest kui see ei ole meie territoorium!!?
Mina: Seadus nõuab, et .....
Proua: Milline seadus!!?
Mina: .... et kinnistuga piirnevad tänavad ....
Proua: Kes Teile seda ütles?!
Mina: .... tuleb korras hoida piirneva kinnistu omanikul.
Proua: Ma küsin, mis seadus? Kust te sellist asja võtate?!!
Mina: Linnavalitsus on kehtestanud....
Proua: Nii, kes konkreetselt!? Kes linnavalitsuses konkreetselt? Kellega Te seal asju ajasite!?!
Mina: .... on kehtestanud heakorra eeskirjad, kus seda nõutakse.
Proua: Ärge ajage jama mulle! Kas peate mind lolliks või!?
Mina: Ei pea. Lugege neid eeskirju.
Proua: Miks te andsite linnale selle kõnnitee ära!?
Mina: Ei ole andnud.
Proua: Kuidas see siis linna oma saab olla!?
Mina: Kogu aeg on olnud.
Proua: Ärge ajage jama! Mis te valetate mulle! Öelge, kelle juures Te asju ajasite?!

jne lõputult.

No me algul proovisime viisakalt ja rahulikult temaga asju ajada. Meil on korralik kodulehekülg, kus kõik dokumendid liikmetele kätte saadavad. Küsisime, kas proual on võimalik internetti kasutada. Oli. Andsime talle paroolid ja palusime ennast uue ühistu liikmena kõigepealt meie tegemistega kurssi viia, sest ühistu eksisteerib 1995 aastast alates ja juhatus ei jõua kõike suuliselt või kirjalikult talle ette kanda.

0 emotsiooni. Käib mööda maja ja räuskab, et kõik on valetajad ja vargad.

Edasi ütlesin talle, et meie ei saa aru, mida proua tahab ja palun kõik küsimused ja nõudmised esitada juhatusele kirjalikult. Siis me vastame ka kirjalikult ja küsimused saavad vastused. Aga see, et ma korduvalt nõuan temalt kirjalikku pöördumist ajab ta kummalisel kombel täielikult marru. Seepeale ta sõna otseses mõttes röögib vastuseks, et "mul on muud meetodid Teiega asjade ajamiseks ja mina ei hakka mingeid kirju kirjutama"!!!

Edasi üritasime teda ignoreerida, kuniks proua võtab kätte ja paneb ametlikult paberile, mis talle konkreetselt ei meeldi ja mida ta üldse tahab, sest meile peavad jääma lõppude lõpuks dokumendid selle kohta, mismoodi me prouaga asju oleme ajanud ja mitte keegi ei saa aru, milles üldse on probleem. See viis selleni, et proua tuleb hommikul kell 8 ukse taha ja unustab ennast uksekella nupu külge, kui talle ei vasta. Edasi hakkab ta kõigile helistama, aga tema monoloogid telefonis on minimaalselt poole tunnised ja ta ei lase küsimustele vastata ega midagi vahele ütelda.

Võtsin siis kätte, ja leppisin kokku personaalse aja tema jaoks, ning läksin tema juurde teda ära kuulama. Kolme tunni jooksul, mis ma seal istusin, ei jõudnud me kusagile, sest proua ei suuda püsida teemas. Ikka valgub jutt laiali tema koerale, surnud abikaasale, mingitele muudele asjadele.
Kõik öeldu keerab peapeale või ei saa lihtsalt aru, mida talle räägitakse.
Vestluse käigus tunnistas ta ise, et viimasel aastal on teda tabanud mitu "hirmsat sündmust" (üks millest aru sain, oli abikaasa surm) ja tema viibis aasta otsa "mustas augus" ning nüüd juba hakkab välja tulema. Ma küsisin, et räägime nüüd ikka ühistust ja millised on Teie probleemid ühistus? No ühistus on kõik vale. Põhikiri on vale (panime talle paberkandjal posti). Hoolduskulude korjamine on vale (korjame valesti). Juhatus ei ole pädev ja on liiga suur (meil on 9 liikmeline juhatus - kõik trepikoja vanemad + juhatuse esimees). Revisjonikomisjon ei ole pädev. Üldkoosolekute pidamine on naljanumber (proua ei ole viibinud veel ühelgi üldkoosolekul ega tutvunud ühegi üldkoosoleku protokolliga). Eelmise aasta majandusaaasta aruanne on vale (proua on endine riigikontrolli töötaja (nüüd pensionil) ja ilmselt raamatupidamise haridusega, ning arvab lambist teadvat, et kogu raamatupidamine on meil vale).
Trepikoja vanem ei ole pädev, sest on kõigest maastikuarhitekt. Juhatus on teinud hämaraid tehinguid Linnavalitsusega (sonib mingist müstilisest maadevahetusest ja mingite kõnniteede ära andmisest). jne jne.

Ta on "hulluks ajanud" juba ka Linnavalitsuse ametnikud. Ja mitte ainult ühistu küsimustes, sest ta on laia haardega ja ajab mingeid muid "projekte" (nagu ta ise ütleb) ja loob korra majja lisaks ühistule ka Linnavalitsuses! Lubab panna ajalehte, saata kaela revidendid, televisiooni, maksuameti. No meil muidugi selles suhtes ükskõik, et saatku, aga milline närvi ja ajakulu selle seebiooperiga kaasneb enne, kui ka kõik teised saavad aru, kellega on tegemist. Juba praegu käivad inimesed mööda seina ääri, et jumala eest mitte prouaga kokku saada, mis ei ole mitte normaalne olukord. Endine normaalne hästi toimiv ühistu on muutunud lühikese ajaga ehtsaks hullumajaks.

No mida sellise kodanikuga peale hakata? Kuidas käituda?

Võtsime ühendust ka proua lähedastega, et uurida, ega proua vaimsele tervisele pole pandud mõnda meditsiinilist diagnoosi. Ei ole. Lähedased tunnistavad, et tegemist on probleemse inimesega ja soovitavad teda ignoreerida. Korteri meie majja ja teise linna, ostsid nad ka lisaks muudele aspektidele selleks, et ise temast veidi kaugemal olla. Nii ütles kõige lähedasem inimene.lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi: 700
Liitunud: 18 Mai 2008 16:01
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Kõiki vaimselt terroriseeriv kodanik ja mida sellisega

Postitus Postitas lasnakas » 06 Nov 2012 12:22

"See viis selleni, et proua tuleb hommikul kell 8 ukse taha ja unustab ennast uksekella nupu külge, kui talle ei vasta. Edasi hakkab ta kõigile helistama, aga tema monoloogid telefonis on minimaalselt poole tunnised ja ta ei lase küsimustele vastata ega midagi vahele ütelda."

Selliseid kõrgeltharitud üleõppinud hulle leidub rohkem kui arvata võiks. Ainus võimalus on neid ignoreerida, kuniks leiab uued ohvrid. Juhatuse liikmed ei pea olema 24H kohal. Selliste probleemsete inimeste jaoks võtke üldkoosolekul vastu otsus kuidas ja millal juhatuse poole pöörduda, näiteks kord kuus või ainult kirjalikult ja kirjalikult ka vastatakse. Juhatus vastutab raamatupidamise õigsuse eest ja iga KÜ lihtliige ei pea raamatupidajat tülitama, kui see otseselt just tema korteri arvet ei puuduta.
Lihtsaim lahendus oleks kokku kutsuda KÜ üldkoosolek näiteks kodukorra muutmiseks ja seal siis kõik sellest probleemsest tegelasest lähtuvalt dokumenteerida ning paika panna KÜ asjaajamise kord. Kui pahalane hakkab kedagi väljaspool aega ja kohta terroriseerima, kutsuge politsei. Tallinnas on MuPo ja teeb probleemsete KÜ liikmete osas päris head tööd. Teised inimesed ei pea kannatama probleemsete naabrite pärast.Fucs
Üüriline
Üüriline
Postitusi: 42
Liitunud: 29 Jaan 2009 17:13
Asukoht: Virumaa

Re: Kõiki vaimselt terroriseeriv kodanik ja mida sellisega teha

Postitus Postitas Fucs » 06 Nov 2012 14:38

Kõik õige. Meil on olemas kehtestatud kord, kuidas juhul kui midagi nõutakse või millegi üle kaevatakse, peab asju ajama. Loomulikult tuleb kirjalikult esitada ametlik kaebus või päring ja siis kas juhatuse esimees (kui vastamine on tema pädevuses) või juhatus vastab. See on ka ilusasti välja trükitud ja prouale edastatud.

Meil on normaalne ühistu ja ma olen ka normaalseks pidanud, et kui midagi juhtub või kellelgi on mingi tõsine häda, siis võib inimene mulle 24/7 põhimõtteliselt helistada või ka ukse taha tulla ja me lahendame probleemid. Seepärast ma alguses ka inimlikult püüdsin prouaga suhelda, kuniks pärast kolmandat katset saabus selgus, et temaga ei ole võimalik normaalselt suhelda. Nüüd nõuamegi, et ta esitaks oma nägemused kirjalikult ja allkirjastatult juhatusele. Tema vastus on ülal kirjas. Ja see ei takista teda jätkuvalt inimesi terroriseerimast. Ma ei tea, kas minna lausa kohtu kaudu nõudma talle med.ekspertiisi või siis lähenemiskeeldu? Aga ma pole ainus, kellel seda keeldu vaja oleks :)

No ma olen 12 ja poole aasta jooksul juhatuse liikmena näinud ühistus igasuguseid inimesi. Keerulisi ja vähem keerulisi. Meil on olnud paberitega hulle, kelle raviarstidega saanud suhelda jms. Kõikidega oleme saanud normaalselt suheldud ja asjad selgeks räägitud. Aga see kodanik on midagi tõeliselt erilist. Muidu ma ei kirjutaks siia.

Üldkoosoleku teeme nagunii aga mitte enne järgmist aastat, sest ainult selle proua personaalküsimuses üldkoosolekuid pidada ja rahvast kokku saada ei tundu hetkel eriti mõistlik. Samas ei saa ka üldkoosolek midagi sellise kodanikuga ette võtta ega temaga midagi teha. Siin ilmselt siiski vajalik mingite teiste instantside poole pöörduda?

Viimane seik siis prouaga (rääkis ühistu lihtliige, kes tuli ise minu juurde pärast seda, kui nägi tänaval, kuidas proua minu peale karjus), mis küll ei puuduta ühistut aga näitab üht-teist siiski. Proua läks marketisse, võttis kassa juurest ajalehe ja sättis ennast siis seda lugema. Kui ta oli mingi aeg seda rahulikult seal lugenud, siis astus juurde turvamees ja tegi märkuse "see ei ole raamatukogu", mille peale läks marketis lahti triangel. Proua nõudis juhatajat ja ei tea keda veel. Lõpuks oli kassa juures konsiilium koos, juhataja, turvamees, veel keegi ja proua, kes võttis nad kõik ükshaaval kõval häälel läbi.

:DKasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi: 760
Liitunud: 21 Mär 2006 02:00
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Kõiki vaimselt terroriseeriv kodanik ja mida sellisega teha

Postitus Postitas ergon » 09 Nov 2012 12:38

Lihtne: loomamoodi käituvatega tulen käituda nagu loomadega.elektrik
Revident
Revident
Postitusi: 181
Liitunud: 09 Veebr 2011 10:02
Asukoht: Tallinn

Re: Kõiki vaimselt terroriseeriv kodanik ja mida sellisega teha

Postitus Postitas elektrik » 10 Nov 2012 10:45

Ega see kerge ei ole. Proovi temaga kusagil nii kohtuda . Jooge tass teed või kohvi. Rääkige maast ja ilmast. Võibolla siis ta muutub teiseks teie suhtes. Nii nagu on olemas vene keeles
Klin klinom võibajetsja,.
Ega psühhoterror on ka tegelikult ohtlik.
Nii on ka narkomanidega. Ühed on agressiivsed ja teised passiivsed . Ühega saad vestelda teisega ei. Nii on ka vaimse puudega inimesed. Ühega saad vestelda ja ta ei ole su vastu pahatahtlik
Kuid teil on agressiivne.
Temaga polegi mõtet üldse ühistu teemal vestelda. See on teie närvide kulu.
Temaga tuleb vestelda milline on täna ilm, millega tegeleb, Kuidas on lood tervisega.
Ergon kirjutab , et loomadega vestle looma moodi.
Nii ongi. Proovige looma silitada vastu karva. Mis siis juhtub. Ikka tuleb silitada karva suunas.
Hea näide on kass.
Tehke kassile liiga , mis saab.
Või siis verekoerad. Proovige neile teha liiga. kui nad on veel kutsikad. Kui on täiskasvanud. Maksavad teile kätte.
Nii , et selle teie terroriga tuleb nii ka toimida.
Muud soovitust ei ole.Kasutaja avatar
Thom
Revident
Revident
Postitusi: 170
Liitunud: 01 Veebr 2008 20:22
Asukoht: Tallinn

Re: Kõiki vaimselt terroriseeriv kodanik ja mida sellisega teha

Postitus Postitas Thom » 12 Nov 2012 12:45

Eks neid frukte leidub igal poole. Õnneks enda majas nii hulluks pole asi läinud. KÜ suurim võlgnik on ka vanatädi, kellega on suht võimatu sel teemal rääkida, aga asi ei ole läinud sõimuni. Pigem minu konkreetsete küsimuste peale on jutt läinud koguaeg selleni, kuidas tema on erudeeritud inimene ja kuulab raadiot ja loeb lehti ja seal kirjutatakse, kuidas asjad lähevad järjest halvemaks jne jne.
See on nüüd viinud nii kaugele, et ma ei tüütagi teda enam. Võlg õnneks püsib enamvähem samal tasemel (natuke küll koguaeg suureneb).

Teine on üks vene onu, kellel on oma teooria KÜ seaduste kohta ja iga nädal on mul temaga arutelusid/vaidlusi, kas raamatupidamiskulude jagamine m2 peale on õiglane (ehk miks 3 toaline maksab rohkem, kui 2 toaline) või kas nt. teise üldkoosoleku 20 inimest võivad ikka 90 korteri eest otsuseid vastu võtta.
Onul on tehtud paberi peal (!) 6 aasta kohta kõik oma nägemusel arvutused ja koguaeg ähvardab, et mingi hetk kaebab asja ikkagi kohtusse, sest temale on ülekohut tehtud.
Käisime isegi temaga EKYLi juristi juures, aga loomulikult seadis ta pärast selle inimese pädevuse kahtluse alla, kuna tema teooriad ei saanud seal kinnitust.

Ehk alguses nagu proovid diskussiooni aretada, aga lõpuks on asi piirdunud vältimise või kaasanoogutamisega (samal ajal omi mõtteid mõeldes).elektrik
Revident
Revident
Postitusi: 181
Liitunud: 09 Veebr 2011 10:02
Asukoht: Tallinn

Re: Kõiki vaimselt terroriseeriv kodanik ja mida sellisega teha

Postitus Postitas elektrik » 14 Nov 2012 09:44

Jah ega issanda maailm on suur .
Ühes majas terroriseerib vana , kus tõestab , et soojasõlme elektri peab kinni maksma Tallinna Küte .Fassaadi renoveerimisel peab olema makse korterilt . Või siis fassaadi m2 .Nurga korterid on siis sellisel juhul kõige suurema maksukoormusega. Sisekorterid on väiksema koormusega. Samuti käib igalpool kaebamas , et ühistu teeb sohki. Üldvesi peab kinni maksma Tallinna Vesi .
Või siis selline asi , et olles juhatuse liige , käib ja tõestab kuidas haldusteenust osutav isik varastab . Talle on püütud selgeks teha , et selle eest vastutad ju sina , mitte haldur. Ta ei ole ühtegi lepingut näinud .Kuhugi pole oma allkirja andnud. Kuid kõik lepingud on tema poolt allkirjastaud. Nüüd ta enam ei ole juhatuse liige . Ta ei saa aru , et % mida makstakse läbi laenu , läheb panka. Tema käib ja tõestab , et selle saab haldur.
Et siin me võime kõik kirjutada oma muresi. Kuid nii kaua , kuni valitakse juhatusse ebakompententsed liikmed. Midagi siin ei muutu
Juhatuse liige mõnedes majades ei oma peale keskkooli midagi. On läbinud kursused , Kandideerides tõestab , et omab rakenduskõrgharidust .- Kuid majandamisest ei ole tal üldse aimugi.
Et selliseid isikuid jätkub siin meie ühistegevuses.
Prügi on korterilt , remont korterilt .Kõik tahetakse panna läbi üldkoosoleku otsuse korteri põhiselt . Olgu ta siis ühetoaline või 4 toaline . Olgu korteris 10 inimest või 1 inimene. Vaatame , milline saab olema uus seadus.
Ühes ühistus oli juhatuse liige , kes kogus vett vannitoas . Korter on niiske . Käib ja ka igalpool kaebab , et ühistu on süüdi , et tema klorter hallitab. Kutsus kohale komisjoni.Mingi aeg ta ei kogunud vett . Siis tema korteri niiskus tasapisi langes. Ekspertiisi tegemisel alguses oli 75% niiskust. Ja vannituba oli vee potsikuid täis. Sai talle tõestatud , et ise teed seda niiskust. Läks mõned nädalad mööda , kutsus uuesti. Siis oli niiskuse tase korteris 50% . Et kui teil kellelgi on niiske korter. Kontrollige , kas selle korteri vannitoas ei hoita vett vannis. See on esmane põhjus niiskusele .
Nüüd see juhatuse liige enam kedagi korterisse ei lase. Käiakse vannis ja siis hoitakse vesi alles , et see tasapisi alla lasta WC potist . Sellega tekitatakse korteris niiskus ja seintele hallitusFucs
Üüriline
Üüriline
Postitusi: 42
Liitunud: 29 Jaan 2009 17:13
Asukoht: Virumaa

Re: Kõiki vaimselt terroriseeriv kodanik ja mida sellisega

Postitus Postitas Fucs » 15 Sept 2016 02:44

Et head kaasfoorumlased ära ei unustaks, millises imelises maailmas me elame, siis :

Selle skisofreenilisi luulusid kogeva kodanikuga läheb meil VIIES aasta!

Neli + aastat oleme elanud vanamoori vaimse terrori all.

Kolm korda on minema viidud. Siis, kui läheb viies-kuues haiguhoo päev ja hakkab tänaval röökima, ning suusakeppidega vastu aknaplekke peksma. Politsei, kiirabi, päästeamet siis piiravad maja ja muti korterit paar tundi, kuniks sisse korterisse saavad.

SELLE AASTA ALGUSES LÕPUKS (kui juba neli aastat hakkas täis saama!) viidi psüh.haiglasse ja sai diagnoosi. Sinnamaani oli ametlikult 100% normaalne.

AGA

sellele vaatamata pumbati tablasid täis ja saadeti koju tagasi.

Mutt aga elab üksi, tablasid ei võta, regulaarselt katus sõidab ja meie, normaalsed inimesed PEAME kannatama.....

Hommikust õhtuni helistab kõik telefonid umbe (blokkimine ei aita, ostab uue suvalise numbriga stardikomplekti ja jälle helistab uuelt numbrilt jne). Käib karjub akende all. Prõmmib ustele....

...kuniks keegi helistab kiirabi ja politsei.....igakord uued ekipaazid ja jälle seleta kes ja mis ja miks....

Nüüd 2 nädalat tagasi viidi jälle minema. Mutt pani uksed kinni. Tuli pääste, et lööb ukse maha. Siis avastasid praokil akna ja ronisid aknast sisse......

Täna mutt tagasi jälle. Juba helises uuelt numbrilt.....
Ma kirjasin e-kirja ta perearstile, et kui see porno ei lõppe, lähen ETV Pealtnägijasse teemaga.

NORMAALNEKasutaja avatar
Petneli14
Üüriline
Üüriline
Postitusi: 20
Liitunud: 17 Veebr 2018 21:37
Asukoht: Tartu

Re: Kõiki vaimselt terroriseeriv kodanik ja mida sellisega teha

Postitus Postitas Petneli14 » 04 Dets 2019 14:33

Meedia osas ei pruugi katet olla, sest tegu tuleks terviseandmetega.
Kogemus - täismaja vaimselt erivajaduslikke. Meediavastuseid null.
Kah aastad. Esimene aasta oli nii unetu, lärmakas, verine ja sitane, et pani proovile reaalsusse usu.
Ametite ja peamine - inimeste eneste - maja osas kaasa saamine on olnud midagi tõesti mitte alati parimas mõttes muinasjutulist. Aga võimalik.

Märksõnad meeletu kannatlikkus ja fikseerimine.
Tahtevastane ravi on olemas, seadustest leiab pikemalt. See on ajutine. Aga olemas.
Kui intellekt pole kannatada saanud, siis võib üllatuda, leides mingil muul teemal inimliku teema, mis tõesti võib ka asjaajamisteks ja üksteisega arvestamiseks piiri paika aidata. Õpid nagu võõrkeelt.

Teiste õigused ja tervis on ka olemas. Rikkumised on võimalik fikseerida.
Mina rikkusin ise salvestades, kohtusse ei jõudnud, näitasin staaridele enestele normaalsematel hetkedel ja küsisin, kuidas te nende tegelastega lepinguid ja olmeasju ajaks. Mitte, et see oleks läbi ja kõik korras, aga tohutu kergendus, samm sammult.
Operatiivteenuste arveid on meil ka maja kindlasti teinud ohtralt. Enamus asjata. Kahtleks, kas rahustamiseks või millegi katkestamiseks järgmiste kordadeni on ikka alati vaja erivärvides ja meeskonnaga masinaid häireteenuste kõnede peale kuhugi sõidutada..

Kui pole esimesi, kes kadalippe läbi teevad või juhtumite pealt mingi süsteemi tööle saaks, ei saagi saama.
Ei pea. Ära kannatama ei pea. Oluline, et neil enestel ei ole ju alati asi pahatahtlikkuses ega mõnus. See on ka neile terviserisk, närvikulu, ebamugavus või lausa kannatused.

Tahtevastane ravi.
Perekonnaseadus.
Fikseerimine.
Kui saada inimese enese nõusolek, võib meediaga midagi õnnestuda.
Minul meedia osas (edu)kogemus puudub, vaatamata varakahjudele ja erinevatele varjamatutele ohtudele.
Ei ole ju üksikud ja ainult ühtmoodi häired. Seega vaevalt lahendusedki oleks universaalsed.
Kui on olemas pereliikmeid, kes distanteerivad end asjast ja lükatakse inimest teiste kaela, siis see ka ei pea nii olema, mitte, et neilgi see kerge oleks, hakkama saada. Võibolla sotsiaaltöötajatelt saab abi.


Võrus k/ü realiige, antiikne 2 k kortermaja,17 omanikku, 2018 sundühistu

Vasta