Kulude jaotus ja arvestus

Tahad kurta oma head või halba saatust või on mingi muu probleem? Aga palun.

Moderaator:Heino

Vasta
hekitee10
Liige
Liige
Postitusi:68
Liitunud:15 Aug 2009 11:30
Asukoht:Haabneeme
Kulude jaotus ja arvestus

Postitus Postitas hekitee10 » 26 Veebr 2010 16:08

Seoses sellega, et Eestisse on lõppudelõpuks saabunud talv on igatsorti kulutusi lisandunud: garaazist kaldtee küte 24h sademed ja paukuv pakane, sademete äravoolutorud soojendus, suurenenud küttekulud, rohkem pimedat jne.
Suuremate arvetega on pannud paljud inimesed mõtlema (mõned vist esimest korda elus) , et kust saaks üldkulutusi koomale tõmmata või jaotada "võrdsemalt"
1. vannitubade põrandakütte kasutamise tõttu, arvaks ehk selle ruumi küttepinnast välja
2. graazi kaldtee eest maksku ainult kaldtee kasutajad
Esimene punkt tundub, endale isiklikult täiesti naruväärne. Ostsid korteri koos mugavustega. Ma tahaks ka oma rösteri ja pliidi kasutamisel eralduvast soojusenergiast tasaarveldust keskütte arvel. Suurest televusserist ei hakka rääkimagi.
Aga kaldtee kütte koha pealt on kül minu mõistus otsas. Kasutavad nagu seda mugavust ainult garaazi omanikud aga kui antud ilmaoludega kaasnev energia kulu ainult neile määrata, siis kolivad mõned kähku garaazist välja. Garaazis ainult ca 10 kohta.
Mida teised tarkpead arvavad?



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: Kulude jaotus ja arvestus

Postitus Postitas Heino » 26 Veebr 2010 17:16

Paneb kukalt kratsima jah. Aga loogiline oleks muidugi nii, et maksavad need kes seda hüve ka saavad. Ja mis siis, et garaazist välja kolivad?
Kuid eks see üldkoosoleku otsustada ikka ole...


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

tull6
Haldur
Haldur
Postitusi:521
Liitunud:08 Nov 2007 23:44
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Kulude jaotus ja arvestus

Postitus Postitas tull6 » 27 Veebr 2010 08:59

onhekitee 10 teil on arendaja poolt valitud haldus minu teada!?



hekitee10
Liige
Liige
Postitusi:68
Liitunud:15 Aug 2009 11:30
Asukoht:Haabneeme

Re: Kulude jaotus ja arvestus

Postitus Postitas hekitee10 » 27 Veebr 2010 09:42

haldus on valitud kül aga see suurt ei viitsi teha. Mõisa köis lohiseb. Elanikud ka passiivsed.



tull6
Haldur
Haldur
Postitusi:521
Liitunud:08 Nov 2007 23:44
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Kulude jaotus ja arvestus

Postitus Postitas tull6 » 27 Veebr 2010 14:06

Tean,tean! Soovitan tõsiselt ise haldama hakata,kui nurisejaid palju,ühinege, või valige ise haldaja Ü.s juhatus peaks hääle/otsustuse kuuldavaks tegema. Minu teada on Teil majast juhatus valitud, võin Teid aidata.



Vasta