kohustuslik vee tarbimine

Tahad kurta oma head või halba saatust või on mingi muu probleem? Aga palun.

Moderaator:Heino

Heyly25
Üüriline
Üüriline
Postitusi:15
Liitunud:30 Juun 2010 10:14
Asukoht:Valga
kohustuslik vee tarbimine

Postitus Postitas Heyly25 » 30 Juun 2010 10:34

Meie kü- l on selline probleem: kõigil on korterites olemas veemõõtjad. (Ainult külm vesi on müügis) Veekadu on, kuidas kunagi. Kuid Majavanem otsustas kunagi, (enne meie sissekolimist) vastu võtta otsuse, et iga inimene PEAB kasutama ära 2 m3 vett. Kui seda ei tee, siis pannakse veekaole otsa. Meil on 3 inimest ja tavaliselt 5-6 m3 vett. kuid külaline oli üle kuu ka. seega 4 inimest ja vesi oli aind 5,5 m3 ja majavanem pani veel 2,2 m3 otsa, täiesti lambist.nimetatud oli veekadu. Tean seda kuna teistel meie püstakus ei olnud vee kadu. Nüüd ma tahan teada, kas neil on õigus määrata ära (üldkoosolekul) kui palju keegi peab vett kasutama? Kas nad ei peaks seda ka kuskil kirjalikult kajastama? Kuidas ma muidu teaksin et see on vastu võetud otsus, kõigi elanike nõusolekul.
Mina kahjuks ei suuda nii palju vett ära kasutada. Nüüd saime nõudepesu masina ja läheb veel vähem vett. Kas ma tõesti pean maksma lambist vee arveid?
NB! Majavanem väidab, et see on kü sisene seadus ja lubab nii teha.
Kü majavanem on venelane, temast on raske aru saada. Tema väidab, et dokumendid ei pea olema eesti keeles, kui üle poole on venelased ja tema ei pea ka eesti keelt rääkima. NB! Kü asub Eesti Vabariigis.
Kuidas ma saan juhatusest aru kui keegi ei räägi minuga eesti keeles?



Kasutaja avatar
meelismih
Liige
Liige
Postitusi:132
Liitunud:19 Mai 2008 09:49

Re: kohustuslik vee tarbimine

Postitus Postitas meelismih » 30 Juun 2010 10:46

Heyly25 kirjutas:Meie kü- l on selline probleem: kõigil on korterites olemas veemõõtjad. (Ainult külm vesi on müügis) Veekadu on, kuidas kunagi. Kuid Majavanem otsustas kunagi, (enne meie sissekolimist) vastu võtta otsuse, et iga inimene PEAB kasutama ära 2 m3 vett. Kui seda ei tee, siis pannakse veekaole otsa. Meil on 3 inimest ja tavaliselt 5-6 m3 vett. kuid külaline oli üle kuu ka. seega 4 inimest ja vesi oli aind 5,5 m3 ja majavanem pani veel 2,2 m3 otsa, täiesti lambist.nimetatud oli veekadu. Tean seda kuna teistel meie püstakus ei olnud vee kadu. Nüüd ma tahan teada, kas neil on õigus määrata ära (üldkoosolekul) kui palju keegi peab vett kasutama? Kas nad ei peaks seda ka kuskil kirjalikult kajastama? Kuidas ma muidu teaksin et see on vastu võetud otsus, kõigi elanike nõusolekul.
Mina kahjuks ei suuda nii palju vett ära kasutada. Nüüd saime nõudepesu masina ja läheb veel vähem vett. Kas ma tõesti pean maksma lambist vee arveid?
NB! Majavanem väidab, et see on kü sisene seadus ja lubab nii teha.
Kü majavanem on venelane, temast on raske aru saada. Tema väidab, et dokumendid ei pea olema eesti keeles, kui üle poole on venelased ja tema ei pea ka eesti keelt rääkima. NB! Kü asub Eesti Vabariigis.
Kuidas ma saan juhatusest aru kui keegi ei räägi minuga eesti keeles?
Loll jutt ...
Eesti Vabariigil on seadused, KÜ'l on põhikiri, mis peab olema kooskõlas Eesti Vabariigis kehtivate seadustega ... KÜ ei saa luua oma seaduseid.

EI SAA KOHUSTADA maja elanikku tarbima teenust rohkem kui tal seda vaja. Seega nõue, et korter peab tarbima 2 kanti vett on minu silmis seadustega vastuolus.

Pööra suurt tähelepanu sellele, miks selline idiootne otsus vastu on võetud (mis selle tingis) ning kuidas sai see üldse üldkoosolekul läbi minna.
Majavanem (eeldan KÜ esimees?) ei saa üksi sellist asja otsustada. Seda otsustavad ühistu liikmed üldkoosolekul! Ühistu esimees pole mingisugune kuningas, kes ise otsustab ja teeb.



Heyly25
Üüriline
Üüriline
Postitusi:15
Liitunud:30 Juun 2010 10:14
Asukoht:Valga

Re: kohustuslik vee tarbimine

Postitus Postitas Heyly25 » 30 Juun 2010 11:16

Sai ka ära mainitud, et esimees ütles mulle. Üldkoosolekul vastu võetud aastal 2003. Meie kolisime siia 2006. Nõudsin selle kohast protokolli ka, kuid see ei jõua kuidagi minuni. ( Meie põhikirjas on kirjas, et iga korteri omanik on ühistu juhatuse liige. Ning juhatuse liikmel on õigus nõuda täiendavaid dokumente, seoses vastuvõetud otsustega.)

Kunagi käis jutt et see 2 m3/inimese kohta on tingitud sellest, et vee kadu ei oleks. Kuid veekadu on ikka. 2m3 ja enam, nagu vanasti.



Kasutaja avatar
meelismih
Liige
Liige
Postitusi:132
Liitunud:19 Mai 2008 09:49

Re: kohustuslik vee tarbimine

Postitus Postitas meelismih » 30 Juun 2010 12:07

Heyly25 kirjutas:Sai ka ära mainitud, et esimees ütles mulle. Üldkoosolekul vastu võetud aastal 2003. Meie kolisime siia 2006. Nõudsin selle kohast protokolli ka, kuid see ei jõua kuidagi minuni. ( Meie põhikirjas on kirjas, et iga korteri omanik on ühistu juhatuse liige. Ning juhatuse liikmel on õigus nõuda täiendavaid dokumente, seoses vastuvõetud otsustega.)

Kunagi käis jutt et see 2 m3/inimese kohta on tingitud sellest, et vee kadu ei oleks. Kuid veekadu on ikka. 2m3 ja enam, nagu vanasti.
Ma ei mõista, mis inimene selle reegli välja mõtles ning tõesti imestan, et tollel ajal siis tõesti reaalselt mõtlevaid inimesi seal ei elanud.

Veekadu ei saa ära likvideerida rohkema tarbimisega. Kadu tekib esitatud näitude ja reaalse tarbimise vahedest, mille puhul olulist rolli mängivad :

1. Korterite arv (maja suurus, tarbijate arv)
2. Mõõdikute korrasolek
3. Näitude esitamise ajaline vahe
4. Peanäidu fikseerimise aeg

Kui näitude esitamine ja peanäidu fikseerimine ei toimu samal ajal, siis punkt nr. 1 tekitab selle vahe olenemata sellest, kas tarbijatel on mingisugune miinimum ette antud.



VASAR49
Revident
Revident
Postitusi:178
Liitunud:27 Veebr 2008 21:26
Asukoht:Tartu
On tänatud: 5 korda

Re: kohustuslik vee tarbimine

Postitus Postitas VASAR49 » 30 Juun 2010 13:31

Heyly25 kirjutas:Sai ka ära mainitud, et esimees ütles mulle. Üldkoosolekul vastu võetud aastal 2003. Meie kolisime siia 2006. Nõudsin selle kohast protokolli ka, kuid see ei jõua kuidagi minuni. ( Meie põhikirjas on kirjas, et iga korteri omanik on ühistu juhatuse liige. Ning juhatuse liikmel on õigus nõuda täiendavaid dokumente, seoses vastuvõetud otsustega.)
Alustaks sellest, et vaataks pabereid, reaalseid dokumente. Jutt teemal "tema ütles nii ja naa" ei aita. Kas see põhikiri on reaalselt olemas loetaval kujul? Kas ta kehtib ja kas ta on vastavuses praegu kehtivate seadustega? Kas teie KÜ on üldse ametlikult registreeritud? Kui need vastused olemas, on mõtet edasi arutleda.



Heyly25
Üüriline
Üüriline
Postitusi:15
Liitunud:30 Juun 2010 10:14
Asukoht:Valga

Re: kohustuslik vee tarbimine

Postitus Postitas Heyly25 » 30 Juun 2010 14:11

põhikiri on reaalselt olemas ja loetaval kujul. Korteriühistu on loodud, 9 nov 1996a
ning on MTÜ. Pakun et põhikiri sama vana. Nõudsin uusi juba aasta tagasi, kuid need siiamaale esitamata. Eile nõudsin uuesti ja lubati ikka anda. Enam ma ei lase nii pikka aega mööda. põhikirjal pole ühtegi allkirja ega ka kuupäeva, peale loomis kuupäeva. Ärakiri (aastast 1997) ka olemas, millel on pitsatid (linnakohtu oma) ja allkirjad. Veevärgi kasutamise ja teenindamise ning tarbitud vee arvestamise eeskiri on ka olemas. olemas hunnik allkirju ja pitsat kü oma. pole kuupäevi ega ka kirjas kohustus maksta 2 m3/in kohta. seega ei saa ma aru mille eest ma maksan. kui mõõturit pole siis saab ta küsida normaalse kulu inimese kohta kuid meie majas kõigil mõõturid. Kust ma saaks vaadata kas kü on ametlikult olemas. Loomulikult esimees väidab et on ekül liige.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: kohustuslik vee tarbimine

Postitus Postitas pimeloom » 30 Juun 2010 16:18

Heyly25 kirjutas: Meie põhikirjas on kirjas, et iga korteri omanik on ühistu juhatuse liige. Ning juhatuse liikmel on õigus nõuda täiendavaid dokumente, seoses vastuvõetud otsustega
Jälle on mul probleem, et kaine peaga ei saa ma midagi aru.
Teie ühistu kõik liikmed moodustavad juhatuse? Absurd ju. Ja kelle käest siis juhatuse liikmel neid dokumente nõuda on?



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: kohustuslik vee tarbimine

Postitus Postitas pimeloom » 30 Juun 2010 16:21

Heyly25 kirjutas: Kust ma saaks vaadata kas kü on ametlikult olemas.
Äriregistrist saad vaadata https://ariregister.rik.ee/



Heyly25
Üüriline
Üüriline
Postitusi:15
Liitunud:30 Juun 2010 10:14
Asukoht:Valga

Re: kohustuslik vee tarbimine

Postitus Postitas Heyly25 » 30 Juun 2010 16:28

Jälle on mul probleem, et kaine peaga ei saa ma midagi aru.
Teie ühistu kõik liikmed moodustavad juhatuse? Absurd ju. Ja kelle käest siis juhatuse liikmel neid dokumente nõuda on?




Vabandan, kuna sõnastasin end valesti. korteri omanikud on ühistu liikmed. dokumente saab ju juhatuselt, kuigi mul pole aimugi, kes meie juhatus on.
Tean vaid, kes on esimees ja majandus juhataja



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: kohustuslik vee tarbimine

Postitus Postitas pimeloom » 30 Juun 2010 16:41

Heyly25 kirjutas: Vabandan, kuna sõnastasin end valesti. korteri omanikud on ühistu liikmed. dokumente saab ju juhatuselt, kuigi mul pole aimugi, kes meie juhatus on.
Tean vaid, kes on esimees ja majandus juhataja
Postituse tsiteerimiseks on olemas nupp nimega Tsiteeri.

See, et kõik korteriomanikud on ühistu liikmed, tuleneb seadusest ja teisiti see ei saagi olla.



Heyly25
Üüriline
Üüriline
Postitusi:15
Liitunud:30 Juun 2010 10:14
Asukoht:Valga

Re: kohustuslik vee tarbimine

Postitus Postitas Heyly25 » 30 Juun 2010 16:49

[

Postituse tsiteerimiseks on olemas nupp nimega Tsiteeri.

See, et kõik korteriomanikud on ühistu liikmed, tuleneb seadusest ja teisiti see ei saagi olla.[/quote]


probleemiks ei ole õnneks see, kes on juhatuse- ja ühistu liikmed, vaid vee värk. Vee asja kohta tahaks küll saada infot. Kas siis on õigus nõuda 2m3/in või ei?



Kasutaja avatar
meelismih
Liige
Liige
Postitusi:132
Liitunud:19 Mai 2008 09:49

Re: kohustuslik vee tarbimine

Postitus Postitas meelismih » 30 Juun 2010 16:51

Heyly25 kirjutas:

Postituse tsiteerimiseks on olemas nupp nimega Tsiteeri.

See, et kõik korteriomanikud on ühistu liikmed, tuleneb seadusest ja teisiti see ei saagi olla.

probleemiks ei ole õnneks see, kes on juhatuse- ja ühistu liikmed, vaid vee värk. Vee asja kohta tahaks küll saada infot. Kas siis on õigus nõuda 2m3/in või ei?
Mille alusel nad seda nõuavad?

Kui tarbimine on 1 kant, siis ühistu saab küsida tasu AINULT 1 kandi eest.
Sellele saab juurde lisada veejäägi, kui see tekib ning vastavalt üldkoosolekul otsustatud korras.



Heyly25
Üüriline
Üüriline
Postitusi:15
Liitunud:30 Juun 2010 10:14
Asukoht:Valga

Re: kohustuslik vee tarbimine

Postitus Postitas Heyly25 » 30 Juun 2010 17:12

Nad räägivad, et üldkoosolekul olla vastuvõetud selline otsus. Vastavat protokolli nõudsin ja lubati ka. Kahjuks pole protokoll minuni jõudnud.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: kohustuslik vee tarbimine

Postitus Postitas pimeloom » 30 Juun 2010 18:18

Heyly25 kirjutas:Nad räägivad, et üldkoosolekul olla vastuvõetud selline otsus. Vastavat protokolli nõudsin ja lubati ka. Kahjuks pole protokoll minuni jõudnud.
Endiselt peab ütlema, et postituse tsiteerimiseks on nupp nimega Tsiteeri.

Üldkoosolek ei saa vastu võtta sellist otsust, see on absurd. Samamoodi võiks siis üldkoosolek vastu võtta otsuse, et kõik ühistu liikmed peavad päevas ära sööma kaks saia.
Kõik mõõdetavad tarbimised arvestatakse mõõdetud koguse järgi. Vee tarbimisel on ainult see eripära, et paratamatult tekib vahe maja üldveemõõtja ja korteriveemõõtjate vahel ja see jagatakse siis ühistuliikmete vahel vastavalt üldkoosolekul otsustatud ja pühikirjas või kodukorras fikseeritud korrale.



VASAR49
Revident
Revident
Postitusi:178
Liitunud:27 Veebr 2008 21:26
Asukoht:Tartu
On tänatud: 5 korda

Re: kohustuslik vee tarbimine

Postitus Postitas VASAR49 » 30 Juun 2010 21:15

Heyly25 kirjutas:probleemiks ei ole õnneks see, kes on juhatuse- ja ühistu liikmed, vaid vee värk. Vee asja kohta tahaks küll saada infot. Kas siis on õigus nõuda 2m3/in või ei?
Mul on arvamus, et teie KÜ "põhikiri" pole vastavusse viidud praeguste seadustega, samuti kahtlen KÜ juhatuse-juhataja õigustes. Kuna ta ainult räägib ja ei esita nõutud protokolle, siis ehk polegi tal üldse mingit õigust midagi nõuda. Kas on teada teie KÜ ärinimi ja /või registrikood? Link äriregistri teabesüsteemi anti. Sealt saab teada vastused. Seal on kirjas ka kõik juhatuse liikmed. Kui seal pole registreeritud, siis võib selle rahaküsija saata pikalt, või lühidalt. Vanad paberid võib panna muuseumi. Praegune register on elektrooniline.



Heyly25
Üüriline
Üüriline
Postitusi:15
Liitunud:30 Juun 2010 10:14
Asukoht:Valga

Re: kohustuslik vee tarbimine

Postitus Postitas Heyly25 » 30 Juun 2010 21:35

Kahjuks ei andnud äriregister ega ka mittetulundusühingu leht sellist ettevõtet nagu meie majake. seega peaks ma siis hakkama kahtlema selle olemas olus.... või saaks keegi mind aidata selle otsimisel. sel juhul mitte avalikult. anna teada kui huvi on otsimisel aidata



Heyly25
Üüriline
Üüriline
Postitusi:15
Liitunud:30 Juun 2010 10:14
Asukoht:Valga

Re: kohustuslik vee tarbimine

Postitus Postitas Heyly25 » 30 Juun 2010 21:55

huh õnneks leidsin ise ülesse. eksisteerib isegi. kuid põhikirja viimasest muutmisest ma küll aru ei saanud. Kas pärast 1996 on tehtud või ei. Aga ok käin ära paaris kohas ja siis räägin edasi mis sai



poogeno
Üüriline
Üüriline
Postitusi:43
Liitunud:19 Mär 2008 15:39
Asukoht:Kohtla-Järve

Re: kohustuslik vee tarbimine

Postitus Postitas poogeno » 30 Juun 2010 22:22

Meie majas on näiteks memm, kes kulutab 100-200 l kuus. Ja kindlasti on teie maja probleem samuti "tilgutajatest" välja arenenud. Olen samuti mingeidki nn san.normide aluseid otsinud. Siit edasi kanalisatsiooniummistused jms. hädad. Ja, kui neid kavalpäid on suures majas kümneid, siis mida ette võtta?



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: kohustuslik vee tarbimine

Postitus Postitas leammj » 30 Juun 2010 23:06

Kontrollige veemõõturi iga.Kuna see on paigaldatud/taadeldud. Kui on rohkem , kui 5 aastat. Nõudke tal seda mõõturit taadelda või vahetada ametlikult ja juhatuse juuresolekul. Need veemõõturid , mis antud ajal paigaldatakse. Tilgutamine nende mõõturite juures on raskendatud. Olen vahetanud majas kõik mõõturid .Enne vahetamist oli üldmõõturi ja korterite vahe müstiline. 32 korteriga oli kuni 35m3.Üldvett korterile üle 1m3. Peale vahetamist oli vahe 10 kuni 15 m3 kuus .See , et üle 20m3 kuus vähem.Ja kui ma ei eksi majas lõppes tilgutamine. Mõnel oli kuus enne 1-2m3 vett .Nüüd 5-7m3.



Heyly25
Üüriline
Üüriline
Postitusi:15
Liitunud:30 Juun 2010 10:14
Asukoht:Valga

Re: kohustuslik vee tarbimine

Postitus Postitas Heyly25 » 01 Juul 2010 09:58

Meie korteri mõõtur sai vahetatud ligi aasta või 2 tagasi. Sel ajal vahetasid paljud mõõtureid. Asi pole nii võrd, kui võrd mõõturis vaid esimehe lolluses. (minu arust), üldvesi (veekadu), tuli sellest, et meie juures elas ajutiselt 1 inimene rohkem ja kuna esimehe sõnul on 2m3/ in kohustuslik siis pani ta 2,2 kanti (98kr) meie arvele otsa. Naabril, kes elab meie püstakus, oli veekadu 0 kanti.



suisse
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:392
Liitunud:17 Mai 2007 12:37

Re: kohustuslik vee tarbimine

Postitus Postitas suisse » 01 Juul 2010 10:55

Mõõturiga ei saa lisada ajutiselt külas viibiva inimese eest lisa m3, kyuna ju kogu vesi läbib mõõturit. Kas juhatuse esimees on vanas ajas kinni, kus pidi lugema mitu inimest kui kaua korteris elab.



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: kohustuslik vee tarbimine

Postitus Postitas leammj » 01 Juul 2010 12:50

See , kes elab ja kes ei ela sinu juures. Pole juhatuse asi. Juhatus tegelegu oma asjadega. Sul on veemõõtur. liitku kokku kõik näidud ja siis lahutagu see üldmõõturi näidust. See vahe , mis on läheb kõikide korteritele jagamisele. See , et ta leiutab siin mingit seadust. Absurdsus. Siin võib minna ja kaevata tegelikult algul tarbiakaitsesse. Isegi võid minna Andmekaitseinspektsiooni. Siin on rikutud seda seadust. Ühistul ei ole õigus uurida , kes antud ajal elab sinu juures.See on sinu isiklik asi.



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: kohustuslik vee tarbimine

Postitus Postitas leammj » 01 Juul 2010 12:51

See , kes elab ja kes ei ela sinu juures. Pole juhatuse asi. Juhatus tegelegu oma asjadega. Sul on veemõõtur. liitku kokku kõik näidud ja siis lahutagu see üldmõõturi näidust. See vahe , mis on läheb kõikide korteritele jagamisele. See , et ta leiutab siin mingit seadust. Absurdsus. Siin võib minna ja kaevata tegelikult algul tarbiakaitsesse. Isegi võid minna Andmekaitseinspektsiooni. Siin on rikutud seda seadust. Ühistul ei ole õigus uurida , kes antud ajal elab sinu juures.See on sinu isiklik asi.



Heyly25
Üüriline
Üüriline
Postitusi:15
Liitunud:30 Juun 2010 10:14
Asukoht:Valga

Re: kohustuslik vee tarbimine

Postitus Postitas Heyly25 » 01 Juul 2010 16:22

Käisin tarbijakaitses ja nad ütlesid, et nemad ei tegele kü asjadega. Nõu ma siiski sain. Kõik mis soovitas on ka juba ellu viidud.
kuna põhikirjas on selline punkt: ühistu liige on kohustatud tasuma ühistus elaniku kohta arvestatavaid sihtotstarbelisi makseid, vastavalt korteri tegelike kasutajate arvule( ühistu liige ja temaperekonnaliikmed, üürnikud ja ajutised elanikud.) ajutine elanik algab juba 15 päevast. enne seda on külaline.



Kasutaja avatar
meelismih
Liige
Liige
Postitusi:132
Liitunud:19 Mai 2008 09:49

Re: kohustuslik vee tarbimine

Postitus Postitas meelismih » 01 Juul 2010 17:03

Heyly25 kirjutas:Käisin tarbijakaitses ja nad ütlesid, et nemad ei tegele kü asjadega. Nõu ma siiski sain. Kõik mis soovitas on ka juba ellu viidud.
kuna põhikirjas on selline punkt: ühistu liige on kohustatud tasuma ühistus elaniku kohta arvestatavaid sihtotstarbelisi makseid, vastavalt korteri tegelike kasutajate arvule( ühistu liige ja temaperekonnaliikmed, üürnikud ja ajutised elanikud.) ajutine elanik algab juba 15 päevast. enne seda on külaline.
Viimane aeg põhikirja sisse viia muudatused, et idiootsus lõpetada ...



Vasta