Unarusse jäetud korteriühistu

Tahad kurta oma head või halba saatust või on mingi muu probleem? Aga palun.

Moderaator:Heino

Vasta
Magim
Üüriline
Üüriline
Postitusi:27
Liitunud:23 Mär 2014 12:21
Asukoht:Harjumaa
Unarusse jäetud korteriühistu

Postitus Postitas Magim » 07 Mai 2014 11:42

Tere!

Kui keegi oskab mulle nõu anda ja juhendada veidi, oleksin ülimalt tänulik.
Nimelt siis, ostsin mõned kuud tagasi väikesesse kortermajja(12 korterit) omale korteri. Ühistu on siin majas täiesti unarusse jäetud+ siis on ka üks võlglane, kelle võlad hakkavad peagi aeguma(3a on aegumise tähtaega nagu ma olen aru saanud).
Nüüd siis palun nõu, mismoodi peavad asjad kulgema, mismoodi määratakse ühistu esimees, mis selleks on vaja teha? Mismoodi määratakse juhatus? Kuidas seda registreeritakse? Olen väga tänulik igasuguse abi ja nõuannete eest. Ma tean, et kõik see info on igal pool saadaval. Ja ma olen killu haaval ka seda infot omale igalt poolt kogunud ja loen ning uurin edasi kõike. Aga igasuguse kompaktse info ja nõuannete eest oleksin väga tänulik. Just nimelt formaalne pool, mismoodi see käib.
Viimati muutis Magim, 04 Juun 2014 19:38, muudetud 1 kord kokku.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Unarusse jäetud korteriühistu

Postitus Postitas ennkippel » 07 Mai 2014 15:09

Tegelikult peaksid kõigepealt endale asjad selgeks tegema,see tähendab varu selleks aega. Loe läbi korteriühistuseadus,korteriomandiseadus jne. kõigepealt. Need on siin avalehe paremas ääres. Siis saad juba aru, mismoodi juhatus valitakse ja registrisse kantakse. Vaata vastavat kausta ka foorumis. Ühistu üldkoosoleku punkt peab ka võlgniku teema olema ja seal võtate vastava otsuse vastu. Võlgnikult kindlasti küsida võla tasumise tähtaega ja edasi tegutseda vastavalt saadud vastusele.



Magim
Üüriline
Üüriline
Postitusi:27
Liitunud:23 Mär 2014 12:21
Asukoht:Harjumaa

Re: Unarusse jäetud korteriühistu

Postitus Postitas Magim » 07 Mai 2014 15:23

Tänud, loen järgemööda seadusi ja kogu infot mis leitav. Mul aega on siis ennast asjadega kurssi viia.
Ma pigem ootasin jah, et äkki kellegil on tähelepanekuid anda ja nö üldisema ja olulisema välja tuua, et midagi kahe silma vahele ei jääks.



Kasutaja avatar
anne47
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:347
Liitunud:16 Jaan 2012 15:45
Asukoht:Tartu

Re: Unarusse jäetud korteriühistu

Postitus Postitas anne47 » 08 Mai 2014 09:44

Alustuseks võta Äriregister, leia sealt nimetatud ühistu ja vaata, kas põhikiri on olemas. Telli endale see dokument (väike teenustasu) ja tutvu sellega. Põhikirjast leiad koosoleku läbiviimise kohta käivad sätted (oluline on nt kvoorumi nõue).

Võlglase osas peab üldkoosolek kindlasti otsustama selle, et võlga hakatakse kohtu kaudu sisse nõudma ehk siis maksekäsu kiirmenetlusega.

Ka kohtult saadud makseettepaneku alusel on võimalik kokku leppida maksegraafik, kuid sellele graafikule koostatakse maksekäsk ja selle rikkumine viib kohtutäiturini. Graafiku koostamise eelduseks võiks olla see, et jooksvad arved saavad edaspidi tasutud, muidu läheb kohe täiturile vana võlg.

Kuna võlg on juba otsast aegumas, peab selle koheselt ametlikult välja nõudma, siis aegumine peatub.
Lihtsalt omavaheline maksegraafik võib tähendada, et ta ikka ei maksa, võlg juba aegub ja polegi enam mingit osa võlast võimalik kätte saada.



Magim
Üüriline
Üüriline
Postitusi:27
Liitunud:23 Mär 2014 12:21
Asukoht:Harjumaa

Re: Unarusse jäetud korteriühistu

Postitus Postitas Magim » 08 Mai 2014 10:46

anne47 kirjutas:Alustuseks võta Äriregister, leia sealt nimetatud ühistu ja vaata, kas põhikiri on olemas. Telli endale see dokument (väike teenustasu) ja tutvu sellega. Põhikirjast leiad koosoleku läbiviimise kohta käivad sätted (oluline on nt kvoorumi nõue).

Võlglase osas peab üldkoosolek kindlasti otsustama selle, et võlga hakatakse kohtu kaudu sisse nõudma ehk siis maksekäsu kiirmenetlusega.

Ka kohtult saadud makseettepaneku alusel on võimalik kokku leppida maksegraafik, kuid sellele graafikule koostatakse maksekäsk ja selle rikkumine viib kohtutäiturini. Graafiku koostamise eelduseks võiks olla see, et jooksvad arved saavad edaspidi tasutud, muidu läheb kohe täiturile vana võlg.

Kuna võlg on juba otsast aegumas, peab selle koheselt ametlikult välja nõudma, siis aegumine peatub.
Lihtsalt omavaheline maksegraafik võib tähendada, et ta ikka ei maksa, võlg juba aegub ja polegi enam mingit osa võlast võimalik kätte saada.
Tänan nõuande eest. Põhikiri juba leitud äriregistrist ja olemas.
Viimati muutis Magim, 04 Juun 2014 19:39, muudetud 2 korda kokku.



Kasutaja avatar
anne47
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:347
Liitunud:16 Jaan 2012 15:45
Asukoht:Tartu

Re: Unarusse jäetud korteriühistu

Postitus Postitas anne47 » 08 Mai 2014 13:23

Kui menetluse algatamise aluseks on koosoleku otsus, siis sellest piisabki. Pahatahtliku võlglasega polegi mõtet rohkem hellitada, sel pole nagunii ju tulemust.

PS Koosoleku otsuses tuua veel see välja, et x ajaks võlgu jäänud võlglaste suhtes algatatakse maksekäsu kiirmenetlus - st see kehtib edaspidi kõigi sarnaste juhtumite korral, mitte ei ole ainult konkreetse võlglase kohta tehtud otsus.
Tema kohta võib muidugi eraldi otsuse teha nii või naa.



Magim
Üüriline
Üüriline
Postitusi:27
Liitunud:23 Mär 2014 12:21
Asukoht:Harjumaa

Re: Unarusse jäetud korteriühistu

Postitus Postitas Magim » 08 Mai 2014 13:40

anne47 kirjutas:Kui menetluse algatamise aluseks on koosoleku otsus, siis sellest piisabki. Pahatahtliku võlglasega polegi mõtet rohkem hellitada, sel pole nagunii ju tulemust.

PS Koosoleku otsuses tuua veel see välja, et x ajaks võlgu jäänud võlglaste suhtes algatatakse maksekäsu kiirmenetlus - st see kehtib edaspidi kõigi sarnaste juhtumite korral, mitte ei ole ainult konkreetse võlglase kohta tehtud otsus.
Tema kohta võib muidugi eraldi otsuse teha nii või naa.
Selge, tänan.



Vasta