kelder!

Tahad kurta oma head või halba saatust või on mingi muu probleem? Aga palun.

Moderaator:Heino

Vasta
neiu5
Üüriline
Üüriline
Postitusi:1
Liitunud:25 Jaan 2015 17:39
Asukoht:Tartumaa
kelder!

Postitus Postitas neiu5 » 25 Jaan 2015 18:25

Tere!
Elan üürikorteris juba kaks aastas.ning pool aastat hiljem avastasin, et kogu kraam, mis wc potist alla lastakse, jõuab minu korteri alla keldrisse.Elan esimesel korrusel.
olen naabritelt kuulnud, et see fekaal on keldris juba olnud ala 4 aastat ja siiani pole keegi sellega tegelenud.
kolisin mai alguses korterisse, sügisel sain teada, kes nn vastutab korteriühistu ees ning rääkisin talle probleemist, et keldris on vähemalt 10 cm fekaale ning see hais tapab ära.NN esinaine lubas asjaga tegeleda aga kevadeks polnud mitte midagi tehtud.
juunis oli meil nn keldrite koristus ning sai ta nina nn sinna sisse pandud, et näeks uuesti et kui hull on olukord.lubas jälle asjaga tegeleda.aga jh sellega tegeleb siiamaani.
olen selle jutuga nn esinaise juures käinud kolm korda, ta ei ole siiani mitte midagi teinud.olen käinud selle probleemiga vallas, nemad ei oskand mitte midagi öelda ega teha.öeldi, et uurivad asja.lõpuks öeldi seda et ühistul pole selle jaoks raha.eelmisel suvel saadi nn väike katuse remonti tehtud.
korteri omanikul on jumala savi mis toimub, peaasi et maksud on makstud. muu teda ei huvita.
suvel on päris õudne korteris elada, toad on nn väikseid kärbseid täis ja haisu.tube peab igapäev tuulutama, et elada saaks.
vähe selles, et esik haiseb jubedalt fekaalide järala, on ka meie tervis kannatanud.
lapsel on pidevad köhad, nohud, palavikud-koguaeg on köhasiirupid, antibiootikumid ja muud hingamisteede ravimid peal, lõpuks oli asi nii hull et lapsel oli mandliop.
endal sama jama, koguaeg nohu, palavik, ning alles hiljuti oli endal ka mandli op.olen ka kohalikus apteegis nn püsiklient.
me pole enne siia kolimist kunagi haiged olnud aga nyyd lausa op. käidud.
terve maja on nn pensionääre täis, need ei liiguta lillegi, kedagi see ei huvita, mis keldris toimub.kuna kelder asub minu korteri all, siis suurem kannatana olen mina.

Tahtsin seda küsida, et olen kyll üürnik aga kuna meie tervis on nii palju kannatanud tänu sellele, et fekaalid on keldris jätkuvalt. kas ma saan midagi teha, et asi paraneks?
Esinaine pole siiani mitte midagi teinud.
Mõtlesin, et uurin enne kui kuhugi minema hakkan, ei oska enam sellise probleemiga pihta hakata!
Mis ma tegema pean?



Kasutaja avatar
anne47
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:347
Liitunud:16 Jaan 2012 15:45
Asukoht:Tartu

Re: kelder!

Postitus Postitas anne47 » 26 Jaan 2015 09:13

Kanalisatsioon on kaasomanike ühine vastutus ja selle remondiga peaks ühistu juhatus tegelema.
Antud ühistus on kaks probleemi: 1. ühistus on valitud juhatus, kes oma ülesannetega hakkama ei saa; 2. ühistus on liikmed, keda kaasomandi eseme korrashoid ei huvita, vastasel juhul nõutaks juhatuselt tegutsemist.

On variant paluda korteriomanikult endale volitus osalemaks kevadisel üldkoosolekul ning antud teema seal tõstatada (aga mis see muudab?).
On variant öelda üürileping erakorraliselt üles (antud juhul on selleks põhjust küll) ning leida normaalne üüripind.



Vasta