Aidake nõmeduse vastu!

Tahad kurta oma head või halba saatust või on mingi muu probleem? Aga palun.

Moderaator:Heino

Vasta
enzo1
Üüriline
Üüriline
Postitusi:2
Liitunud:20 Sept 2007 15:44
Asukoht:Tartu
Aidake nõmeduse vastu!

Postitus Postitas enzo1 » 20 Sept 2007 16:15

Tere

Elan 100-aastases korterelamus viimasel ehk IV korrusel. Ühistu tellis katusekatte vahetuse ja IV korruse ning pööningukorruse vahelise vahelae soojustamise pööningul. Soojustamise käigus eemaldati vahelae talade vahelt kõiksugu sodi ja kihid ning asendati see mineraalvillaga. Lisaks vahetati ära ka pehkinud katusekonstruktsioone.

Tööde käigus on praktiliselt igasse ruumi toimunud läbijooksud, misläbi on laeviimistlus suures osas kannatada saanud, kuid selle üle ei virise suuremat, sest ehitaja tunnistab oma vigu. Probleem, mille pärast siin teema üles võtan, on see, et lakke tekkis tööde käigus auk - põrandale varises krohv, mädanenud krohvialune laudis jms.

Olen nüüd ühistu ja ehitajaga 2 kuud jagelenud, kuid aeg hakkab otsa saama. Oleme siis ehitaja, ühistu juhatuse esimehe ja ehitusjärelevalvega korteris kokku saanud ja probleemid üle vaadanud. Nagu ütlesin, ei ole läbijooksudega probleeme, see on ehitaja lahendada. Kuid august tahavad kõik osapooled mööda vaadata. Ühistu versioon on, et loll olin, et siia korteri ostsin ja ise vaata kuidas nüüd saad, pehkinud laekonstruktsioon ja viimistlus ei ole nende rida. Pika vaidluse järel leppisime kokku, et võtan auku natuke veel rohkem lahti, et välja selgitada, mis seisus ikkagi laekonstruktsioonid seal kohas on, et äkki on vaja kandetalasid vmt välja vahetada, et siis seda võib ühistu kaaluda.

Võtsin siis lahti ja mis selgus - ehitaja on tõenäoliselt ühistu ja ehitusjärelevalvega kokkuleppel paigaldanud täpselt selle augu kohale uue kandetala, jättes 10 cm eemal vana ja äärmiselt pehkinud kandetala puutumata. Kahtlemata oli ka laekrohvialune laudis selle pehkinud tala läheduses mäda ja sadas koos krohvi jm prahiga uue tala paigaldamise käigus korterisse. Ka pärast seda "avastust" ei ole ühistu seisukoht muutunud - nemad ei ole vastutavad ja kui mina saan ehitajaga kuidagi kokkuleppele siis saan. Ehitaja ütleb, et tema ei vastuta pehkinud krohvialuse laudise seisukorra eest, tema ei pea ehituslepingu järgi sellega tegelema. Ja siinkohal tuletan veel meelde, et esimesel kohtumisel nad siis ei "teadnud", et laetala seal kohal vahetati ning palusid mul auku suuremaks teha ja uurida...

Ehitaja arvamusest on mul kama2, sest normaalses olukorras suhtlen mina ühistuga, kes antud tööd tellis ja kui need on halvasti või midagi muud kahjustades tehtud, siis jagelegu ise ehitajaga. Ühesõnaga, ma olen juriidikasse täpsemalt laskumata veendunud, et minu jaoks on ühistu kui töö tellija asja eest heaseisja ja vastutav ning tema omakorda nõudku ehitajalt aru. Sellest nad aga aru ei saa. Minu seis on jama - tahaks korterisse tagasi kolida, aga ei saa, auk on laes. Suruvad täpselt nii, et pead ise tegema hakkama.

Palun nõuandeid! Ise arvan, et natuke veel seletan ja protsessin, ja kui midagi ei muutu, siis teen ise äärmiselt ametlikult kõik ära, st tellin korraliku firma tegema jne, ja mul on igasugune õigus pärast taastamistööde maksumus ühistult sisse nõuda. Mis arvate?

Tänud ette!



urmas88
Liige
Liige
Postitusi:71
Liitunud:04 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn, Harjumaa
Kontakt:

Re: Aidake nõmeduse vastu!

Postitus Postitas urmas88 » 20 Sept 2007 17:09

Saada ühistule ametlik kiri, kus põhjendad oma seisukohti. (NB! Emotsioonid tuleb kindlasti kirjast välja jätta). Kiri peab sisaldama ka sinu soovi või nõudmist ühistule ja vastamise tähtaega. Kui vastus on ei rahulda sind või jäetakse üldse vastamata, siis pöördu kohe kohtusse. Ära hakka pikalt vaidlema, sest siis võid üks hetk avastada, et ka kohtusse ei saa enam pöörduda.


Urmas Pikner
OÜ Ühistuabi
urmas@uhistuabi.ee

enzo1
Üüriline
Üüriline
Postitusi:2
Liitunud:20 Sept 2007 15:44
Asukoht:Tartu

Re: Aidake nõmeduse vastu!

Postitus Postitas enzo1 » 21 Sept 2007 12:55

Tänud nõuande eest! Pöördumine sai eelmisel nädalal koostatud ja kuuldavasti peaks sellele täna ka eitav juhatuse vastus laekuma koos ehitaja ja järelevalve seisukohtadega. Eks siis näis.

Fakte see tõenäoliselt ei muuda. Teen tõenäoliselt uue kirja nende vastusest lähtuvalt ja annan konkreetse tähtaja. Ja kui nad selle aja jooksul midagi ette ei võta, siis tellin töö mujalt ja esitan ühistule tööde maksumuse summas nõude, ja kui siis midagi sealtpoolt ei tule, siis kahjuks kohtusse.



urmas88
Liige
Liige
Postitusi:71
Liitunud:04 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn, Harjumaa
Kontakt:

Re: Aidake nõmeduse vastu!

Postitus Postitas urmas88 » 22 Sept 2007 10:11

Enne töö tellimist lase teha ka sõltumatu ekspertiis. Kohtus lihtsam.


Urmas Pikner
OÜ Ühistuabi
urmas@uhistuabi.ee

Vasta