Tuvid

Tahad kurta oma head või halba saatust või on mingi muu probleem? Aga palun.

Moderaator:Heino

Vasta
Aleksandr
Üüriline
Üüriline
Postitusi:4
Liitunud:04 Mär 2007 02:00
Tuvid

Postitus Postitas Aleksandr » 12 Jaan 2008 13:04

Tere !
Elan viiekordses majas ,viiendal korrusel ja ajavad juba täitsa närvi,tuvid :evil: Jah käivad teised istumas katuse ääre peal ja mustavad oma väljaheidetega meie ja laste tua aknad nii ära et ei paista läbi.Oskab ehk keegi midagi soovitada.Äkki on mingi vedelik, mida pihustaks katuse ääre. Või on mingi seadeldis mis piuksuk ja peletaks tuvid eemale, selline on vist hiirte jaoks.
Ehk on kellegilmingi lahendus välja pakkuda.
Tänud ette
Aleksandr



HEVO
Üüriline
Üüriline
Postitusi:8
Liitunud:10 Jaan 2008 23:09
Asukoht:Tallinn

Re: Tuvid

Postitus Postitas HEVO » 12 Jaan 2008 13:26

Kindlasti on olemas ka sellised suuremad linnud, kes söövad tuvisid. :D



Aleksandr
Üüriline
Üüriline
Postitusi:4
Liitunud:04 Mär 2007 02:00

Re: Tuvid

Postitus Postitas Aleksandr » 12 Jaan 2008 13:32

HEVO kirjutas:Kindlasti on olemas ka sellised suuremad linnud, kes söövad tuvisid. :D
Ja jah,muretsen endale kulli,suht ebaeffektiivne ja ei ole üldse naljakas.



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Tuvid

Postitus Postitas Valge » 12 Jaan 2008 21:40

küsi kemikaalide poest nõu. võimalik, et on mingeid kemikaale, millele nad hästi ei vaata


Tark teeb alguses seda, millega rumal lõpetab (Baltasar Gracian)

HEVO
Üüriline
Üüriline
Postitusi:8
Liitunud:10 Jaan 2008 23:09
Asukoht:Tallinn

Re: Tuvid

Postitus Postitas HEVO » 12 Jaan 2008 21:59

Mul ülakorruse naabritädi on väga leidlik, tema viskab tuvidele saiapuru ja plaksutab ja ongi kõik tuvid katuselt maas.

Kõike paremat :)



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Tuvid

Postitus Postitas Valge » 13 Jaan 2008 14:01

HEVO kirjutas:Mul ülakorruse naabritädi on väga leidlik, tema viskab tuvidele saiapuru ja plaksutab ja ongi kõik tuvid katuselt maas.)
Ilmselt on sellel leidlikul naabritädil piisavalt aega, et terved päevad aknal saiapuru loopida ja sealjuures plaksutada. Kes küll vahepal poes käib uut saia toomas :D

Mul tekis tunne, et selline soovitus on nagu haavale soola raputamine


Tark teeb alguses seda, millega rumal lõpetab (Baltasar Gracian)

Spurway
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:27 Juun 2008 22:12
Asukoht:Tallinn

Re: Tuvid

Postitus Postitas Spurway » 22 Juul 2008 11:18

katuseserva pange siuke tihe naelarivi püsti ... et tuvidel ei oleks maandumiseks ja passimiseks kohta.



mikk228
Üüriline
Üüriline
Postitusi:9
Liitunud:24 Jaan 2008 21:36
Asukoht:Kesk-Eesti, Läänemaa

Re: Tuvid

Postitus Postitas mikk228 » 08 Nov 2008 22:49

Olen ise täheldanud, et tavaliselt istuvad tuvid seal kust süüa antakse.
Need on suht targad linnud ja õivad kiiresti ära kust miskit saab.
Tuleb ära elimineerida see koht kust palakesi kukub neile.



k24
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:491
Liitunud:21 Veebr 2007 02:00
Asukoht:Haapsalu

Re: Tuvid

Postitus Postitas k24 » 10 Nov 2008 08:12

Olin sama asjaga hädas - sittusid lodzal pidevalt. Proovisin igast nippe, aga lõpuks aitas see, kui järjepidevalt neid ära ajada ja seda umbes pool aastat (või oli see rohkemgi) järjest. Miskil põhjusel nad ühel hetkel arvasid, et nüüd olen neid piisavalt ära ajanud ja enam pole nad probleemi teinud.



jaanfgh
Üüriline
Üüriline
Postitusi:26
Liitunud:18 Mär 2010 21:02
Asukoht:Tallinn

Re: Tuvid

Postitus Postitas jaanfgh » 03 Apr 2010 17:30

k24 kirjutas:Olin sama asjaga hädas - sittusid lodzal pidevalt. Proovisin igast nippe, aga lõpuks aitas see, kui järjepidevalt neid ära ajada ja seda umbes pool aastat (või oli see rohkemgi) järjest. Miskil põhjusel nad ühel hetkel arvasid, et nüüd olen neid piisavalt ära ajanud ja enam pole nad probleemi teinud.
Vana, kuid mitte võõras teema. Olen hädas ühe KÜ majaga, seal elavad tuvid 5. paraadnaga maja katusekonstruktsiooni tuulutusvahe sees, millest avanevad ainult augud, maja paraad küljele. Lodza on väike pind, kust neid ära ajada, aga terve viiekordne maja? Äkki peaks küsima linnavõimudelt, loomakaitsjatelt. Mida teha nende lagastajatega?


Head mehed ja õppinud riistad!
Mure blokeerib mõtte, sest mure taob ühte mõtet!

ActiveService
Üüriline
Üüriline
Postitusi:2
Liitunud:31 Mär 2010 21:51
Asukoht:Tallinn

Re: Tuvid

Postitus Postitas ActiveService » 03 Apr 2010 17:53

Võibolla on rumal tegu ja ajutine asi, kuid üks mu tuttav riputas õhupallid oma lodzhel. Väitis, et aitab.

Lugesin kunagi veel sellist varianti, et piirded määrida 30% äädikaga ja see aitab, kuid ei oska öelda mis pärast seda nendega võib juhtuda ..nii, et vastutust enda peale ei võtta, kuid räägiti, et aitab !


ActiveService OÜ ( sanitaartehnika )

uueke
Üüriline
Üüriline
Postitusi:6
Liitunud:22 Sept 2009 11:36
Asukoht:Kesk-Eesti

Re: Tuvid

Postitus Postitas uueke » 05 Apr 2010 18:53

Sama häda. Kui linnalähedane prügila suleti, siis lisandusid ka varesed. Eelmise neljapäeva hommikul eemaldasin oma 5. korruse rõdult juba esimesi pesaalgeid. Olen rõdu piiretesse kinnitanud selle rohelise nn maasikavõrgu kogu rõdu ulatuses, sabaots käib rõdu ukse vahele veel tuppa kinni. Tuvid põrandale ei pääse, aga piirde peal istuvad küll.
Olen pannud rõdule tuulekellasid, õhupalle kullisilmadega, läikivad hõbepaberiribasid - mitte midagi ei aita. Nüüd pean plaani, et mingist pudipadi kataloogist endale tellida seda huikavat ja põlevate silmadega kipsist öökulli - äkki see peletab tuvisid.
Kuskilt internetiavarustest lugesin, et on olemas tuvipeletuseks mingi kemikaal, väike pudel maksis paarsada krooni.
Siin paar nõuannet: TUVILUGU.



Vasta