kas ikka on kindlustus, või pressib raha välja

Tahad kurta oma head või halba saatust või on mingi muu probleem? Aga palun.

Moderaator:Heino

Vasta
helka-belka
Üüriline
Üüriline
Postitusi:2
Liitunud:31 Mär 2008 18:47
Asukoht:talllinn
kas ikka on kindlustus, või pressib raha välja

Postitus Postitas helka-belka » 31 Mär 2008 19:39

Tere, meie probleem on seotud hiljuti toimunud veeuputusega. Kuna minu kindlustus ei korva tekkinud kahjusid minu naabrile, peame need talle ise kinni maksma. Samas on meil aga kahtlus, et meie naabril on endal kindlus tehtud aga ta meile ütleb , et pole. Eelmisel suvel tegi ta kogu korteris kapitaalremonti läbi ühe ehitusfirma. Kindlasti on ta selleks võtnud pangalaenu ja arvatavasti ka kindlustanud oma korda tehtud kodu. Seda enam, et teda on uputanud ka kaks eelmist naabrit. Küsimus siis selles, et kuidas ma saan kindlaks teha,et tal tõesti kindlustust ei ole ja ta meilt lihtsalt raha välja ei pressi?



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: kas ikka on kindlustus, või pressib raha välja

Postitus Postitas pimeloom » 31 Mär 2008 20:15

Kas sa tõepoolest arvad, et kui naabril on kodu kindlustatud, siis võid teda vabalt uputada, et küll kindlustus maksab? Hämmastav. Oma tekitatud kahju pead talle ikka ise korvama. Mis väljapressimisest siin juttu saab olla. Tule taevas appi!


LIhtsalt hea inimene :P

Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: kas ikka on kindlustus, või pressib raha välja

Postitus Postitas Heino » 31 Mär 2008 20:41

Ma ka ei näe siin mingisugust seost kindlustusega. Enda tekitatud kahjud peate ikka ise kinni maksma.
Teine asi kui te olete juba kahjud korvanud ja siis omakorda tuleb kindlustus teilt seda välja nõudma.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

helka-belka
Üüriline
Üüriline
Postitusi:2
Liitunud:31 Mär 2008 18:47
Asukoht:talllinn

Re: kas ikka on kindlustus, või pressib raha välja

Postitus Postitas helka-belka » 31 Mär 2008 22:04

mõni asi on mulle veel segane - kui mu naabril on kindlustus olemas, kas siis tema kindlustus korvab selle kahju või ei? ja siis hiljem nõuab tema kindlustus selle summa minut välja, kas on nii? ei taha siin kedagi pahandada, aga kuna ise asja ei jaga hästi siis sellepärast siin küsingi ju seda.



Rain
Liige
Liige
Postitusi:76
Liitunud:04 Apr 2007 03:00
Asukoht:Eesti
Kontakt:

Re: kas ikka on kindlustus, või pressib raha välja

Postitus Postitas Rain » 31 Mär 2008 22:54

Kokkuvõttes pole vahet. Kahjud peab ikkagi katma nende põhjustaja. Kui katate kahjud otse omanikule, siis oleks soovitav see kuidagi dokumenteerida. Koostada lihtne mõlema poole poolt allkirjastatud akt, kus loetletud kahju ja kahju likvideerimise kulud, mis soovitatavalt võiksid tugineda reaalsetele kalkulatsioonidele (hinnapakkumis(t)ele). Kui hiljem tuleb välja, et kahju kannatajal oli vara kindlustatud ja ta üritab ka kindlustushüvitist saada, siis on siin tegemist kindlustuspettusega ja reeglina seda ükski kindlustusselts ei võimalda.


www.korteriyhistu.net - muuda ühistu tegevus läbipaistvaks! Alusta juba täna, tasuta.

doris
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:313
Liitunud:14 Aug 2006 03:00

Re: kas ikka on kindlustus, või pressib raha välja

Postitus Postitas doris » 01 Apr 2008 10:29

Meil majas juhtus ka uputus.
Uputas esimese korruse korterit ligi neli päeva pausidega. Pikk ja segane lugu. .... Haldusfirma käis iga päev mitu korda..... kes süüdi, polnud võimalik kindlaks teha. Alumine korter nägi jube välja (köök + vannituba + esik). Neil oli kindlustus ka veeõnnetuse/uputuse korral. Igatahes ühistu poole ei pöördutud ja elanike poole kah mitte. Rohkemat ei oska midagi öelda.



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: kas ikka on kindlustus, või pressib raha välja

Postitus Postitas leammj » 05 Apr 2008 19:50

Kui sult küsitakse kahju hüvitamist.Siis peab ka selle dokumentaalselt kinnitama.Kui sa lihtsalt talle maksad ja ei tee vastavat kokkulepet kirjalikult . Siis muidugi kui on tal korter kindlustatud siis maksad topelt.Seega peate omavahelise akti koostama .Millest koosneb kahju,kui suur see on,Ega ole midagi nii , et tuleb ja ütleb , et ole hea ja nii palju maksa,Peab see olema ikkagi tõestatud kahjum.Usalda kuid kontrolli.Ega neid uputusi ikka juhtub.Eriti nende automaatpesumasinatega. Meie majas on neid mitmeid juhuseid,Ja ega taheta kuidagi ka tunnistada,On kus WC pott laseb läbi ja kõik tasapisi immitseb teise korterisse.Või kui on dušši nurk,



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: kas ikka on kindlustus, või pressib raha välja

Postitus Postitas leammj » 06 Apr 2008 17:49

Mul on olnud ka selline probleem.Mul ehitati katust.Kuulutused väljas.Puudus ainult ohulint.Korteriomanik pani oma auto nimelt sellel päeval just ehituse alla.Naaber palus teda , et vii oma auto ära.Ta nuidugi viis selle ära.Möödus oma 4-5 tundi.Omanik helistas mulle , ey etterniidi tükk kukkus tema auto peale ja nüüd on suured kriimustused peal., mille remont läks maksma 8000 krooni.Et KÜ peab selle kompenseerima.Kui ta oleks kohe selle avastanud siis oleks selle kahjumi KÜ üleviinud ehitajale. Kuid kui helistatakse 4-5 tunni pärast.Ma sellele ei reageerinud, Alati ka ei saa ajada kõik KÜ peale.Siin peab ka selle ära tõestama , et just KÜ on selles süüdi



Vasta