Suitsetamine rõdul

Tahad kurta oma head või halba saatust või on mingi muu probleem? Aga palun.

Moderaator:Heino

Vasta
kadrila
Üüriline
Üüriline
Postitusi:2
Liitunud:12 Sept 2008 15:18
Asukoht:Tallinn
Suitsetamine rõdul

Postitus Postitas kadrila » 12 Sept 2008 15:33

Tere,
meie korteriühistu kodukorras võeti vastu punk, et suitsetamine rõdul on keelatud. Suitsetamine on keelatud Tubakaseaduse § 29 nimetatud kohtades. § 29 punkti 19 järgi on suitsetamine keelatud küll korterelamute koridoris, trepikojas ja muus üldkasutatavas ruumis, aga mitte rõdul. Rõdu kuulub korteriomandi reaalosa koosseisu ja on seega eraomandis.
Kas korteriühistu saab sellist asja keelata või mitte?



doris
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:313
Liitunud:14 Aug 2006 03:00

Re: Suitsetamine rõdul

Postitus Postitas doris » 12 Sept 2008 15:45

Kas siis on nii, et aknal suitsetada võib, aga rõdul ei või? Veits imelik tõesti. Ma olen lihtsalt palunud, et aknal suitsetajad konisi alla ei viskaks. Kas sellise otsuse võttis vastu üldkoosolek?



kadrila
Üüriline
Üüriline
Postitusi:2
Liitunud:12 Sept 2008 15:18
Asukoht:Tallinn

Re: Suitsetamine rõdul

Postitus Postitas kadrila » 12 Sept 2008 15:58

See otsus võeti vastu üldkoosolekul ja kirjas ühistu kodukorra eeskirjades. Ei suitseta elamu trepikodades ja muudes üldkasutatavates ruumides, samuti elamu akende all ja rõdudel, häirides sellega kaaselanikke ning ei reosta suitsukonidega elamut ümbritsevat maa-ala sh. maja, muru, laste mänguväljakut ja teid;
Konide aknast allaviskamise osas ma saan aru. Olen ise suitsetaja ja ei tee seda kunagi.
Enamus olid selle reegli poolt, kuna ei ole suitsetajad. Tegu on suhteliselt väise majaga. Majas 12 korterit.
Aga siiski kas sellist asja saab keelata või mitte?



k24
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:491
Liitunud:21 Veebr 2007 02:00
Asukoht:Haapsalu

Re: Suitsetamine rõdul

Postitus Postitas k24 » 12 Sept 2008 21:01

Kui selle otsusega liialt suitsetajate põhiseaduslikke õigusi ja vabadusi ei piirata, siis esmapilgul võiks arvata, et ÜK võib sellist otsust teha. Teistalt peaks vaatama, kas selline otsus mõne seadusega otseses vastuolus ei ole - mina ei tea. Kui otsest seadusega vastuolu ei ole, siis lõpliku vastuse saab anda vaid kohus ja arvan, et siis taandub küsimus sellel, kumb on tähtsam, kas omaniku õigus oma pinna peal teha, mis tahab või ülejäänute õigus puhtale keskkonnale ja tervisele.
Kui otsus seadusega otseses vastuolus, siis on see tühine ja täitmisle ei kuulu.



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Suitsetamine rõdul

Postitus Postitas Valge » 15 Sept 2008 15:33

kadrila kirjutas:Tere,
meie korteriühistu kodukorras võeti vastu punk, et suitsetamine rõdul on keelatud.
Millised on sanktsioonid, kuid vastuvõetud otsust eiratakse?
Ma ei usu, et sellise otsusega kaugele purjetate.


Tark teeb alguses seda, millega rumal lõpetab (Baltasar Gracian)

Vasta