Kuidas jagada Lukuabi arvet?

Tahad kurta oma head või halba saatust või on mingi muu probleem? Aga palun.

Moderaator:Heino

Vasta
rewa2
Revident
Revident
Postitusi:248
Liitunud:11 Okt 2008 19:12
Asukoht:Tartu
Kuidas jagada Lukuabi arvet?

Postitus Postitas rewa2 » 26 Okt 2008 08:25

Kui ühistu välisust ei saa võtmega avada.Võti ei lähe lukuauku ... :cry: .Elanikud on ukse taga ja helistavad LUKUABISSE. Lukumeister tuleb kohale 15 minuti pärast ja tõmbab lukust spets.riistaga välja tuletiku. Lukuabi meister kirjutab arve 600.- krooni.
Nüüd küsimus:
Kuidas käitud Sina? :?:
1. Kas maksad 600.- krooni ühistu remondi-hooldus arvelt?
2. Kas jagad 600.- krooni selle sektsiooni korterite vahel ja kirjutad maksmiseks kuu arve peale?
3. Kas jagad 600.- krooni korterite vahel ja käid raha kogudes korterist korterisse?
4. või peab arve maksma lukumeistri kohale kutsuja?

Muutis Heino: Pealkiri ei vastanud reeglitele!
Viimati muutis rewa2, 26 Okt 2008 17:08, muudetud 1 kord kokku.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Kuidas sina teeks?

Postitus Postitas pimeloom » 26 Okt 2008 09:06

Ainukene mõeldav variant on nr.1.
Nr.2 ei sobi seetõttu, et minul ja meie ühistus ei ole kombeks karistada ühistu liikmeid selle eest mida nad teinud ei ole. Kui suudaks teha süüdlase kindlaks, siis esitaks arve talle.
Nr.3 ei sobi seetõttu, et meie ühistus sularahaga ei opereerita.
Nr.4 Aga milles tema süüdi on? Mis oleks olnud muud variandid?


LIhtsalt hea inimene :P

lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Kuidas sina teeks?

Postitus Postitas lasnakas » 26 Okt 2008 09:10

Meil on maja üldises remondikulude eelarves reserv, millest maksame taolised väljakutsed. Maja on tervik ja ei karistata vaid ühe trepikoja elanikke kahju heastamisega, vaevalt on nemad pättustes rohkem süüdi kui teised.
Tegelikult ilma juhatust teavitamata ei kutsu meil keegi kunagi kedagi võõrast välja, võib-olla saab hooldusfirma asja parandada. Enamasti kasutame reserviraha haruharva.
Mis välisuksesse puutub, siis selle lukk peab olema selline, et VÄLJA peab välisuksest saama igal kümnel juhul, kasvõi tulekahju või maavärisemise korral.



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Kuidas sina teeks?

Postitus Postitas leammj » 26 Okt 2008 09:58

Tuletikke pannakse tihti peale. No sellisel juhaul ma küll ei kutsuks Lukuabi . Peaks ikka enne vaatama , milles on asi.Need tikkud saab ju ka ise välja. Mul neid juhtumeid küllaga.



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: Kuidas sina teeks?

Postitus Postitas sirts » 26 Okt 2008 15:25

rewa2, ma imetlen, kuidas sa keerulisemate ehitustööde korraldamisega (või ka tegemisega)hätta ei jää, kuid sellistel puhkudel küsid nõu. See pole sugugi mõeldud aasimisena. Tahan lihtsalt öelda, et igal alal ei saa andekas olla.



rewa2
Revident
Revident
Postitusi:248
Liitunud:11 Okt 2008 19:12
Asukoht:Tartu

Re: Kuidas sina teeks?

Postitus Postitas rewa2 » 26 Okt 2008 17:04

To sirts!
Kus on kirjas, et mina olin ukse taga? Sündmus leidis aset ühes naabermajas. Ma lihtsalt tegin sellise test küsimuse ja vaatan, kas minu vastus ühtib teistega ja tegelikusega...



killu
Liige
Liige
Postitusi:91
Liitunud:24 Mai 2008 16:13
Asukoht:Lääne-Virumaa

Re: Kuidas sina teeks?

Postitus Postitas killu » 26 Okt 2008 17:10

rewa2, siinolijad on üldjuhul harjunud sellega, et esindavad ainult ühte ja oma maja. Mina olen ka esitanud küsimusi arvatavasti kuue erineva maja osas - ikka arvatakse, et tegemist sama majaga, kus ma elan ja kus juhatuse liige olen. Ja siis veel imestatakse, et kuidas saab ühes majas nii palju probleeme olla ... et justnagu juhatus oleks väheke totakavõitu. :) Aga ära tee väljagi! Alati on õigem õppida teiste vigadest. Ja ka kogemustest!



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Kuidas sina teeks?

Postitus Postitas leammj » 26 Okt 2008 22:53

Parem on enne küsidsa ja siis tegutseda. Ma olen arusaanud küll , et tunned huvi ka teiste majade kohta. Siin need küsimused polegi nii hullud. Olen käinud juhatuse koolitustel , mis teinud KREDEX .No seal on esitatud selliseid küsimusi . Tundub , et pole kunagi majandamisega kokku puutunud.-Ei tea kõige lihtsamaid asju.Ja on töödanud oma mitu head aastat juhatuse esimehena.



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: Kuidas sina teeks?

Postitus Postitas sirts » 27 Okt 2008 08:18

Ega küsijaile ei saa endale lihtsana tunduvat küsimust pahaks panna. Nagu ütlesin - igal alal ei saa andekas olla. Päris kindlasti teab inimene midagi muud päris hästi. Rewa2 näiteks organiseerib oma majas ühiselt remonditöid, mis meie majas ei tule kuidagi kõne allagi. Meil on lihtsalt niipalju "tarku", et igalühel on õigus. Ja selle taha on jäänud palju asju. Ise ka juba piisavalt väsinud sellest pidevast selgitustööst.
Aga küsimus oli tikust lukuaugus, mis vallandas aruetelu hoopis teisel teemal. Selles osas oleme me siin foorumis tugevad tegijad, et siht kaob pidevalt silme eest.



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Kuidas sina teeks?

Postitus Postitas Valge » 27 Okt 2008 08:38

Tere taas. Loen üle pika aja postitusi ja midagi pole muutunud, küsija küsib oma küsimuse ja vastaja annab küsija kohta hinnangu ehk "aasitakse". Midagi pole vist muutunud

Mina oleksin valinud variandi 1. Maja uks kuulub ühisomandisse.


Tark teeb alguses seda, millega rumal lõpetab (Baltasar Gracian)

rewa2
Revident
Revident
Postitusi:248
Liitunud:11 Okt 2008 19:12
Asukoht:Tartu

Re: Kuidas jagada Lukuabi arvet?

Postitus Postitas rewa2 » 27 Okt 2008 09:08

No nii, tore on lugeda ka teiste arvamusi, mis ka minu arvamusega ühtivad. Aga nüüd vastus: Rakendati variant 3
Ühistu juhatuse arvamus oli, et ei saavat olla ülekohtune teiste suhtes ja maksta välja ühe ukse luku riket. See olevat teie eralõbu, et teil selline lukk on. Ja ukselukud olevat kõikidele ustele ostetud omafinatseeringu raha eest. :(



rewa2
Revident
Revident
Postitusi:248
Liitunud:11 Okt 2008 19:12
Asukoht:Tartu

Re: Kuidas jagada Lukuabi arvet?

Postitus Postitas rewa2 » 28 Okt 2008 07:58

ASSA lukkude kohta niipalju, et nendele on antud ASSA firma poolt garantii 50000 pööret, siis on lukusüdamiku muugid kulunud.
ASSA firma vahetab originaal võtme (mille võtmel on number peal) järele luku südamikule uued muugid. Kõigile kasutajatele jäävad sel juhul võtmed muutmata. Kogu see toiming maksab 708.- krooni

Juhul kui ostate uue lukusüdamiku, peate kõik lisavõtmed ka tegema.
Kui ostate odava Hiina südamiku, mis maksab 250.- tuleb ka lisavõtmed teha lasta. Iga võti maksab 70.- Ja Hiina lukule ei saa uusi muuke panna.

Kõige hullem lukusüdamiku rikkuja on järeletehtud võti ja uus võti. Temal on võtme kandid teravad ja hõõrub muugid ära.
Lukufirmad soovitavad ikka kasutada audiolukku, mitte keerata võtmega



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: Kuidas jagada Lukuabi arvet?

Postitus Postitas sirts » 28 Okt 2008 08:46

Kuule, see sinu selgitustöö ASSA lukkude ja võtmete kohta on väga hea. Meil ka majal ASSA lukud ja firma soovitas samuti võimalusel mitte kasutada võtit, vaid fonoluku nööpi ehk puutevõtit. Samuti soovitati võtmeid mitte lasta teha odavas firmas. Ei suutnud seda rahvale selgeks teha, kõik ikka käisid ja lasid teha omale võtmed kohalikus teenindusmajas. Nüüd siis ootame, millal meie lukud tuksi lähevad.
Aga fonosüsteemide puudus on see, et kui pole elektrit, siis ei saagi majja sisse. Seega peab ikka ka võti igaks juhuks olema. Meie rahva loogika ütles selle kohta aga hoopis, et milleks me nendele fonolukkudele siis raha raiskasime, kui oleks piisanud võtmest ja lukust.
Võtan sinu kirjutise rewa2 siit ja teen copy-paste oma koduleheküljele. Tänud!
Viimati muutis sirts, 28 Okt 2008 16:04, muudetud 1 kord kokku.



lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Kuidas jagada Lukuabi arvet?

Postitus Postitas lasnakas » 28 Okt 2008 14:26

Soovitan soojalt kasutada vaid puutevõtmeid.
Seitsme aasta jooksul ei ole meil puutevõtmetega mitte ühtegi probleemi olnud. Imelihtne kasutada, kerge, ei pea pimedas otsima lukuauku ega vaatama mispidi võti lukuauku läheks. Lups! puutevõti vastu tablood ja uks on lahti, seespoolt saab aga igaüks ukse lahti.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Kuidas jagada Lukuabi arvet?

Postitus Postitas pimeloom » 28 Okt 2008 15:26

rewa2 kirjutas:
ASSA firma vahetab originaal võtme (mille võtmel on number peal) järele luku südamikule uued muugid. Kõigile kasutajatele jäävad sel juhul võtmed muutmata. Kogu see toiming maksab 708.- krooni
Tõe ja õiguse huvides peaks märkima, et südamik tehakse eduliselt ka koopiavõtme alusel. Just nädal aega tagasi lasin teha. Töötab kui kompu.



rewa2
Revident
Revident
Postitusi:248
Liitunud:11 Okt 2008 19:12
Asukoht:Tartu

Re: Kuidas jagada Lukuabi arvet?

Postitus Postitas rewa2 » 28 Okt 2008 16:48

lasnakas kirjutas:Soovitan soojalt kasutada vaid puutevõtmeid.
Seitsme aasta jooksul ei ole meil puutevõtmetega mitte ühtegi probleemi olnud. Imelihtne kasutada, kerge, ei pea pimedas otsima lukuauku ega vaatama mispidi võti lukuauku läheks. Lups! puutevõti vastu tablood ja uks on lahti, seespoolt saab aga igaüks ukse lahti.
Kas sellised lukud on turvalised...i...cccc
Kui ma jalutan koeraga majade vahel, siis olen proovinud kontrolli mõttes selliseid puutelukkusid ilma võtmeta lahti teha ja majade viisi on see mul õnnestunud!! Aga selle koodi ma siin ei avalda, mis kõik lukud lahti teeb i...cccc . Seda teavad vaid luku paigaldajad ja küllap varsti kogu linn.....!!



rewa2
Revident
Revident
Postitusi:248
Liitunud:11 Okt 2008 19:12
Asukoht:Tartu

Re: Kuidas jagada Lukuabi arvet?

Postitus Postitas rewa2 » 28 Okt 2008 17:02

pimeloom kirjutas:
rewa2 kirjutas:
ASSA firma vahetab originaal võtme (mille võtmel on number peal) järele luku südamikule uued muugid. Kõigile kasutajatele jäävad sel juhul võtmed muutmata. Kogu see toiming maksab 708.- krooni
Tõe ja õiguse huvides peaks märkima, et südamik tehakse eduliselt ka koopiavõtme alusel. Just nädal aega tagasi lasin teha. Töötab kui kompu.
Muidugi tehakse, kõik oleneb kui kvaliteetne on koopiamasin, mis võtme käias ja ega lukumeister hakka lukku kasutama.Temal ainult käivet vaja.
Teiseks on tähtis ka, kui kulunud on teised võtmed?
Mina kirjutasin seda, mis mulle ASSA Eesti esindusfirmast öeldi.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Kuidas jagada Lukuabi arvet?

Postitus Postitas pimeloom » 28 Okt 2008 17:16

rewa2 kirjutas: Muidugi tehakse, kõik oleneb kui kvaliteetne on koopiamasin, mis võtme käias ja ega lukumeister hakka lukku kasutama.Temal ainult käivet vaja.
Teiseks on tähtis ka, kui kulunud on teised võtmed?
Mina kirjutasin seda, mis mulle ASSA Eesti esindusfirmast öeldi.
Ära erutu. Ma kirjutasin lihtsalt reaalsest elust.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Kuidas jagada Lukuabi arvet?

Postitus Postitas pimeloom » 28 Okt 2008 17:19

rewa2 kirjutas: Kas sellised lukud on turvalised...i...cccc
Kui ma jalutan koeraga majade vahel, siis olen proovinud kontrolli mõttes selliseid puutelukkusid ilma võtmeta lahti teha ja majade viisi on see mul õnnestunud!! Aga selle koodi ma siin ei avalda, mis kõik lukud lahti teeb i...cccc . Seda teavad vaid luku paigaldajad ja küllap varsti kogu linn.....!!
i....cccc jääb mulle kahjuks arusaamatuks aga neid koode annab väga lihtsalt maha võtta ja lukupaneeli niimoodi häälestada, et sinna enam ühtegi koodi panna ei sa. See on meie ühistus ka reaalselt läbi elatud.



lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Kuidas jagada Lukuabi arvet?

Postitus Postitas lasnakas » 29 Okt 2008 07:46

Ilmselt on ka meil selline kood, mida iga võõras kokku ei kombineeri. Vähemalt nii meile kinnitati ja selgitati, kui fonosüsteem paigaldati. Koodi teab vaid paigaldajafirma.
Elektrikatkestusi on olnud nii lühi- kui pikaajalisi (elektrisüsteemi ümberehitus), kuid ukse taha pole keegi jäänud.
Suurele majale on fonosüsteem koos vaid puutevõtmega ideaalne, paremat ei tea.



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: Kuidas jagada Lukuabi arvet?

Postitus Postitas sirts » 29 Okt 2008 08:05

KUi meie valisime, kas koodlukku või fonolukku, siis politsei ütles, et turvalisuse mõttes peaks valima fonoluku, sest koodid levivad tõesti kiiresti suust suhu nagu rahvaluule ikka. Ja lõppeks pole vist ikka olemas küll ühtegi päris vargakindlat lukku. Meil on juba kolm aastat fonolukud, mis on siiani hästi töötanud ja ka kenasti vastu pidanud. Küll on aga majas inimesi, kes on harjunud elama nagu vanasti, kus päevadläbi olid uksed pärani ja siis kurdetakse, et võõrad on trepikodades, varastavad posti ja mida kõik veel. On mugavaid inimesi, kes ei viitsi isegi nööpi kasutada. Õnneks pole neid palju, aga silma jäävad seda paremini.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Kuidas jagada Lukuabi arvet?

Postitus Postitas pimeloom » 29 Okt 2008 18:39

sirts kirjutas:KUi meie valisime, kas koodlukku või fonolukku, siis politsei ütles, et turvalisuse mõttes peaks valima fonoluku, sest koodid levivad tõesti kiiresti suust suhu nagu rahvaluule ikka.
Fonolukku saab ka koodiga avada. Usun, et seda rewa2 silmas pidaski. Samas saab fonoluku nii häälestada, et ta koodiga ei ava ja uut koodi ka peale enam panna ei saa. Meil on nii tehtud.



rewa2
Revident
Revident
Postitusi:248
Liitunud:11 Okt 2008 19:12
Asukoht:Tartu

Re: Kuidas jagada Lukuabi arvet?

Postitus Postitas rewa2 » 29 Okt 2008 18:54

Millist tüüpi teie räägitud fonolukud on?
Meie pool on nad nimetusega VISIT
Selle tabloolt tuleb valida korteri number ja toas heliseb telefon.( saab ka vestelda) Kui vastaja vajutab nupule, avaneb all uks.
Tablool on magnetvõtme jaoks pesa... kui nööpmagnetvõti pessa panna, kuuled heli piiks,piiks, piiks ja uks avaneb lukust ja võib siseneda
On ka kasutusel kontori koodlukud. Mille klahvid tuleb alla vajutada ja nupust keerata.



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: Kuidas jagada Lukuabi arvet?

Postitus Postitas sirts » 29 Okt 2008 20:30

Jah, meil on ka sellised kuhu koodi panna ei saa. Ja nimetus samuti Vizit. Kõik nagu rewa2 kirjeldab.



rewa2
Revident
Revident
Postitusi:248
Liitunud:11 Okt 2008 19:12
Asukoht:Tartu

Re: Kuidas jagada Lukuabi arvet?

Postitus Postitas rewa2 » 06 Nov 2008 09:27

Meie ühistu välisuksel on fonoluku süsteem FARFISA.
Eile paigaldas lukufirma meile lisaks väikse ümmarguse puldi- puutevõtmelugeja Vizit Z5, kuhu saab pista koodiga magnetvõti.
Paigaldus, juhtmed, tarvikud, relee, koos mälublokiga läks maksma 1940.-
Lisaks iga võti 45.- krooni.
Muidugi KÜ seda luksust ei hüvita ja kogusime ise raha.



Vasta