KÜ-st ühisuseks. Palun abi

See alafoorum on suletud.

Moderaator:Heino

Suletud
uusna
Üüriline
Üüriline
Postitusi:8
Liitunud:25 Veebr 2011 15:11
Asukoht:Harjumaa
KÜ-st ühisuseks. Palun abi

Postitus Postitas uusna » 06 Dets 2011 22:50

Tere, oman korterit majas, millele on loodud KÜ. See põhimõtteliselt ei toimi, lihtsalt paberites on olemas. Aruannetes kajastuvad nulliread jms.

Hetkel KÜ ees olev inimene soovib KÜ ära lõpetada. Ta on seal vastu tahtmist.
Ta ei tee seal midagi, keegi ei oota ka temalt midagi. Tegelikkuses tegutsetakse ühisusena.
Tegemist on maakohaga.
KÜ ette pakub ta mind ( mina elan TLNs ja mul pole aega) või likvideerimist.

Mis on miinused, mis on plussid? Miks ta pabistab selle pärast ja mis vastutus tal on, et ta seda lõpetada tahab? Kas nii ongi, et kui tahan lõpetan ja kui tahan, teen paari aasta pärast uue KÜ?
Sain aru, et KÜ on tehtud 5a tagasi, kuna üks majaelanik soovis korterit müüa ja siis miskipärast pidid nad selle tegema.
Olen äärmiselt tänulik asjalike vastuste eest.



lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: KÜ-st ühisuseks. Palun abi

Postitus Postitas lasnakas » 07 Dets 2011 07:38

KÜ on mõnes mõttes parem. Näiteks KÜ olemasolul korteri müümisel lähevad vana korteriomaniku KÜ-ga seotud võlad üle uuele korteriomanikule kui notaris muudmoodi paika ei ole pandud.
Ühisuse puhul on igaüks omanik ja maksab ise oma vanad võlad KÜ-le ning uus omanik alustab nagu nullist.
Peagi võetakse vastu seadus, mis kohustab erandita kõiki kortermaju sunduslikult KÜ-ks registreerima. Nii et uue seaduse ootuses ei ole mõtet teil KÜ-d likvideerida.
Üks kord kuus mõni hakkajam jagab kulud laiali ja elate endistviisi edasi. KÜ peab esitama igal aasta lõppedes elektrooniliselt aastaaruande ja juhatuse liikmed selle digitaalselt kinnitama. Nii et otsige juhatuse liikmeks keegi, kel ID-kaart. Väikese maja puhul ei tohiks aruandlus väga keeruline olla.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: KÜ-st ühisuseks. Palun abi

Postitus Postitas ennkippel » 07 Dets 2011 11:46

Ma ei näe siin vahet.meil tuleb reedel koosolek,kus astume mtü-st välja ja tegutseme edasi ühisusena.Meil on tehtud majanõukogu ja koosolekutega kõik paika pandud.Meid aksepteerivad nii soojatootja,prügifirma,kui ka vee ja kanalisatsioonifirma. Ainuke,mis on kehvake-pangaarve.See on tehtud majanõukogu esimehe nimele,sest muidu ei saa. Seni,kuni majaelanikud on normaalsed inimesed,on kõik ok.Ma ei saa aru,miks peaks sundima kü-si looma. Ei mingeid aruandeid ega muud sellist. Küll aga on korrektne vähemalt kord aastas üldkoosolekud(meil talvel ja peale kütteperioodi lõppu). Koosolekutega saab kõike reguleerida ja ei ole ka kellegil midagi öelda,maksavad ju allkirjad.Edu sulle Uusna.



uusna
Üüriline
Üüriline
Postitusi:8
Liitunud:25 Veebr 2011 15:11
Asukoht:Harjumaa

Re: KÜ-st ühisuseks. Palun abi

Postitus Postitas uusna » 07 Dets 2011 15:56

Hmm, ühesõnaga vahet ei ole? Ainult see, et tulemas on uus seadus ja siis peaks taas selle tegema? Aruande olen esitanud, see pole miski raske asi, eriti kui midagi ei toimu. ( Selle on kokku pannud minu õde, kes on raamatupidaja)



suisse
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:392
Liitunud:17 Mai 2007 12:37

Re: KÜ-st ühisuseks. Palun abi

Postitus Postitas suisse » 07 Dets 2011 16:40

ennkippel kirjutas:Ma ei näe siin vahet.meil tuleb reedel koosolek,kus astume mtü-st välja ja tegutseme edasi ühisusena...
Kas teil on MTÜ või KÜ?



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: KÜ-st ühisuseks. Palun abi

Postitus Postitas ennkippel » 07 Dets 2011 19:25

mtü on meil,suisse.



suisse
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:392
Liitunud:17 Mai 2007 12:37

Re: KÜ-st ühisuseks. Palun abi

Postitus Postitas suisse » 08 Dets 2011 13:58

MTÜ-st saate jah välja astuda, mida KÜ puhul teha ei saa. Tegelikult pole teie kortermajas MTÜ, vaid teid teenindav haldaja osutab teenust MTÜ-na. Teie tegutsete ju praegugi ühisusena, lihtsalt lõpetate MTÜ teenuste kasutamise (aga MTÜ peab iga korteriomaniku käest ise võlgu olevad summad kätte saama ja tarnijatele arved tasuma, teie alustate nullist).
Ja uue seadusega tekib teil nagunii KÜ.

See on küll erinev olukord teema algatajast.



suisse
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:392
Liitunud:17 Mai 2007 12:37

Re: KÜ-st ühisuseks. Palun abi

Postitus Postitas suisse » 08 Dets 2011 14:01

uusna kirjutas:Hmm, ühesõnaga vahet ei ole? Ainult see, et tulemas on uus seadus ja siis peaks taas selle tegema? Aruande olen esitanud, see pole miski raske asi, eriti kui midagi ei toimu. ( Selle on kokku pannud minu õde, kes on raamatupidaja)
Pole ju mingisugust mõttet tegeleda KÜ likvideerimisprotsessiga, kui see lähiajal kohustuslikus korras uuesti tuleb asutada/asutatakse.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: KÜ-st ühisuseks. Palun abi

Postitus Postitas ennkippel » 08 Dets 2011 23:21

Suisse,nagu ma siit kuskilt lugesin,moodustub kü tulevikus iseenesest,siis milleks pead vaevata.Kui on juba majanõukogu,siis sealt on hea edasi minna ja riigile ei pea ka väikeste majade puhul aruandeid esitama.Siis võib ju ühisusena 2016 aastani rahulikult kulgeda.Meil siin kü vastaseid parasjagu,isiklikult muidugi pooldan,aga las need vastased saavad siis armuaega,kuni seadus jõustub.Ma saan Uusnast väga hüsti aru,ega provintsi need tuuled kiiresti jõua ja eestvedajaid on pagana raske leida.Ei saada aru,milleks need koosolekud jne.Aga muudmoodi ei saa,muidu keerab keegi käru ja pärast helbib terve maja seda putru.Isetegevust on sitaks palju tehtud,ei tunta seadusi ja kõigil on savi,peaasi,et nemad saavad rahus olla. See



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: KÜ-st ühisuseks. Palun abi

Postitus Postitas ennkippel » 08 Dets 2011 23:22

Suisse,nagu ma siit kuskilt lugesin,moodustub kü tulevikus iseenesest,siis milleks pead vaevata.Kui on juba majanõukogu,siis sealt on hea edasi minna ja riigile ei pea ka väikeste majade puhul aruandeid esitama.Siis võib ju ühisusena 2016 aastani rahulikult kulgeda.Meil siin kü vastaseid parasjagu,isiklikult muidugi pooldan,aga las need vastased saavad siis armuaega,kuni seadus jõustub.Ma saan Uusnast väga hüsti aru,ega provintsi need tuuled kiiresti jõua ja eestvedajaid on pagana raske leida.Ei saada aru,milleks need koosolekud jne.Aga muudmoodi ei saa,muidu keerab keegi käru ja pärast helbib terve maja seda putru.Isetegevust on sitaks palju tehtud,ei tunta seadusi ja kõigil on savi,peaasi,et nemad saavad rahus olla. See on provintsi tegelikkus.



suisse
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:392
Liitunud:17 Mai 2007 12:37

Re: KÜ-st ühisuseks. Palun abi

Postitus Postitas suisse » 09 Dets 2011 13:25

to ennkippel: arutelu on sul õige.
Seda ma oma vastusega ütlesingi, et te saate jätkata tegevust kuni uue seaduse jõustumiseni ühisusena (ka mina pooldan pigem ühistut kui ühisust, aga kui ollakse vastu, siis ootan kuni seadus toetab mind).

Kuna uusnal on teine probleem, siis ei näe ma vajadust tegeleda KÜ likvideerimisega.

Uue seadusega lähevad KÜ-d uude registrisse ja nendele korterelamutele, kus pole selleks kuupäevaks KÜ-d asutatud, luuakse KÜ-d seaduse alusel. Selgitav artikkel uuele seadusele asub http://www.just.ee/55853



Suletud