Lumetõrje ühisuses

See alafoorum on suletud.

Moderaator:Heino

Suletud
ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda
Lumetõrje ühisuses

Postitus Postitas ennkippel » 06 Dets 2012 10:13

Mis teha,kui kortermajas,kus ei ole KÜ-d ja valitsejat ning mõni korteriomanik(üürnik) ei võta osa lumetõrjest.Kojameest meil palgatud pole.Küll aga on kodukorras vastav punkt,mis kohustab korteriomanikke sellega tegelema.Ühel üldkoosolekul võtsime vastu otsuse:premeerida neid tegelasi rahaliselt,ehk siis nad peavad rem.fondi tasuma kindla summa lumetõrjega mittetegelemise eest.Kas see on seaduslik?



elektrik
Revident
Revident
Postitusi:181
Liitunud:09 Veebr 2011 10:02
Asukoht:Tallinn

Re: Lumetõrje ühisuses

Postitus Postitas elektrik » 08 Dets 2012 16:20

See on üldkoosoleku otsus. Miks mitte. See on tegelikult teenus.Ja kui üks ei tee tööd ja teised teevad.See ongi tema kohustus maksta temale teenuse osutamise eest. Teie korteriomanikud teete talle teenust. Sest ega keegi ei maksa teie elamu juures lume koristamist. Tasuta võileibu ei ole. Täiesti õiglane otsus



Uutma
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:274
Liitunud:12 Aug 2006 03:00
Asukoht:Tallinn, Roopa 12

Re: Lumetõrje ühisuses

Postitus Postitas Uutma » 13 Dets 2012 03:42

Soovitan tulumaksukohustuse tekkimise tõttu vältida nö premeerimist.
Kaasomanikud peavad kandma majandamiskulusid võrdeliselt neile kuuluvate kaasomandi osa suurustega (need pole alati samad, mis ruutmeetrid) või võivad leppida kokku (mis tähendab, et kõik peavad nõus olema) ka teisiti.

Soovitan kirjutada kõigile makseteatistele siiski võrdsetel alustel haldus/hooldus/remondifondi tasud. Lihtsalt peale seda kui summa on kokku liidetud, siis saab ära näidata, et kulu on mingis osas juba (lumekoristuse näol) kaetud ja sama palju nagu kõik teised ei pea rahaliselt maksma.

http://www.maksumaksjad.ee/modules/smar ... faqid=1916


See on kõigest minu arvamus. Teistel võivad olla erinevad arvamused. Vastavalt PS § 146-le mõistab õigust ainult kohus.

ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Lumetõrje ühisuses

Postitus Postitas ennkippel » 13 Dets 2012 12:20

Sa ajad vist KÜ-ga segi,siin on tegemist ÜHISUSEGA. Ühisuses võib ju ka põhimõttelislt mustalt teha,pole vaja midagi näidata.Kuigi,jah minul on korrektselt kõik vormistatud,aga eraisikuna ei pea ju arveid tegema.



lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Lumetõrje ühisuses

Postitus Postitas lasnakas » 13 Dets 2012 13:40

Ühisus ei pea kellelegi peale oma maja inimeste aru andma. Korjate neilt lume mitterookijailt raha, mille jaotate neile, kes tööd teevad ja aamen.



Uutma
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:274
Liitunud:12 Aug 2006 03:00
Asukoht:Tallinn, Roopa 12

Re: Lumetõrje ühisuses

Postitus Postitas Uutma » 13 Dets 2012 14:56

ennkippel kirjutas:Sa ajad vist KÜ-ga segi,siin on tegemist ÜHISUSEGA. Ühisuses võib ju ka põhimõttelislt mustalt teha,pole vaja midagi näidata.Kuigi,jah minul on korrektselt kõik vormistatud,aga eraisikuna ei pea ju arveid tegema.
Kes? Mina ajan midagi segi? Ehee :lol:
Oma kinnistu või kodu jaoks võid teha tööd põhimõtteliselt puhtalt sõltumatult valitsemisvormist. Kui hakkad kedagi premeerima ükskõik millise valitsemisvormi puhul mingisuguse raha või tasuga, siis ei ole see kindlasti, ilma tulumaksu selle summa pealt maksmata, seadusega kooskõlas.


See on kõigest minu arvamus. Teistel võivad olla erinevad arvamused. Vastavalt PS § 146-le mõistab õigust ainult kohus.

Uutma
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:274
Liitunud:12 Aug 2006 03:00
Asukoht:Tallinn, Roopa 12

Re: Lumetõrje ühisuses

Postitus Postitas Uutma » 13 Dets 2012 15:00

lasnakas kirjutas:Ühisus ei pea kellelegi peale oma maja inimeste aru andma. Korjate neilt lume mitterookijailt raha, mille jaotate neile, kes tööd teevad ja aamen.
Mu tagasihoidlik jõulusoov on, et maksuametnik Sind ühel päeval leiaks :P


See on kõigest minu arvamus. Teistel võivad olla erinevad arvamused. Vastavalt PS § 146-le mõistab õigust ainult kohus.

ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Lumetõrje ühisuses

Postitus Postitas ennkippel » 13 Dets 2012 19:31

Oot,oot ei mingit raha jagamist esiteks,kõik läheb ausalt rem.fondi. Teiseks,maksuametit ma ei karda.Lihtsalt meil on lausa briljantselt raamatupidamine isegi korras(kuigi ei peaks üldse tegema),võib teistele ühisustele lausa näidiseks tuua,kuidas asju aetakse siin Eesti Riigis. Jõulusoovid võtan alati vastu!!!



MartLaal
Üüriline
Üüriline
Postitusi:1
Liitunud:12 Mär 2014 18:37
Asukoht:Harjumaa

Re: Lumetõrje ühisuses

Postitus Postitas MartLaal » 12 Mär 2014 19:11

Mul vist sama teema. Ühisus otsustas teostada ise heakorda, mõeldi lambist välja mingid summad, ilma mingi kalkulatsioonita ja konkureerivaid pakkumisi uurimata. Mina sellele otsusele alla ei kirjutanud, aga kuna ma nüüd ka heakorras ei osale, siis pean maksma ühe laest võetud summa iga kuu reservfondi. Kes osalevad heakorras graafiku alusel, need on maksest vabad, kas nad ka reaalselt oma graafikukorra ajal midagi teevad see paistab väga kaootiline, ütleme nii, et mõni püüab natuke rohkem, kui teine. Makstav summa ei ole ka ruutmeetripõhine. Kõigile sama summa. Korterite suurused erinevad kuni kahekordselt. See oli ka suurim põhjus, miks ma sellele vildakale asjale alla ei kirjutanud. Teine põhjus oli see, et ametlikult oleks saanud teenust sisse osta umbes sama hinnaga.
Ühist reservi raha aga kasutatakse veel selle sama heakorraga seotud kuludeks, tööriistad, niiduki ekspluatatsioon ja bensiin. Põhimõtteliselt, kui nüüd keegi agaratest niiduki pooleks laseb, siis maksan ka mina seda kinni. Teenust sisse ostes sellist lisakulu ei oleks.

Kas selline teguviis on seaduslik? Ma justkui maksan palka kellelegi, kelle tööga hästi rahul ei ole ja kes võib summa tõsta igal ajal ka veel mitmekordseks kui tahab, ilma mingit kalkulatsiooni esitamata. Ma pole saanud ka küsimise peale aruannet, et millises mahus ja kui tihti mõningaid töid tehtud on.

KOS § 13. (3) Korteriomanik ei ole kohustatud hüvitama kaasomandi eseme korrapäraseks korrashoiuks vajalikest kulutustest suuremaid kulutusi, millega ta ei ole nõustunud.

Kas ma võin apelleerida selle seaduse punkti peale, või on kogu tehtud otsus ebaseaduslik, maksud jäävad maksmata teenuse pealt? Ja nõuaks kogu juba makstud raha tagasi.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Lumetõrje ühisuses

Postitus Postitas ennkippel » 12 Mär 2014 19:50

Täpselt nii tuleb toimetada,kuidas enamus otsustanud.Kui sina ei niida,siis kompenseerid teiste kulud(mitte ei maksa palka),nagu enamus on otsustanud.Teine variant on palgata oma niitmise korra ajal niitja.Mis puutub summa suurusesse,siis antud juhul on summa korteripõhine selle pärast,et niidetava platsi suurus on ju ühesugune kõigile omanikele.Kui aga teenust sisse osta,võiks m2 peale üle minna.Käesoleval ajal teevad jah ühisused mustalt(ei nõuta raamatupidamist,kui ei ole haldajat),aga see on ju ka sinule odavam.



Uutma
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:274
Liitunud:12 Aug 2006 03:00
Asukoht:Tallinn, Roopa 12

Re: Lumetõrje ühisuses

Postitus Postitas Uutma » 12 Mär 2014 21:08

ennkippel kirjutas:...siis antud juhul on summa korteripõhine selle pärast,et niidetava platsi suurus on ju ühesugune kõigile omanikele.Kui aga teenust sisse osta,võiks m2 peale üle minna.
Vastavalt AÕS-ile ja KOS-ile kaetakse asjaga seotud kulud vastavalt omandiosa suurustele. St kõik peavad panustama vastavalt oma osa suurusele. Kui korter 2x suurem kui teisel, siis pead ka 2x tihemini niitma.


See on kõigest minu arvamus. Teistel võivad olla erinevad arvamused. Vastavalt PS § 146-le mõistab õigust ainult kohus.

Suletud