õhisuse asutamine

See alafoorum on suletud.

Moderaator:Heino

Suletud
Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:
õhisuse asutamine

Postitus Postitas Heino » 21 Jaan 2007 22:05

Laekunud küsimus:

[i:b033691a8e]Kuidas moodustatakse korteriomanike ühisust?[/i:b033691a8e]


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Postitus Postitas Valge » 21 Jaan 2007 23:04

Kõigepealt soovitan tutvuda Korteriomandiseadusega

[b:762a2a1d6e]§ 8. Korteriomanike ühisus [/b:762a2a1d6e]

(1) Kokkuleppe alusel võivad korteriomanikud korraldada kaasomandi esemega seotud õigussuhteid (korteriomanike ühisus) käesolevas seaduses sätestatust erinevalt, välja arvatud juhul, kui seadus selle otse välistab. ..........

Siis otsige haldufirmade kandidaadid (võtke pakkumised)
Korteriomanike üldkoosolekul valitakse valitsaja (haldusfirma) ja majanõukogu ning siis sõlmige valitsejaga leping (see ongi teie nn põhikiri ehk pooltevaheline kokkulepe)

[b:762a2a1d6e]§ 17. Korteriomanike üldkoosolek [/b:762a2a1d6e]

(1) Käesoleva seaduse või korteriomanike kokkuleppe kohaselt häälteenamusega tehtavad otsused võetakse vastu korteriomanike üldkoosolekul.

(2) Otsuse vastuvõtmiseks on vaja, et otsuse projekti sisu oleks üldkoosoleku kutses esitatud päevakorras kirjeldatud.

(3) Otsuse võib teha ka ilma üldkoosolekut kokku kutsumata, kui otsuse kohta on kõigi korteriomanike kirjalik seisukoht.
§ 20. Valitseja nimetamine ja tagandamine

(1) Valitseja nimetamise ja tagandamise otsustavad korteriomanikud häälteenamusega. Valitseja võib nimetada ametisse kuni viieks aastaks. Nimetamiseks on vaja valitseja kandidaadi nõusolekut. Valitseja tagandamise suhtes võib kohaldada piirangut, mille järgi võib ta tagandada vaid olulisel põhjusel. Muid piiranguid valitseja nimetamisele ega tagandamisele ei kohaldata. Valitseja nimetamist ega tagandamist ei saa korteriomanike kokkuleppega välistada.

Loe seadusest ise edasi



elly
Liige
Liige
Postitusi:93
Liitunud:11 Mai 2006 03:00

Postitus Postitas elly » 22 Jaan 2007 11:15

Noh, ühisuse moodustamisel ei pea tingimata valitsejaks olema mingi haldusfirma. Valitsejaks saab olla ka füüsiline isik. Selle juures on tähtsam lepingu koostamine, kus oleks määratud valitseja ülesanded, kompetentsi piirid jne.
Kui maja on hästi väike ei ole mõtetki otsida endale kaela haldusfirma, nagunii teeb majas kõike majanõukogu või keegi isehakkaja (kõige initsiatiivikam isik). Sellest on mul isegi kaks näidet. Meie maja juures asub rida samasuguseid väikeseid maju ning kaks on valinud ühisuse majandamisvormi ning sõlminud lepingu haldusfirmaga, kes ei tee mitte midagi, kui niitmist suvel ja territooriumi korrashoidu. Ning selle eest võtavad nad päris kopsaka raha. Sel ajal, kui meie ühistus sai tehtud uus katus, vahetatud trepikodade uksed/aknad, renoveeritud soojussõlm, vahetatud külma vee torustik, siis neil mitte midagi. Nende majade elanikud käisid siis vaatamas ja kadestamas. Alles nüüd ühes nendest majadest said uksed vahetatud. Teises ühe trepikoja elanikud vahetasid oma raha eest välisukse. Katus neil laguneb, sama korstnadega, üks peaaegu pooleli lagunenud. See on näide haldusfirma "tegutsemisest" - tegematusest.
See on selleks, et parem valitseja leida oma maja seest, et see oleks ikkagi inimene, kel oleks tahtmist oma maja parandada ja parendada.
Muidu, pole ühisus mingi halb asi. Ise haldasime nii maja ühe aasta jooksul, siis pidime laenu tõttu moodustama ühistu



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Postitus Postitas Valge » 22 Jaan 2007 15:50

Aasa igati nõus, kuid siis oleks mõtteks juba ühistu luua.
õhisuse mõte on pigem ikka selles, et ise ei ole asjaajamisega seotud (niivõrd kuivõrd majanõukogu kaudu) ja kõik teenused tellitakse alati väljast.



Suletud