1. leht 1-st

protokoll

Postitatud: 22 Juul 2008 10:27
Postitas ANNIKE
Kas protokollis tuleb otsuse vastuhääletaja nimeliselt välja tuua, ta ise nõuab seda.
Hooneühistu üldkoosolek otsustas lisaliikmemaksu maksta katuseremondiks, üks hääletas vastu ja nüüd arvab, et tema ei peagi maksma.

Re: protokoll

Postitatud: 03 Nov 2008 13:42
Postitas ahti500ne
Kui Teil on põhikirja vastavasisuline punkt sisse pandud, ehk tüüphooneühistupõhikiri, mis on just. min-i lehel, siis on kõik õige, enne, kui põhikirja vastu võtate lugege see läbi ka. Protokolli kandmine inimese soovil on ka igati seaduspärane.

Re: protokoll

Postitatud: 03 Nov 2008 13:58
Postitas k24
See isik peab maksma ikka, aga vastuväite protokollimise mõtte kohta loe MTÜS § 24 lõikest 3. Põhimõte on tõesti see, et vastuväited protokollitakse.

Re: protokoll

Postitatud: 03 Nov 2008 14:05
Postitas ahti500ne
Muuseas hooneühistud ei ole mittetulundusühistud, vaid tulundusühistud, seega neile mtü seadus ei kehti...

Re: protokoll

Postitatud: 03 Nov 2008 14:19
Postitas tähelepanelik
26. Liikmemaksu kogutakse ühiskasutuses olevate kinnisasja osade korrashoiu ja valitsemisega seotud kulutuste katmiseks. Nimetatud kulutused määratakse kindlaks üldkoosoleku otsusega. Ühistu liige ei ole kohustatud hüvitama ühiskasutuses olevate kinnisasja osade korrapäraseks korrashoiuks vajalikest kulutustest suuremaid kulutusi, millega ta üldkoosolekul, kus kulutuste kohta otsus vastu võeti, ei nõustunud.
Nii ütleb hooneühistu näidispõhikiri, edasine on tõlgendamise küsimus.

Re: protokoll

Postitatud: 03 Nov 2008 14:26
Postitas k24
ahti500ne kirjutas:Muuseas hooneühistud ei ole mittetulundusühistud, vaid tulundusühistud, seega neile mtü seadus ei kehti...
Sul seaduse osas õigus, aga põhimõte peaks samaks jääma st eriarvamus protokollitakse ja allkirjastatakse. Mis puudub ÜK otsuse täitmise kohustust, siis ei tohiks siin erilist vahet olla võrreldes KÜ-ga. Mõte selles, et kuigi tulundusühistu ei tohi kulutused minna tulu teenimiseks vaid ikka hoone korrashoiuks ja eeldusel, et te nii teete pole tal õigust põhikirja punkti 26 rakendada.