Elektriarvesti

Üldised teemad ühistu majandamisest

Moderaator:Heino

Vasta
greytal
Üüriline
Üüriline
Postitusi:23
Liitunud:04 Juun 2008 16:11
Asukoht:Pärnu
Elektriarvesti

Postitus Postitas greytal » 31 Mär 2010 20:36

Tere,

Meil on ühistu sõlminud lepingu Eesti Energiaga, seega saan aru et Eesti Energia vastutab üldarvesti korrasoleku eest. Kes aga vastutab korterite arvestite korrasoleku, taatlemise, vahetamise eest? Arvestid asuvad trepikojas.
KÜ esimees sõimas näo täis, et mis sa nõuad ja tahad koguaeg. Mina pole aga 2 nädalat magada saanud sest arvesti undab öösiti, samuti on naaber väga häiritud. Kuidas siis nende arvestitega on?



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Elektriarvesti

Postitus Postitas pimeloom » 31 Mär 2010 21:22

greytal kirjutas: Kes aga vastutab korterite arvestite korrasoleku, taatlemise, vahetamise eest?
Vastutab arvesti omanik.



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Elektriarvesti

Postitus Postitas leammj » 31 Mär 2010 23:13

Vähemalt Tallinnas vastutab arvestite eest Eesti Energia. Usun , kui teil on leping Eesti Energia. Siis vastutab selle eest Eesti Energia. Helistage neile. Ja võibolla veel parem, Laske väljavahetada. Selles eest ei pea ka maksma,Vist ainult plommimine.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Elektriarvesti

Postitus Postitas pimeloom » 01 Apr 2010 08:15

leammj kirjutas:Vähemalt Tallinnas vastutab arvestite eest Eesti Energia.
Tallinnas vastutab arvesti eest samuti arvesti omanik. Tallinn on tunduvalt suurem kui leammj-i maja ja kõrvalmaja.



greytal
Üüriline
Üüriline
Postitusi:23
Liitunud:04 Juun 2008 16:11
Asukoht:Pärnu

Re: Elektriarvesti

Postitus Postitas greytal » 01 Apr 2010 16:08

Küsimus ongi ,et kelle oma siis arvesti on? Kas arvesti, mis asub trepikojas on minu oma? Kui jah, siis kuidas saab, miski, mis asub minu vastutuspiirkonnast väljaspool ehk trepikojas (kus igal ühel arvestile jurdepääs) kuuluda korteriomanikule? Minu arust on loogiline, et arvesti kuulub ühistule. Arvesti mõte on ju elektritarbimist mõõta ning mõõdetakse ikka seepärast, et siis selle järgi saab arve esitada. Ehk kui turul tahan liha osta siis ei pea ma ise kaalu kaasa tooma, kaal peab müüjal olema.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Elektriarvesti

Postitus Postitas pimeloom » 01 Apr 2010 16:39

Hea greytal, minul ja/või meil on väga raske teada, kellele kuulub sinu koridoris olev elektriarvesti. Ma tean näiteks seda, et minu koridoris asuv arvesti kuulub Eesti Energiale.
Kui teil ühistu vahendab Eesti Energialt ostetavat elektrit, siis on ilmselt kaks võimalust: arvesti kuulub kas ühistule või Eesti Energiale. Vastuse saad ilmselt ühistust, Eesti Energiast või mõlemilt. Meie võime siin vaid oletada, aga mis kasu sul sest oletusest on.



jaanfgh
Üüriline
Üüriline
Postitusi:26
Liitunud:18 Mär 2010 21:02
Asukoht:Tallinn

Re: Elektriarvesti

Postitus Postitas jaanfgh » 02 Apr 2010 00:25

Võrgu- ja elektrileping. Näiteks nr240####2/1
Punkt. Võrguteenuse osutamine.
Alapunkt. Võrguettevõte korraldab võrguteenuse ja elektrienergia koguste mõõtmise.
Minu isiklik järeldus sellest ja mitte ainult, olen ka Eesti Energia omadelt küsinud ja nende vastus on olnud, et elektri võrk ja ka mõõtja on teenuse osutaja omand. Pärast mõõtjat on eraomand ja ei sõltu sellest, kas mõõtja asub era-, kaas- või riigi omandil. Võrgu teenuse ostja, peab võimaldama lihtsalt mõõdikule ligipääsu.


Head mehed ja õppinud riistad!
Mure blokeerib mõtte, sest mure taob ühte mõtet!

Vasta