Elektri mõõtmine ühistus

Üldised teemad ühistu majandamisest

Moderaator:Heino

Vasta
aasa
Revident
Revident
Postitusi:157
Liitunud:15 Okt 2006 03:00
Elektri mõõtmine ühistus

Postitus Postitas aasa » 06 Mai 2010 23:07

Küsimus puudutab neid, kes ostavad EE- lt kogu maja elektri ja elanikud maksavad ühistule. Kuidas teil asi toimib. Nimelt otsustas elektrimüüja panna maja peakaitsme juurde arvesti, mis mõõdab majja tulevat elektrit ja lahutades sealt korterite ja maja üldelektri tuleb ikkagi mingi vahe ühistu kahjuks. See tuleb sellest, et korterites on vanad ja enamik taatlemata mõõtjad, uus maja üldmõõtja aga loeb täpsemalt. Nüüd nõuab müüja selle vahe maksmist ühistult, aga mina ei taha sellega nõus olla viidates, et vahed tekivad seetõttu, et elektrimüüja ei ole korterite mõõtjaid taadelnud. Kelle või kuhu pöörduda antud probleemi lahenduseks?? :?: :?:
Praegu on igal korteril oma leping elektrimüüjaga, aga müüja tahab, et me hakkaks ise sellega tegelema ja tema esitab meile ainult arve üldnäidu järgi. Mina ei taha aga seda tegevust üle võtta sest siis peab hakkama taatlema mõõtjaid ühistu või siis omanik, praegu on see veel elektrimüüja kohustust seadusest tulenevalt.
Tahaks teada kas need ühistud, kes kogu elektri on üle võtnud, kas vahd on suured näitude osas üldmõõtjaga



Roland66
Haldur
Haldur
Postitusi:826
Liitunud:02 Jaan 2008 19:41
Asukoht:Tallinn, Kohtla-Järve
Kontakt:

Re: Elektri mõõtmine ühistus

Postitus Postitas Roland66 » 10 Mai 2010 16:50

Ei ole kuulnud, et elektrimüüja sooviks lepingut KÜ-ga, et too müüks elektrit edasi korteritele. Saatsid nas sulle kirja? Oleks huvitav seda lugeda Sa küsi paremat hinda, kuna ostad suurt kogust ja müüd edasi väiketarbijatele, sul peavad olema võimalused, et katta oma kulud, ka tulevikus, nt. arvestite taatlemine. Võta oma leping lahti, vaata, mis seal on kirjas taatlemise kohta, minu teada on see elektrimüüja kohustus. Ütle, et ennem ei saa üle võtta, kui kõik mõõtjad on taadeldud, sina võtad üle korras süsteemi või maksku sulle mõõtjate taatlemise eest eraldi. Kui hakkavad jõuga lepingut peale suruma, pöördu Konkurentsiametisse


www.ekomliit.ee
Kommunismi lõpp kortermajades tulenevalt RIIGIKOHTU TSIVIILKOLLEEGIUMI KOHTUOTSUSEST Eesti Vabariigi nimel Kohtuasja number 3-2-1-146-10 ja 3-2-1-50-11
KÜ - palju toredaid inimesi!
Vox populi vox Dei

aivart
Üüriline
Üüriline
Postitusi:14
Liitunud:01 Dets 2009 11:42
Asukoht:Maleva 2h-22,11711,Tallinn

Re: Elektri mõõtmine ühistus

Postitus Postitas aivart » 11 Mai 2010 01:10

Kas müüjaks on EE? Kui on siis ei saa , olemasolevate korterite/KÜ üldelektri otselepingutega, nõuda (ega omavoliliselt paigaldada arvestit enne maja peakaitset) kogu maja elektritarbimise ülevõtmist KÜ poolt. Soovitan kirja saatmist EE-le, nõudega seaduse järgimist - EE kohustus on tagada, lepingujärgselt arvestite vastavus EV Mõõteseadusele (arvestite taatluse eest vastutab EE kui leping on korrektselt sõlmitud-kas on?)



aasa
Revident
Revident
Postitusi:157
Liitunud:15 Okt 2006 03:00

Re: Elektri mõõtmine ühistus

Postitus Postitas aasa » 20 Mai 2010 21:19

Tegemist ei ole küll EE- ga, aga põhimõtteliselt on küll nii, et ühistu saab osta parema hinnaga ehk siis äriühingu hinnaga ja on võimalus veidi tõesti saada sealt nn. tulu. Samas on tõesti see, et siis tulevad üle ka arvestid ja kogu see taatlemise pool.
kuid hoopis rohkem kahtlusi tekitab see kahetariifne arvestuse mõõtmine. Esmapilgul tundub soodne, et ostame öist ja päevast sest enamik elanikke tarbib põhitariifi aluse hinnaga. Aga kui kalkuleerima hakkad siis tasub see ära siis kui vähemalt 50% on öine elekter. Inimene kellel on aga põhitariifi lepingu eriti öisel ajal ei kuluta.



aivart
Üüriline
Üüriline
Postitusi:14
Liitunud:01 Dets 2009 11:42
Asukoht:Maleva 2h-22,11711,Tallinn

Re: Elektri mõõtmine ühistus

Postitus Postitas aivart » 21 Mai 2010 01:43

Kõikide arvestite jälgimine/taatlemine/vahetamine võib süüa kogu nn. tulu, pikema perioodi jooksul, ära. Isiklikult ei läheks küll KÜ, kogu elektritarbimise eest, vastutuse peale.
Mis puudutab 2-tariifse tarbimise eeliseid, suudan oma kogemusest öelda, et kasulik on see nendele kes öösiti ei maga - teevad elektripliidiga süüa öösel (õhtul peale kl.22.00), pesevad ennast öösiti (elektriboileri olemasolul), triigivad pesu öösel (õnneks, saab panna pesumasina pesema programmiga) jne. Ehk teisisõnu päevasel ajal tuleks võimsamaid elektriseadmeid minimaalselt kasutada - kui on kodus väikelapsed on see prakriliselt võimatu.



Vasta