Koristusfirma

Üldised teemad ühistu majandamisest

Moderaator:Heino

Vasta
reelicca
Liige
Liige
Postitusi:61
Liitunud:23 Mai 2011 21:15
Asukoht:Tallinn
Koristusfirma

Postitus Postitas reelicca » 27 Mär 2012 19:01

Korteriühistud, on Teil palgaline majahoidja-kojamees või olete antud teenuse tellinud mõnelt firmalt? Kui jah, siis mis firmadega tegu? Ma iseseisvalt otsinud teenust pakkunud firmat, kuid hetkel pole miskit veel leidnud. Inimest kes sellise palgaga tuleks, meil samuti ei ole. Seega keerulise probleemi ees meie ühistu juhatus.



Kasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi:760
Liitunud:21 Mär 2006 02:00
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Koristusfirma

Postitus Postitas ergon » 28 Mär 2012 09:50

Tallinnas leiab kindlasti teenusepakkuja. Sõltumata palgast peab sotsmakse ühistu nagu nii miinimumpalga järgi maksma. Meie panime kõik kulud kokku (töötasu + sotsmaks) ja selle sama summa eest ostame teenust sisse.



lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Koristusfirma

Postitus Postitas lasnakas » 28 Mär 2012 13:54

ergon kirjutas:Sõltumata palgast peab sotsmakse ühistu nagu nii miinimumpalga järgi maksma. Meie panime kõik kulud kokku (töötasu + sotsmaks) ja selle sama summa eest ostame teenust sisse.
Sotsiaalmaksu makstakse alampalga pealt vaid siis, kui inimene töötab töölepinguga ja põhikohaga KÜ koristajana.
On ka erandid:
Sotsiaalmaksu arvestatakse vaid tegelikult arvestatud brutopalgalt (mitte alampalgalt, mis suurem kui väljateenitud palk):
1) kui on tegemist vanaduspensionäriga, kes töötab töölepingu alusel
2) käsunduslepingu alusel töötava koristaja palgalt

Mida need teenustepakkujadki muud on kui käsunduslepingu alusel tööd tegevad isikud.



Kasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi:760
Liitunud:21 Mär 2006 02:00
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Koristusfirma

Postitus Postitas ergon » 29 Mär 2012 11:05

Mina koristajaga käsunduslepingut ei teeks sest kui inimesega on küll sõlmitud töövõtu- või käsundusleping, kuid tal tuleb tööd teha tellija või käsundiandja juhtimise ja kontrolli all, siis on sisuliselt tegemist töölepingulise suhtega. Sel juhul võib töötaja vaidlustada lepingu olemuse, nõudes oma töösuhte tunnistamist töölepinguliseks suhteks ja saeda tahaks ka näha kuidas vanaduspensionar talvel lund viskab ning suvel 2000 rm muru niidab. Minu põhimõte on hoida asjad lihtsad ja osta sisse teenus.



reelicca
Liige
Liige
Postitusi:61
Liitunud:23 Mai 2011 21:15
Asukoht:Tallinn

Re: Koristusfirma

Postitus Postitas reelicca » 29 Mär 2012 23:27

Oskate soovitada mõnd kiidetud teenusepakkujat?



Kasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi:760
Liitunud:21 Mär 2006 02:00
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Koristusfirma

Postitus Postitas ergon » 30 Mär 2012 09:38

MIna kasutan Krausbergi. Seni olen rahul.



tull6
Haldur
Haldur
Postitusi:521
Liitunud:08 Nov 2007 23:44
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Koristusfirma

Postitus Postitas tull6 » 31 Mär 2012 08:34

ergon see mis lepingute kohta väljapaiskad ``(Sõltumata palgast peab sotsmakse ühistu nagu nii miinimumpalga järgi maksma.)`` võetakse järsku tõsiselt. Ka töölepingu ja võlaõigusliku lepingu vahel on sisu täiesti erinevad ja mitte sinu arusaamise järgi.



MargusT
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:309
Liitunud:17 Juul 2008 02:57
Asukoht:Võru
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Koristusfirma

Postitus Postitas MargusT » 31 Mär 2012 14:18

tull6 kirjutas:ergon see mis lepingute kohta väljapaiskad ``(Sõltumata palgast peab sotsmakse ühistu nagu nii miinimumpalga järgi maksma.)`` võetakse järsku tõsiselt. Ka töölepingu ja võlaõigusliku lepingu vahel on sisu täiesti erinevad ja mitte sinu arusaamise järgi.


Lugesin „ergoni“ kommentaare ja minu aru saamise järgi on need vägagi mõistlikud ja kenasti põhjendatud. Hea „lasnakas“ tegi küll vajalikus kohas täpsustuse, aga üldises mõttes on „ergonil“ õigus, et mõistlikum on teenus sisse osta kui kellegagi tööleping sõlmida.

Sama hästi on „ergon“ ära seletanud töölepingu sõlmimise möödapääsmatuse ja seda kontekstis kus koristaja ei ole ettevõtja. Hea „tull6“ ehk tooksid oma väidetele, et „ergon“ ses osas midagi valesti ütles, omapoolsed selgitused. Ja kui midagi valeks tituleerid, siis oleks viisakas omapoolsed selgitused juurde lisada.



lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Koristusfirma

Postitus Postitas lasnakas » 31 Mär 2012 16:05

Teoreetiliselt on kõige odavam sõlmida koristamise osas KÜ-l eraisikuga käsundusleping, millelga lepitakse kokku kes muretseb töövahendid ja millal millises ulatuses töö peab toimuma. Palgamaksud makstakse tegelikult teenitud palgalt.
Koristusfirmad peavad oma töötajate palgalt samamoodi arvestama erandita kõik maksud - seega kulu on sama nagu KÜ ise palka maksaks.
Lisaks palgamaksudele peab koristusfirma KÜ-le esitama arve, millele peab lisama käibemaksu 20%.
Järelikult, firmat kasutades maksab KÜ koristamisele +20% juurde, seega firmaga tuleb kallim kui ise oskuslikult majandades.
Koristusfirma kasu (teenuse odavus) seisneb ilmselt selle efektiivsus - firma töötaja jookseb ühel päeval mitu objekti läbi.



MargusT
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:309
Liitunud:17 Juul 2008 02:57
Asukoht:Võru
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Koristusfirma

Postitus Postitas MargusT » 31 Mär 2012 20:45

Hea lasnakas. Kui see nii lihtne oleks, siis oleks terve eestimaa töölepingute asemel täis käsunduslepinguid. Kui ma hästi mäletan, siis siin foorumis on seda teemat antud kontekstis juba varasemalt käsitletud. Seega ei vaeva ma ennast siinses keskkonnas kaevumisega, et korrektset selgitust oma väite kaitseks välja tuua.



volvo
Liige
Liige
Postitusi:78
Liitunud:10 Apr 2009 22:07
Asukoht:tallinn

Re: Koristusfirma

Postitus Postitas volvo » 01 Apr 2012 08:56




hillarile
Liige
Liige
Postitusi:58
Liitunud:02 Aug 2010 21:50
Asukoht:Tallinn

Re: Koristusfirma

Postitus Postitas hillarile » 01 Apr 2012 15:06

Kasutame Alliku Halduse teenust.Kuuluta hange ja saad pakkumisi.
http://www.allikuhaldus.eu



Vasta